دروس ، آینده شغلی و ادامه تحصیل در رشته پزشکی هسته ایرتبه پذیرفتگان رشته پزشکی هسته ای, آشنایی با رشته پزشکی هسته ای, رتبه برای رشته پزشکی هسته ای

نکاتی در مورد رشته پزشکی هسته ای

 

رشته پزشکی هسته ای/معرفی گرایش ها، درآمد و بازار کار

افرادی که در شاخه علوم تجربی دنبال یک رشته تحصیلی مناسب دانشگاهی می گردند می توانند رشته علوم هسته ای را انتخاب نمایند، این رشته ترکیب از چند دانش مختلف است در این رشته مطالعاتی بر روی رادیو ایزوتوپ عناصر مختلف انجام می گیرد تا بتوان از این مواد جهت درمان بسیاری از بیماری ها استفاده کرد.

افرادی که تمایل دارند در محیط های بیمارستانی و حتی آزمایشگاهی فعالیت داشته باشند می توانند این رشته کاربردی را انتخاب نمایند. این رشته زیر شاخه رشته تحصیلی علوم تجربی است به همین خاطر اگر تمایل دارید در دانشگاه رشته علوم هسته ای را مطالعه نمایید، بهتر است در دبیرستان رشته تجربی را انتخاب نمایید. افرادی که تحصیلات خود را در این رشته ادامه می دهند در آینده با مواد رادیواکتیو بسیار زیادی در ارتباط خواهند بود. به همین خاطر بهتر است، قبل از انتخاب این رشته از سختی کار آن مطلع شوید. 

 

متاسفانه یک تفکر اشتباه در ذهن جوانان کشور ما رشد کرده است و آن هم این است که در کشور ما تنها پزشکان موفق هستند و آنها می توانند درآمد خوبی داشته باشند اما این تفکر اصلاً صحیح نیست و شما تنها کافی است به رشته مورد نظر خود علاقه داشته باشید آنگاه با سعی و تلاش می توانید به درجات بسیار عالی و مناسب در رشته تحصیلی خود برسید و حتی می توانید از صدها پزشک نیز موفق تر باشید، تنها کافی است رشته تحصیلی خود را باور داشته باشید و با هوشمندی و دانش کافی آن را انتخاب کنید. 

 

لازم به ذکر است که پزشکی هسته ای زیر شاخه رشته پزشکی نیز محسوب می شود و این رشته ها به یکدیگر مرتبط هستند حتی بسیاری از پزشکان نیز برای ادامه تحصیل این رشته را انتخاب می کنند، این رشته در کشور ما مدام در حال پیشرفت است و پیش بینی می شود که آینده شغلی آن روز به روز در حال بهبود و ترقی خواهد بود.

 

دروس کاربردی در علوم هسته ای 

اگر می خواهید در رشته پزشکی هسته ای قبول شوید باید درس های تخصصی دوران دبیرستان خود را به خوبی فرا بگیرید، قبولی در این رشته به کسب امتیازات مشخصی وابسته است و بدون داشتن تلاش و پشتکار کافی نمی توانید در این مسیر موفقیت لازم را بدست آورید. دروس شیمی و زیست با ضریب 4 بیشترین تاثیر در قبولی این رشته تحصیلی را دارند به همین خاطر با تقویت این دروس می توانید شانس خود را برای قبولی در این رشته موفق افزایش دهید. 

 

سایر دروس تخصصی نیز در قبولی این رشته اهمیت دارند مثل درس ریاضی که ضریب 3 دارد و مسلماً کسب درصد بالای این درس می تواند روی رتبه نهایی شما تاثیر مثبت فراوانی داشته باشد، سایر دروس تخصصی مثل فیزیک و یا زمین شناسی تاثیر کمتری در قبولی شما در این رشته خواهند داشت. 

 

درباره رشته پزشکی هسته ای, معرفی رشته پزشکی هسته ای, رشته پزشکی هسته ای در دانشگاه

آینده کاری رشته پزشکی هسته ای 

 

آینده کاری رشته علوم هسته ای 

مسلماً افراد تمایل دارند در آینده در زمینه رشته تحصیلی خود شغل مناسب و پردرآمد داشته باشند. امروزه شناخت مواد رادیوایزوتوپ تاثیر بسیار چشمگیری در علم پزشکی گذاشته است به کمک این دانش می توان بسیاری از بیماری های سخت و لاعلاج را در کوتاه ترین زمان درمان کرد، هر چقدر این رشته پیشرفت بیشتری داشته باشد آنگاه بیماران بسیاری می توانند امید به زندگی و درمان کامل بیماری خود را داشته باشند. 

 

امروزه به دلیل آشکار شدن اهمیت رشته پزشکی هسته ای، نیاز کشور به کارشناسان این رشته نیز افزایش پیدا کرده است، به همین خاطر اگر به این رشته علاقه مند هستید و پشتکار خوبی دارید حتماً آن را انتخاب کنید زیرا می توانید از این طریق آینده کاری خوبی داشته باشید. 

 

افرادی که دوره کارشناسی رشته علوم هسته ای را به اتمام برسانند، می توانند در مراکز هسته ای مختلف به عنوان مسئول و یا یک تکنولوژیست هسته ای فعالیت کنند، مواد رادیو ایزوتوپ پرتو های بسیار خطرناکی از خود گسیل می کنند که با دانش کافی می توان از ویژگی و خصوصیات این مواد استفاده کرد ولی اگر اشتباه و خطایی صورت بگیرد ممکن است اتفاقات ناگواری به وقوع بپیوندد و سلامت افراد زیادی به خطر افتد به همین خاطر همواره نیاز است افراد تحصیل کرده در این رشته به عنوان ناظر بر فعالیت ها حضور داشته باشند. 

 

افراد می توانند گرایش رشته داروگر هسته ای را انتخاب نمایند، این رشته نیز ویژگی های مخصوص به خود را دارد و افراد در صورت تمایل می توانند در این رشته فعالیت کنند. افراد با کسب مدرک دکترا در این رشته می توانند به عنوان استاد دانشگاه در دانشگاه های معتبر و شناخته شده به فعالیت بپردازند.

 

کشور ما برای پیشرفت به رشته های تحصیلی مختلفی نیاز دارد، بسیاری از افراد رشته تحصیلی خود را به اشتباه انتخاب می کنند و این موضوع باعث می شود تا در آینده شغلی متناسب با رشته خود نداشته باشند. 

 

رشته پزشکی هسته ای در کارشناسی ارشد, بازار کار رشته پزشکی هسته ای, رشته پزشکی هسته ای

ادامه تحصیل در رشته پزشکی هسته ای 

 

شرایط ادامه تحصیل در خارج از کشور 

رشته علوم پزشکی یک رشته کاربردی و شناخته شده است به همین خاطر در سراسر جهان به افرادی که در این رشته فعالیت می کنند، نیاز است، بنابراین شما به راحتی می توانید تحصیلات خود را در صورت تمایل در سایر کشورهای خارجی نیز دنبال کنید.

 

امکان ادامه تحصیل برای تمامی رشته های دانشگاهی در خارج از کشور وجود ندارد اما دانشگاه های معروف خارجی از برخی رشته های مهم و شناخته شده استقبال ویژه ای می کنند بنابراین امکان ادامه تحصیل در آن رشته ها آسان تر است. 

 

این رشته هم در داخل کشور و هم در خارج از کشور مورد توجه قرار گرفته است، پیشرفت در این رشته می تواند تغییرات مثبت و چشمگیری در کشور ایجاد کند به همین خاطر بهتر است تا با اطلاع رسانی درست افراد دارای شرایط نسبت به تحصیل در این رشته تشویق نمایید تا از این طریق زمینه پیشرفت کشور در علم پزشکی هسته ای را ایجاد نماییم. 

 

مسلماً هر رشته و شغلی سختی های خاص خود را دارد، این رشته نیز از این موضوع مستثنی نیست، افراد فعال در این رشته ممکن است روزانه با مواد پرتوزا بسیار زیادی مواجهه شوند به همین خاطر باید همواره به نکات و مسائل ایمنی توجه کنند تا از بروز هر گونه مشکلی پیشگیری شود. 

 

 رشته پزشکی هسته ای, دروس رشته پزشکی هسته ای, درباره رشته پزشکی هسته ای

دروس رشته پزشکی هسته ای

 

گردآوری: بخش علمی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------