تازه های داروخانه معنوی

همه چیز درباره سوره حمد

خواص و فضیلت سوره حمد به همراه متن و ترجمه سوره حمد

خواص سوره حمد آشنایی با فضائل سوره حمد به همراه متن و ترجمه در این مقاله از بیتوته، شما را با خواص…

خواص و فضایل سوره کافرونسوره کافرون, خواص سوره کافرون, فواید سوره کافرون

سوره کافرون

 

متن سوره کافرون و خواص و فضیلت های آن

صد و نهمین سوره ی قرآن سوره ی کافرون است. این سوره از سوره های مکی می باشد. دارای 6 آیه می باشد. این سوره دارای فضیلت های بسیاری می باشد که در ادامه این مقاله بیتوته به برخی از این فضائل اشاره می کنیم.

سوره کافرون یکصد و نهمین سوره ی قرآن است و از سوره های مکی می باشد، این سوره هجدهمین سوره ای است که بر پیامبر نازل شد. این سوره در جزء سی ام قرآن قرار دارد و دارای 6 آیه می باشد. به دلیل اینکه در سوره ی کافرون درباره ی کافران سخن گفته شده است به نام کافرون نامگذاری شده است.

 

در سوره کافرون خداوند به پیامبر(ص) دستور داده است که برائت خود را از آیین بت پرستی علنی کند و بگوید که به دین آنان گرایش پیدا نمی کند و با آنان سازش نخواهد کرد. گفته شده است این سوره هنگامی نازل شد که گروهی از کافران پیشنهاد کردند مدتی آنان بر دین پیامبر(ص) باشند و مدتی پیامبر(ص) از آیین بت پرستی پیروی کند.

 

این سوره به نام های «عبادت» و «جَحد» نیز می باشد. علت نامگذاری عبادت این است که واژه ی عبادت و مشتقات آن در آن بسیار به کار رفته است و «جَحد» به معنای انکار است به این دلیل نامگذاری شده است که درباره ی افرادی سخن گفته می شود که دین خدا را انکار می کنند.

 

فضائل سوره کافرون, فضیلت های سوره کافرون, خاصیت های سوره کافرون

فضیلت های سوره کافرون

 

خواص و فضائل سوره کافرون:

• سوره «کافرون» چنان فضیلتی دارد که قرائت آن در زمان ها و مکان ها و حالت های مختلف سفارش شده است. معاویة بن عمار می گوید: امام صادق علیه السلام به من فرمود: سوره کافرون را در نمازهای واجب و غیر آن قرائت کن.

 

• رسول خدا صلی الله علیه و اله و سلم فرمودند: هر کس هنگام طلوع خورشید ده مرتبه این سوره را بخواند و آنگاه دعا کند دعایش مستجاب می شود.

 

• از رسول اکرم صلی الله علیه وآله وسلم نقل شده است: که شخصی به ایشان گفت: به من چیزی بیاموز که هنگام خواب بگویم. حضرت فرمودند: هر گاه بخواهی بخوابی سوره کافرون را بخوان و بخواب که آن مایه ایمنی از شرک است.

 

• رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم فرمود: هر کس سوره کافرون را تلاوت نماید شیاطین از او دور شده و از سختی های بزرگ روز قیامت در عافیت می باشد.

 

• در فضیلت تلاوت سوره کافرون، در روایات آمده، اگر این سوره پیش از خواب خوانده شود، موجب ایمنی است و اگر در نمازهای واجب قرائت شود، موجب آمرزش شخص، پدر و مادر و فرزندان او خواهد شد.

 

• از امام صادق (ع) روایت شده است که ثواب تلاوت این سوره برابر با تلاوت یک چهارم قرآن است. هر کس سوره کافرون و اخلاص را در نمازهای واجب خود بخواند خداوند او و پدر و مادر و فرزندانش را می آمردزد و اگر از اشقیا باشد نامش در فهرست سعادتمندان قرار می گیرد و خداوند او را خوشبخت زنده می دارد و شهید می میرند و شهید محشور می کند. 

 

• از امام جعفر صادق علیه السلام نقل شده است: هر کس این سوره را در شب جمعه صد مرتبه قرائت نماید رسول خدا صلی الله علیه و اله وسلم را در خواب خواهد دید.

 

• کسی که در وقت طلوع آفتاب ده مرتبه سوره کافرون را بخواند و بعد از آن هر چه بخواهد از امورِ دنیا و آخرت دعا کند دعایش مستجاب می شود به‌ شرطی که دعا برای عمل گناه نباشد.

 

• امام صادق (ع) می فرماید: جهت حفظ ایمان هر روز این سوره ی مبارکه را هفت بار تلاوت نمایند.

 

متن سوره کافرون, سوره کافرون, سوره کافرون به همراه متن و ترجمه

متن سوره کافرون

 

متن سوره کافرون به همراه ترجمه

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَٰنِ الرَّحِيمِ

به نام خدا که رحمتش بی اندازه است و مهربانی اش همیشگی

 

قُلْ يَا أَيُّهَا الْكَافِرُونَ ﴿١﴾

بگو: ای کافران! (۱)

 

لَا أَعْبُدُ مَا تَعْبُدُونَ ﴿٢﴾

آنچه را شما می پرستید، من نمی پرستم، (۲)

 

وَلَا أَنْتُمْ عَابِدُونَ مَا أَعْبُدُ ﴿٣﴾

و نه شما آنچه را من می پرستم، می پرستید، (۳)

 

وَلَا أَنَا عَابِدٌ مَا عَبَدْتُمْ ﴿٤﴾

و نه من آنچه را شما پرستیده اید، می پرستم، (۴)

 

وَلَا أَنْتُمْ عَابِدُونَ مَا أَعْبُدُ ﴿٥﴾

و نه شما آنچه را که من می پرستم، می پرستید. (۵)

 

لَكُمْ دِينُكُمْ وَلِيَ دِينِ ﴿٦﴾

دین شما برای خودتان، و دین من برای خودم. (۶)

 

گردآوری : بخش مذهبی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های مذهبی(زندگینامه بزرگان دینی، اصول و فروع دین، آرامش سبز، احادیث و سخنان، احکام دینی و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------