زندگینامه میچیو کاکومیچیو کاکو,بیوگرافی میچیو کاکو,زندگی نامه میچیو کاکو

آشنایی با زندگی نامه میچیو کاکو

 

زندگی نامه میچیو کاکو و دستاوردهای علمی اش

میچیو کاکو که در جهان از فیزیکدانان نظری شناخته شده است، استاد فیزیک نظری هنری سمات کالج شهر نیویورک است.او یک آینده نگر، یک سخنران عالی، و یک عامه پسند علم است. او نویسنده چندین کتاب مرتبط با فیزیک منتشر کرده است. میچیوکاکو در چندین برنامه تلویزیونی ، برنامه های رادیویی ، فیلم ها ظاهر شده است و کارهای خود را از طریق وبلاگ های آنلاین.

چکیده ای از بیوگرافی میچیو کاکو

نام : میچیو کاکو

متولد : 24 ژانویه 1947 

محل تولد : سان خوزه ، کالیفرنیا ، ایالات متحده.

ملیت : آمریکایی

محل تحصیل :  دانشگاه هاروارد (SB ، 1968)

دانشگاه کالیفرنیا ، برکلی (Ph.D. ، 1972)

شناخته شده برای: نظریه میدان رشته ای

فیزیک غیرممکن ها

آینده ذهن

فیزیک آینده

همسر : شیزو کاکو

فرزندان : 2 دختر

جوایز: جایزه یادبود Klopsteg (2008)

زمینه های علمی : فیزیک نظری

محل کار : کالج شهری نیویورک

موسسه مطالعات پیشرفته

دانشگاه نیویورک

مشاور دکترا : استنلی ماندلستام

رابرت پوند

 

بیوگرافی میچیو کاکو :

میچیو کاکو در 24 ژانویه 1947 از پدر و مادر ژاپنی از تبار تبتی در سان خوزه کالیفرنیا به دنیا آمد. پدربزرگ وی برای کمک به عملیات پاکسازی زلزله سانفرانسیسکو به سال 1906 به ایالات متحده مهاجرت کردند.

 

میچیو در سن خوزه، کالیفرنیا متولد شد. یشیو حتی در دوران کودکی علاقه زیادی به علم داشت و اگرچه فقیر بزرگ شد، اما خانواده اش با بردن او به کتابخانه های دانشگاه و اجازه آزمایش در خانه از علایق او حمایت کردند.

 

زمانی که کاکو در دبیرستان تحصیل می کرد، علاقه شدیدی به فیزیک پیدا کرده بود. شتاب دهنده ذرات خودش را در خانه در گاراژ جمع کرد. به گفته وی، هدف او تولید پرتوهای اشعه گاما با انرژی کافی برای تولید ضد ماده بود. برای یک نمایشگاه علوم دبیرستان، میچیو یک "خردکننده اتم" 2.3 eV در گاراژ خود ساخت. او با استفاده از ضایعات فلز و 22 مایل سیم ، یک میدان مغناطیسی 20000 برابر قوی تر از زمین و همچنین برخوردهایی را ایجاد کرد که قادر به تولید ضد ماده بودند.

 

وی در آلبوكرك، نیومكزیكو در نمایشگاه ملی علوم حضور یافت و ادوارد تلر، پدر بمب هیدروژن را تحت تأثیر قرار داد. این توجه تلر و سایر افراد جامعه علمی، کاکو را کاملاً به دانشگاه هاروارد سوق داد. و وی را قادر به دریافت بورسیه مهندسی هرتز كرد.

 

در سال 1968، میچیو برای اولین بار در کلاس خود در دانشگاه هاروارد (و همچنین summa cum laude) در رشته فیزیک فارغ التحصیل شد. کاکو کار دکترای خود را در برکلی در کالیفرنیا ادامه داد و از آنجا دکترای خود را در سال 1972 دریافت کرد. وی در همان سال در دانشگاه پرینستون سخنرانی کرد.

 

البته زندگی او همه علم نبوده است. میچیو در حدود زمان جنگ ویتنام آموزش مقدماتی را برای ارتش به پایان رساند، اما جنگ قبل از اعزام وی به پایان رسید.

 

میچیو کاکو اولین بار در کلاس فیزیک خود بود و در سال 1968 از دانشگاه هاروارد (با بالاترین رتبه)  فارغ التحصیل شد. در سال 1972 پس از انجام تحقیقات در آزمایشگاه تابش بركلی در دانشگاه کالیفرنیا، دکترای خود را دریافت کرد. در همان سال، وی شروع به سخنرانی در دانشگاه پرینستون کرد.

 

کاکو سپس به تحقیق در زمینه مکانیک کوانتوم در کالج سیتی دانشگاه سیتی نیویورک (CUNY) ادامه داد و کرسی و استاد هنری سمات و استادی فیزیک نظری را در CUNY که بیش از 25 سال در آن تدریس می کرد، در اختیار دارد.

 

میچیو کاکو تأثیر زیادی بر فیزیک مدرن داشته است. او نظریه ریسمان را بنیان نهاد، که هدف آن تکمیل کار آغاز شده توسط انیشتین و تلاش برای متحد کردن نیروهای طبیعت است (به طور خاص، تلاش می شود گرانش را با سه نیروی دیگر طبیعت متحد کند).

 

کاکو همچنین چندین کتاب درسی در سطح دکترا نوشته است و بیش از 70 مقاله در مجلات فیزیک منتشر شده است که شامل بسیاری از موضوعات، از ابرتقارن تا فیزیک هدرونیک است. میچیو در فیزیک بسیار تبحر دارد، او کتاب های زیادی نوشته است که هدف آن توضیح دادن فیزیک برای عموم است. علاوه بر این ، وی دارای کرسی هنری استاد و استادیت در کالج سیتی نیویورک است.

 

خارج از آموزش عالی، کاکو تأثیر زیادی در علم در رسانه ها داشته است.

 

مأموریت او (که شبیه به مأموریت کوارک تا کوازار است) گسترش دانش علمی به روشی است که برای همه در دسترس باشد. میچیو در بسیاری از مجموعه های تلویزیونی مستند ظاهر شده و حتی هر هفته دو برنامه رادیویی انجام می دهد. یکی از برنامه های رادیویی Kaku ، "Science Fantastic" که از بیش از 90 ایستگاه رادیویی تجاری پخش می شود، و تنها برنامه رادیویی علمی سندیکای ملی در ایالات متحده است که دارای برندگان جایزه نوبل و همچنین سایر مهمانان است که در مورد موضوعات مختلف از سفر به زمان سیاه و سفید، حفره ها و به طور کلی زندگی در جهان اظهار نظر می کنند.

 

درباره ی میچیو کاکو,میچیو کاکو فیزیکدان,آشنایی با زندگی میچیو کاکو

انتشارات میچیو کاکو

 

انتشارات و شغل علمی

کاکو در زمینه های مختلفی از جمله فیزیک هادرونیک، ابر گرانش ابرتقارن، نظریه ابر ریسمان و فیزیک کوانتوم تخصص دارد. دانش وی در مورد این موضوعات بیش از 70 مقاله در مجلات مختلف تحت پوشش موضوعات مرتبط با فیزیک مانند Physics Review بوده است.

 

میچیو کاکو به عنوان محبوب کننده علم شناخته می شود، و چندین کتاب درسی علوم مشهور را تألیف کرده است. اولین کتاب او در سال 1994 - هایپراسپرس منتشر شد و پس از آن کتاب فراسوی اینشتین قرار گرفت که یک سال بعد با جنیفر تامپسون نوشت. وی کتاب ابرفضا را نوشت و در سال 1998، وی چشم اندازها: چگونه علم انقلابی در قرن 21 ایجاد می کند، و سپس دو کتاب در سال 2004: کیهان انیشتین و جهان های موازی منتشر کرد. آخرین کارهای وی شامل فیزیک ناممکن ها (2008)، فیزیک آینده (2011)، آینده ذهن (2015)، آینده انسان است.

 

همه این نشریات با توجه به چشم انداز آینده پژوهی که میچیو کاکو به آن اعتقاد دارد، توجه بسیاری را در ذهن دانشمندان و ذهن کنجکاوی که به حوزه فیزیک نظری و سایر رشته های مرتبط علاقه مند هستند، برانگیخته است.

 

انتشارات میچیو کاکو بیانگر مشارکت وی در جستجوی مداوم درک و متحد کردن نیروهای طبیعت فقط در یک نظریه است. وی بر اساس یافته های قبلی اینشتین به کارهای خود ادامه می دهد و میچیو کاکو به عنوان یکی از بنیان گذاران نظریه رشته ها شناخته می شود. كتاب Hyperspace او پرفروش ترین بود و به عنوان یكی از برترین كتاب های علمی توسط واشنگتن پست و نیویورك تایمز در همان سال انتخاب شد.

 

حضور وی در رسانه های مختلف و مهارت وی در برقراری نظریه های پیچیده با فهم آسانتر زبان، وی را به محبوبیت بیشتری در علم تبدیل کرده است.

 

میچیو کاکو قطعاً در میان بزرگترین ذهن های زندگی ماست. کار او در رشته ی تئوری ممکن است ما را به درک چگونگی شروع جهان و پایان آن نزدیک کند.

 

با این حال، مهمتر از همه، کاکو ابتکار عمل را برای آموزش علم به مردم در اختیار دارد.

 

کاکو دقیقاً مانند برخی از مشهورترین دانشمندان، مانند کارل ساگان، علمی بسیار گیج کننده را به روشی آسان و غیر تهدیدآمیز توضیح می دهد به این امید که - شاید، شاید شاید - که همه ما درک بهتری از جهان پیرامون خود داشته باشیم. دفعه دیگر که یکی از برنامه های "علم درباره آینده" میچیو را مشاهده کردید (که به خاطر آن معروف شده است)، به یاد داشته باشید که او در فیزیک بسیار پیشرفت کرده است و او یک دانشگاهی بسیار موفق است - نه فقط یک نماد پاپ علمی.

 

بیوگرافی میچیو کاکو,زندگی نامه میچیو کاکو,آشنایی با میچیو کاکو

فعالیت های میچیو کوکا

 

کاکو با شیزو کاکو ازدواج کرده است و  پدر دو دختر است. از آهنگ های مورد علاقه وی می توان به تم جنگ ستارگان و همچنین تم نسل بعدی پیشتازان فضا اشاره کرد که همخوانی علاقه وی به فیزیک و علوم بین ستاره ای را دارد.

 

گردآوری : بخش علمی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های علمی(زندگینامه دانشمندان، گیاهان،حیوانات، گزارش علمی، آیا می دانید؟،رشته های تحصیلی و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------