تفاوت شکل میوه ها و سبزیجات در گذشته و امروزتفاوت شکل میوه ها و سبزیجات در گذشته و امروز

میوه ها و سبزیجات در گذشته شکل و شمایل متفاوتی داشتند و انسان ها به مرور زمان به روش های مختلف هم ظاهر و هم طعم شان را تغییر دادند. بیایید با هم نگاهی به گذشته میوه ها و سبزیجات بیندازیم.

 

هندوانه

این نقاشی قرن ۱۷ از جیووانی استانچی هندوانه هایی را نشان می دهد که هیچ کس در دنیای مدرن تا به حال ندیده است. امروزه دانشمندها این میوه را طوری پرورش دادند که رنگ قرمزتر و طعم بهتری داشته باشد.

 

دانشمندها هندوانه را طوری پرورش دادند که رنگ قرمزتر و طعم بهتری داشته باشد

 

موز

مردم پاپوآ گینه نو و جنوبی شرقی آسیا ده هزار ساله که از طعم این میوه لذت می برند اما طعم و ظاهر این میوه با امروز خیلی فرق داشت. موزهای امروزی از ترکیب دو گونه Musa acuminata و Musa balbisiana به دست آمدند و طعم و ظاهر خیلی بهتری دارند.

 

طعم و ظاهر موز با امروز خیلی فرق داشت

 

بادمجان

نخستین بادمجان ها در چین رشد کردند و با بادمجان های امروزی خیلی فرق داشتند. تیغ دار، کوچک و به رنگ زرد یا آبی بودند. زمان زیادی طول کشید تا بادمجان ها را به شکل و طعم امروزی دربیاورند.

 

نخستین بادمجان ها در چین رشد کردن و با بادمجان های امروزی خیلی فرق داشتند

 

هلو

این میوه در گذشته ظاهر کاملا متفاوتی داشتند و بیشتر شبیه خانواده آلبالو بودن تا هلوهای امروزی. هلو نخستین بار ۴۰۰۰ سال پیش از میلاد توسط چینی ها کاشته شد و از آن زمان تا کنون طعم و ظاهرشون تغییر داده شد.

 

هلو نخستین بار ۴۰۰۰ سال پیش از میلاد توسط چینی ها کاشته شد

 

خیار

اجداد خیارهای امروزی تیغ دار و پر از هسته بودند. جالب تر از همه این که سمی هم بودند. در گذشته این میوه فقط به خاطر خاصیت درمانی کاشته می شد و هندی ها ۶۰۰۰ سال گذشته نخستین کسانی بودند که از این میوه مصرف می کردند.

 

اجداد خیارهای امروزی تیغ دار و پر از هسته و سمی هم بودند.

 

آووکادو

آووکادوها در هزاره سوم قبل از میلاد اهلی شدن و آزتک ها به آن می گفتند میوه جنگلی. آن ها فقط از هسته میوه برای درست کردن دارو استفاده می کردند. ناگفته نماند که آن زمان ۸۰ درصد این میوه را هسته اش تشکیل می داد.

 

در هزاره سوم قبل از میلاد از هسته آووکادو برای درست کردن دارو استفاده می کردند

 

گوجه فرنگی

اولین گوجه فرنگی ها شبیه آلبالوهای کوچک و تیره رنگ بودند. این میوه اولین بار در آمریکای جنوبی رشد کرده در حالی که اروپایی معتقد بودند گیاه سمی هست و از آن به عنوان گیاه زینتی استفاده می کردند.

 

گوجه فرنگی اولین بار در آمریکای جنوبی رشد کرده بود

 

منبع : bedunim.ir

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------