روش های ختم سوره کوثر، یکی از سوره های مجرب قرآنکاربرد ختم سوره کوثر

روش های ختم سوره کوثر، یکی از مجرب ترین سوره های قرآن

 

آشنایی با نحوه ختم سوره کوثر

در این مقاله از بیتوته، با روش های ختم سوره کوثر آشنا می شوید. ختم سوره کوثر یکی از راه های مؤثر برای برآورده شدن حاجات و حل مشکلات است. اگر با نیت خالصانه و حضور قلب این ختم را انجام دهید، به فضل خداوند به خواسته های خود خواهید رسید.

هر سوره از سوره قرآن را می توان در حد وسع و توانمندی ختم کرد. این بدین معناست که قرائت قرآن به هر میزان که در توانایی های قاری آن باشد موجب توفیقات می شود. طبق گفته پیامبر اکرم (ص) حتی نگاه کردن به خط قرآن نیز ثواب دارد. اما ختم کردن قرآن شیوه ای است که به توصیه ائمه است و اگر به طور کامل و صحیح انجام شود باعث می شود خواصی که برای آن ذکر شده است نیز حاصل شود. 

 

سوره کوثر یکی از کوتاه ترین سوره های قرآن کریم است که در مکه نازل شده و دارای سه آیه است. این سوره به فضائل و مقامات پیامبر اکرم (ص) اشاره دارد و به همین دلیل به سوره کوثر (به معنای خیر کثیر) شهرت یافته است.

 

ختم سوره کوثر یکی از اعمالی است که در روایات اسلامی برای برآورده شدن حاجات و حل مشکلات توصیه شده است. به همین دلیل بسیاری از مسلمانان به انجام این ختم اهتمام می ورزند. این ختم به روش های مختلفی انجام می شود که در ادامه به برخی از آنها اشاره می کنیم.

 

روش های ختم سوره کوثر :

ختم سوره کوثر در روز چهارشنبه برای ثروت و توانمندی و زیاد شدن روزی :

یکی از ختم های سوره کوثر که از ختم های مجرب و معتبر این سوره است ختم سوره کوثر در روز چهارشنبه است.

 

در شرح این ختم گفته اند که در روز چهاشنبه این سوره را 40 مرتبه به نیت ثروت و توانمندی در مسائل اقتصادی بخوانید. این ختم برای دست یافتن به ثروت و رفع مشکلات مالی است.

 

از شرایط این ختم این است که بهتر است هنگام ختم لباس پاکیزه بشوید و تا پایان ختم صحبت نکنید.

 

ختم سوره کوثر برای حاجت :

در مورد ختم سوره کوثر برای حاجت سفارش شده است که صد مرتبه در شب جمعه خوانده شود تا انشاءالله حاجت روا شود.

 

ختم سوره کوثر برای دیدن رسول خدا صلی الله علیه و اله در خواب :

از رسول خدا (ص) روایت شده: هر کس سوره کوثر را در شب جمعه 100مرتبه تلاوت نماید رسول خدا را درخواب خواهد دید. (پاورقی 5. منتخب الکلام فی تفسیر الاحلام، ج 1، ص 74)

 

به همین مضمون از امام صادق (ع) نیز نقل شده است که : هر کس سوره کوثر را در شب جمعه پس از نمازی که در نیمه شب می خواند صد مرتبه بخواند به اذن خدا رسولش را در خواب خواهد دید. (پاورقی 6. روض الجنان و روح الجنان، ج 20، ص 421)

 

ختم سوره کوثر برای ازدواج :

ختم سوره کوثر برای ازدواج تعداد مشخصی ندارد، شما می توانید نیت کرده و هزار مرتبه سوره کوثر را برای هدیه به حضرت فاطمه (س) قرائت کنید.

 

فواید ختم سوره کوثر

بهترین روش ختم سوره کوثر

 

ختم سوره کوثر برای شفای مریض :

نوشتن ختم سوره کوثر برای شفای مریض و به همراه داشتن آن امراض را از فرد دور می کند و همچنین تا زمانی آن را به همراه داشته باشید بیماری دامان شما را نمی گیرد.

 

ختم سوره کوثر برای راضی کردن افراد :

41 بار سوره کوثر را در سه هفته مداوم هفته ای یک بار می خوانیم و هنگام خواندن هر بار یک مشت ارزن را نیت و فوت کرده و بعد از این سه هفته این سه مشت ارزن را در خانه طرف ریخته تا دلش راضی شود و برای کاری که نیت داریم بیاید.

 

ختم سوره کوثر برای دختر دار شدن :

برای دختر دار شدن نیت کرده و هفت مرتبه سوره کوثر را پیش از طلوع فجر بخوانید و ثواب آن را به حضرت زهرا (س) هدیه کنید تا تاثیر آن را برای دختر دار شدن ببیند. اما اطمینان قلبی به نتیجه ختم خود داشته باشید.

 

ختم سوره کوثر برای برای دور کردن افراد از خود :

اگر بخواهی کسی را از خود دور کنی 9 مرتبه سوره کوثر را بخوان و به جانب او بدم به اختیار خود راه کج می کند و می رود. (پاورقی 7. تعطیرالانام فی تعبیرالمنام، ج 1، ص 353)

 

ختم سوره کوثر برای دفع دشمن :

ختم سوره کوثر برای دفع دشمن و شخصی که تمایل به ملاقات او ندارید به این ترتیب است که باید به این منظور نیت کرده و 9 مرتبه سوره کوثر را بخوانید و به سمت کسی که تمایل به ملاقات او ندارید بدمید، آن دشمن از شما دوری خواهد کرد.

 

ختم سوره کوثر هدیه به حضرت زهرا :

ختم سوره کوثر هدیه حضرت زهرا برای حاجت روایی و رسیدن به خواسته ها سفارش شده است. تعداد مشخصی برای این ختم توصیه نشده است اما مجربترین آنها 135 مرتبه سوره کوثر هدیه ایشان است.

 

ختم کوتاه سوره کوثر هدیه به حضرت زهرا نیز هفت مرتبه است.

 

ثواب خواندن سوره کوثر :

قرائت سوره کوثر نیز ثواب بسیاری دارد، این دو حدیث در این باره هستند:

 

حضرت محمد (ص) فرمودند:

«هر کس سوره کوثر را قرائت کند خداوند از آب نهر های بهشتی به او می نوشاند و پاداش او به اندازه تمام قربانی های روز عید قربان است.»

 

امام صادق (ع) نیز فرموده اند:

«کسی که سوره کوثر را در نماز های واجب و مستحب خود بخواند خدا او را در روز قیامت از کوثر سیراب می کند و جایگاهش در کنار پیامبر (ص) خواهد بود.»

 

در پایان :

ختم سوره کوثر یکی از اعمالی است که می تواند موجب برآورده شدن حاجات و حل مشکلات شود. اگر با نیت خالص و توجه قلبی این ختم را انجام دهید، به فضل و رحمت الهی حاجت خود را خواهید گرفت. در حین ختم سوره کوثر به حاجت و مشکل و ... خود توجه و فکر کنید تا انشاالله به حاجت خود برسید.

 

گردآوری: بخش مذهبی بیتوته

 در ادامه بخوانید

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------