اگر امروز بیل گیتس می خواست در دانشگاه تحصیل کند چه رشته ای را انتخاب می کرد؟ 

درباره زندگی بیل گیتس,مشاوره بیل گیتس برای انتخاب رشته

بازار بیوتکنولوژی هم با سرعت قابل توجهی در حال رشد است

 

دانستن این که ثروتمندترین فرد جهان اگر امروز دانشجوی سال اول دانشگاه بود در چه رشته ای تحصیل می کرد شاید برای شما که می خواهید وارد دانشگاه شوید حکم مشاوره داشته باشد.

 

بیل گیتس مؤسس مایکروسافت در یک پیام توئیتری نوشت که اگر همین حالا وارد دانشگاه می شدم بیشتر به مطالعه در حوزه های هوش مصنوعی، انرژی و یا علوم زیستی می پرداختم.

 

بیل گیتس این سه حوزه را زمینه های امیدوار کننده ای می داند که اگر درباره شان بیاموزید می توانید تأثیر عظیمی به جا بگذارید.

 

  بیشتر بخوانید: زندگی نامه بیل گیتس

 

کارشناسان فناوری و اقتصاد توافق دارند که به طور کلی تغییرات عمیقی در 20 سال آینده رخ خواهد داد. این تغییرات به گونه ای است که در آینده شرکت هایی از هوش مصنوعی استفاده می کنند تا کارخانه ها، محل های خرده فروشی و مکان هایی که در آنها ساخت و ساز صورت می گیرد را خودکار کنند.

 

تأمین انرژی این سیستم ها هم به احتمال زیاد به وسیله منابع بکر انرژی های تجدید پذیر مانند انرژی خورشیدی و بادی صورت می گیرد. گیتس پیش بینی کرده که بشریت شاهد یک «معجزه انرژی» ظرف 15 سال آینده خواهد بود.

 

بازار بیوتکنولوژی هم با سرعت قابل توجهی در حال رشد است. به خصوص که شرکت های خصوصی مسابقه گذاشته اند تا برای مقابله با باکتری های مقاوم به آنتی بیوتیک گزینه های درمانی و دارویی دقیق تر و سریع تری را به کار گیرند.

 

این که گیتس توصیه می کند دست کم یکی از این سه حوزه را دنبال کنید به تجربه شخصی اش مربوط است. او به خاطر شرکتی که دارد شاهد است که در جهان چه پیشرفتی در زمینه خودکار کردن مشاغل پَست، ریشه کن کردن بیماری ها و آوردن منابع انرژی جایگزین برای فقیرترین مناطق انجام شده است.

 

گیتس به نوجوانان 18 ساله می گوید: شما بیشتر از من وقتی به سن شما بودم می دانید. شما می توانید هر چه زودتر مبارزه با بی عدالتی را شروع کنید چه در سطح خیابان باشد و چه در سطح جهان.

 

منبع: 020.ir

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------