دلایل اساسی برای اینکه باید غذا بخوریم؟ مهم ترین دلایل غذا خوردن, چرا غذا می خوریم, غذا خوردن

دلایل مهم برای غذا خوردن انسان ها

 

چرا غذا می خوریم و غذا خوردن چه تاثیری در بدن دارد؟

ﺁیا تا به حال، این سوال را از خود پرسیده اید که چرا غذا می خوریم؟ یکی از مهم ترین دلایل غذا خوردن ما انسان ها به خاطر احساس گرسنگی و ضعفمان است. همچنین در بسیاری از مواقع که شاد یا کسل و ناراحت هستیم هم غذا می خوریم. 

به طور کلی یکی از مهم ترین دلایلی که می پرسید چرا غذا می خوریم این است که غذا خوردن، انرژی لازم برای کار کردن قسمت های مختلف بدنمان را تامین می کند. در واقع یک غذای خوب می تواند انرژی بدن، ترکیبات سازنده، ویتامین ها و همچنین مواد مغذی بدن را تامین کند.

 

طبیعتا هر چه مواد مغذی مصرفی انسان ها سالم تر باشد دستگاه های مختلف بدن، بهتر کار می کنند. حال اگر می خواهید اطلاعات خود را در مورد اینکه چرا غذا می خوریم را افزایش دهید می توانید با ما در ادامه ی مطلب همراه باشید.

 

دلایل غذا خوردن, مهم ترین دلایل غذا خوردن, چرا غذا می خوریم

ﺁیا تا به حال این سوال را از خود پرسیده اید که چرا غذا می خوریم؟

 

واقعا چرا غذا می خوریم؟

در واقع بدن تمام انسان ها و حتی جانوران یک دستگاه بزرگ است که دائما در حال کار کردن هستند. این دستگاه ها حتی در زمانی که انسان ها خواب هستند هم، کار می کنند. یعنی قلب، می تپد، شش ها تنفس می کنند و حتی مغز انسان هم فعالیت دارد. در واقع یکی از اصلی ترین دلایلی که ما غذا می خوریم این است سوخت و انرژی مورد نیاز این دستگاه ها را فراهم کنید. به عبارت دیگر، غذا، سوخت این دستگاه ها است.

 

از این رو اگر غذا به این دستگاه ها نرسد کم کم ضعیف می شوند و در نهایت، از کار می افتند. غذا انرژی زیادی را برای بدن تامین می کند به گونه ای که فقط با یک تکه شکلات می توانید یک ساعت راه بروید.

 

یا یک سیب می تواند انرژی لازم برای 6 دقیقه دوچرخه سواری را برای بدنتان، تامین کند. در واقع همان طور که تمام دستگاه های ساخت بشر، مثل اتومبیل، برای کار کردن به سوخت نیاز دارند دستگاه های بدن نیز به غذا احتیاج دارند.

 

علاوه بر این، غذا خوردن، موجب رشد قد و وزن انسان ها می شود. کافی است فقط یک ماه، قد و وزنتان را اندازه بگیرید تا مشاهده کنید با تغذیه چقدر سریع رشد می کنند.

 

آیا غذا خوردن سبب قوی و بزرگ شدن انسان ها می شود؟

در بسیاری از مواقع، زمانی که بزرگترها با این سوال کودکان مواجه می شوند که چرا غذا می خوریم؟ می گویند غذا می خوریم تا بزرگ و قوی شویم. بله، این پاسخ کاملا صحیح است. چرا که اغلب دستگاه های مختلف بدن انسان ها با غذا خوردن، ساخته می شوند. بدن تمام انسان ها تا 18 سالگی، دائما، در حال رشد است.

 

وقتی غذا نخورید احساس ضعف می کنید چرا که، بدن شما انرژی خود را از دست می دهد. به همین دلیل است بچه هایی که خوب غذا نمی خورند خوب رشد نمی کنند. لذا همیشه ضعیف و ناتوان و به تبع آن، در اکثر مواقع، بیمار هستند. 

 

مهم ترین دلایل غذا خوردن, چرا غذا می خوریم, غذا خوردن

همه چیز درباره ی اینکه چرا غذا می خوریم؟

 

دلایل مهم برای غذا خوردن انسان ها چیست؟

دلایل مختلفی وجود دارد که چرایی و دلیل غذا خوردن انسان ها را ثابت می کند. در بسیاری از مواقع غذا می خوریم چرا که وقت ناهار و شام است. یا در برخی مواقع اصلا گرسنه نیستیم ولی با دیدن یک غذای وسوسه انگیز یا یک کیک شکلاتی، غذا می خوریم. در واقع فقط گرسنگی، دلیل بر غذا خوردن انسان ها نیست. در بسیاری از مواقع به دلایل فیزیولوژیکی و روانی غذا می خوریم.

 

پس اگر می خواهید بدانید پاسخ سوال اینکه چرا غذا می خوریم چیست؟ باید بگوییم به دلیل تامین انرژی مورد نیاز دستگاه های بدن، قوی و بزرگ شدن، رفع ضعف و گرسنگی و دلایل فیزیولوژیک و روانی می باشد.

 

چرا غذا می خوریم و چرا این غذاها باید مفید و سالم باشند؟

تغذیه ی انسان ها باید سالم باشد تا انرژی مورد نیاز قسمت های مختلف بدن تامین شوند و آن ها بتوانند به خوبی کار کنند. انرژی مورد نیاز بدن انسان ها، کربوهیدرات است. کربوهیدرات ها در هضم شدن تبدیل به گلوکز، لاکتوز و همچنین فروکتوز می شوند. گلوکز، انرژی مورد علاقه ی بدن است.

 

حال اگر ما کربوهیدرات به اندازه ی کافی نخوریم بدنمان، گلوکز را از چربی و پروتئین به دست می آورد و اگر بیش از اندازه، کربوهیدرات مصرف می کنیم آن را تبدیل به چربی می کند.

 

مهم ترین دلایل غذا خوردن, چرا غذا می خوریم, غذا خوردن

چرا باید غذا بخوریم؟

 

پروتئین، دیگر ماده ی غذایی مورد نیاز بدن است که از آن برای تقویت سیستم ایمنی بدن، هورمون ها و سیستم های عصبی استفاده می کند. یک تغذیه ی خوب و مناسب یعنی اینکه در برنامه ی غذایی شما مقدار کربوهیدرات، پروتئین، چربی، ویتامین و مواد معدنی، متعادل باشند. همچنین تغذیه ای بهتر است که نه تنها این مواد غذایی، تعادل داشته باشند بلکه در وعده های غذایی شما، مقدار آنتی اکسیدان ها و فیتوکمیکال ها زیاد باشد.

 

کلسیم، دیگر ماده ی غذایی مورد نیاز بدن است. این ماده ی معدنی برای قسمت های مختلف بدن، خصوصا استخوان ها و دندان ها بسیار نیاز است. بدن ما برای حفظ سلامتی خود، حتی به چربی هم نیاز دارد چرا که چربی ها بعد از شکسته شدن و هضم شدن، تبدیل به اسیدهای چرب می شوند. اسیدهای چرب برای تولید سیگنال های عصبی، مورد نیاز هستند. 

 

بنابراین اگر وعده های غذایی شما ناسالم باشند نمی توانند به اندازه ی کافی این مواد مغذی را تولید کنند و طبیعتا کمبود یک سری از این مواد، مشکلاتی را برای بدن، به دنبال دارد.

 

تاثیر غذاها در ترمیم و اصلاح بدن, دلایل غذا خوردن, مهم ترین دلایل غذا خوردن

فایده غذا خوردن برای بدن چیست

 

چرا زیاد غذا نخوریم؟

درست است که بدن انسان به غذا نیاز دارد اما مقدار این غذا باید به اندازه ی کافی باشد. اگر بیش از اندازه ی نیاز بدنتان، غذا بخورید غذاهای اضافی تبدیل به چربی می شوند. این چربی های اضافی نه تنها منجر به افزایش وزن و کاهش تحرکتان می شود بلکه عوارض و بیماری های مختلفی را به دنبال دارند.

 

البته بسیاری از افراد که تمایل دارند چاق شوند باید غذای زیادی مصرف کنند. مثلا افرادی که عضو کشتی سوموی ژاپنی هستند باید اضافه وزن داشته باشند و در این مبارزات سنگین باشند.

 

تاثیر غذاها در ترمیم و اصلاح بدن

غذاها تاثیرات فراوانی برای بدن دارند. یکی از مهم ترین مزیت های آن ها این است می توانند قسمت هایی از بدن که دچار نقص و آسیب شده اند را ترمیم نمایند. علاوه بر این، زمانی که بیمار هستید انرژی مورد نیاز بدنتان را تامین می کند وبه شما کمک می کند از حالت ضعف و بیماری خارج شوید و حالتان بهتر شود. حتی اگر جایی از بدن شما زخم شود با غذا خوردن می توانید به بهبود سریع تر زخم، کمک کنید.

 

غذا خوردن, عکس غذا خوردن, نحوه صحیح غذا خوردن

فواید غذا خوردن برای بدن

 

تاثیر خوردن میوه ها 

غذا شامل مواد مختلفی است که یکی از مهم ترین آن ها میوه ها هستند. بسیاری از میوه ها مواد مغذی زیادی دارند که به سلامت بدن کمک می کنند. مثلا سیب قرمز دارای کورستین، است. عملکرد این ماده شبیه آنتی هیستامین است و ضد التهاب می باشد. یا پوست انگور دارای رزوراترول(resveratrol) است که این ماده، خاصیت آنتی اکسیدانی دارد. 

آنتی اکسیدان ها یکی از مهم ترین مواد مورد نیاز بدن هستند چرا که بدن را در برابر مواد مخربی همچون، دود سیگار، اشعه ها، آلودگی ها و ... حفظ می کنند. 

 

تاثیر خوردن آب در بدن

آب هم نوعی غذا برای بدن است. چرا که سبب می شود خون رقیق شده و به قسمت های مختلف بدن برود. اگر به اندازه ی کافی، آب نخورید بدنتان خشک و در نهایت از کار می افتد.

 

گردآوری : بخش علمی بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------