خلاصي از درد زانو با ساخت دستگاه تزريق يخمنجمد كردن سرطان‌ها,سرمادرماني,دستگاه تزريق يخ

خلاصي از درد زانو با ساخت دستگاه تزريق يخ
دانشمندان آمريكايي در دستاوردي جديد موفق به ساخت دستگاه دستي جديدي شده‌اند كه يك توپ كوچك يخ را در زير پوست تزريق كرده و از انتقال علائم درد در بيماران دچار آرتروز زانو جلوگيري مي‌كند.
 اين درمان سرپايي كه كمتر از 10 دقيقه طول مي‌كشد، از يك تاثير مشابه با بي‌حس‌كننده موضعي برخوردار بوده، اما تاثير آن طولاني‌تر است.
 اكنون دانشمندان يك كارآزمايي باليني بزرگ‌تر را با استفاده از اين شيوه آغاز كرده و آن را روي بيماران دچار آرتروز زانو آزمايش كرده‌اند.
هنگامي كه غضروف‌ها در انتهاي استخوان‌ها بر اثر سايش از بين مي‌روند، استخوان‌ها به هم كشيده شده و باعث بروز درد مي‌شوند. بيشتر بزرگسالان بالاي 45 سال از درد آرتروز زانو رنج مي‌برند. درمان‌هاي اين درد دامنه‌اي از مسكن‌ها و تزريقات استروئيد تا جراحي و تعويض مفصل را در بر مي‌گيرد.
اين درمان يخي يك گونه از سرما درماني است كه در آن پزشكان از دماهاي بسيار سرد براي درمان انواع بيماري استفاده مي‌كنند.

از اين درمان براي بيماري‌هاي گوناگون پوستي از جمله براي منجمد كردن سرطان‌هاي كوچك پوست و همچنين غده‌هاي خوش‌خيم مانند زگيل استفاده مي‌شود.
از سرمادرماني براي درمان سرطان پروستات نيز استفاده مي‌شود كه در آن پزشكان به انجماد سلول‌هاي سرطاني مي‌پردازند. اخيرا محققان از اين شيوه براي درد مفاصل بويژه در آرنج، زانو و شانه استفاده كرده‌اند.

منبع:konjkav.com

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------