معرفی رشته ورزشی بی ام ایکسدوچرخه بی ام ایکس،خرید بی ام ایکس،خرید دوچرخه بی ام ایکس

رشته ورزشی بی ام ایکس

 

دوچرخه‌سواری بی‌ام‌اکس (به انگلیسی: BMX racing) از رشته‌های ورزش دوچرخه‌سواری است. این ورزش با استفاده از دوچرخه در یک مسیر بسته با مسافت ۳۵۰ متر برگزار می‌شود.

این مسابقه که معمولاً با هشت دوچرخه‌سوار برگزار می‌شود در یک سطح شیب‌دار با ارتفاع ۴٫۶ متر تا ۵ متر که مسیری ناهموار دارد انجام می‌شود، در هر دور ۴ دوچرخه‌سوار برتر به مرحله بالاتر صعود می‌کند.

 

مسابقات بی‌ام‌اکس در دو بخش سوپر کراس و آزاد برگزار می‌شود، در بخش مسابقات آزاد حرکات نمایشی نیز در نمره‌دهی داوران تأثیر دارد.

 

این ورزش در اواخر دهه ۱۹۶۰ و در دهه ۱۹۷۰ میلادی در کشور آمریکا شکل گرفته و در ۱۹۸۰ به صورت مدرن درآمده است، این ورزش هم‌اکنون در مسابقات المپیک برگزار می‌شود.

 

دوچرخه بی ام ایکس،خرید بی ام ایکس،خرید دوچرخه بی ام ایکس

رشته جذاب و پر‎هیجان بی ام ایکس

 

این رشته جذاب و پر‎هیجان دارای پیستهای مخصوص به طول 400-350 متر می‎باشد. رکابزنان به طور همزمان از یک سطح شیبدار شروع به رکابزنی نموده و در طول پیست که شامل سطوح نا‎هموار، گوشه‎های انحنا دار و بخش‎های صاف می‎باشد به رقابت می‎پردازند.

 

بی ام ایکس با الهام از بازی کودکان کالیفرنیای جنوبی در اوایل دهه هفتاد میلادی، که به تقلید از موتورسوارها با دوچرخه‌هایشان در کوچه و خیابان مسابقه می‌گذاشتند، به وجود آمده است. تا اواسط دهه ۷۰ همین بازی بچگانه تبدیل به یک رشته محبوب شد و حسابی برای خودش سر و صدا درست کرد.

 

دوچرخه های بی ام ایکس ارتفاع پایینی دارند و به نسبت دوچرخه های معمول که اکثر ماها سوار میشیم کوچکتر هستند. 

 

رشته بی ام ایکس به عنوان یکی از هیجان انگیز ترین رشته های مسابقات المپیک شناخته شده است. بی ام ایکس روی جاده های خاکی با وجود موانع و شیب های تند انجام میشود. این رشته یک ورزش رقابتی محسوب میشود و به همین خاطر نیازی به حضور داور ندارد. هر کسی که زودتر به خط پایان رسید برنده است. به همین خاطر ممکن است صحنه های زیادی از تصادف سوارکارها و افتادنشان ببینید.

 

دوچرخه بی ام ایکس،خرید بی ام ایکس،خرید دوچرخه بی ام ایکس

دوچرخه بی ام ایکس

 

طول یک مسابقه بی ام ایکس حرفه ای ممکن است کلا بیشتر از ۳۶ ثانیه طول نکشد، اما همه مسیر ۳۳۵ متری پر از صحنه های هیجان انگیز و نفس گیراست. اصلا یکی از دلایلی که این رشته در مسابقات المپیک جا پیدا کرده این است که درجه “شگفت انگیز” بودن خودش را بالا برده است. شروع از یک تپه به ارتفاع یک ساختمان ۳ طبقه، شاید ریسک مجروح شدن را بالاتر برده باشد، اما قطعا مخاطب ها و علاقه مندان بیشتری را به سمت این رشته جذب کرده است.

 

بی ام ایکس از رشته های خوبی است که در هر سنی میشود شروع اش کرد. کافی است حوصله سعی و خطا کردن را داشته باشید و بخواهید برای تمرین هایتان وقت بگذارید.

 

یکی از خوبی های دیگر بی ام ایکس این است که راه خودش را به خوبی در محیط های شهری باز کرده است. این روزها جوان های بی ام ایکس سوار زیاد دیده میشوند و این یعنی یک نشانه خوب برای بالا رفتن علاقه مردم به ورزش و هیجان است. به همین خاطر زمین های بازی و تمرین بی ام ایکس در سرتاسر کشور  بیشتر  شده است و حضور بی ام ایکس کارها در کنار رشته هایی مثل اسکیت و اسکیت برد در پارک های مشهور شهرهای بزرگ ایران بیشتر از قبل دیده میشود.

 

گردآوری: بخش ورزشی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------