آیا استرس پدر بر جنین تاثیر می گذارد!تاثیر استرس بر جنین , استرس بر جنین,تاثیر استرس و شرایط روحی پدر بر جنین

تاثیر استرس و شرایط روحی پدر بر جنین

 

استرس پدر در دوران بارداری همسر که شامل جرو بحث و دعوا و ناراحتی و خوشحال نبودن است باعث مشکلات رفتاری و عاطفی کودک در آینده می شود...

نتایج یک پژوهش نشان داد: پدر‌هایی که در دوران بارداری همسرانشان استرس دارند، احتمال زیادی دارد بچه‌هایی با مشکلات رفتاری و عاطفی داشته باشند.

 

این نوزادان در مقایسه با نوزادانی که پدرانشان پیش از تولد آن‌ها در وضعیت روانی سالمی قرار داشتند، کینه‌توزی، بی‌قراری و بداخلاقی را در سطحی بالا نشان می‌دهند.

 

طبق گزارش مرکز بهداشت استکهلم، از آنجا که مردان کمتر امکان دارد که هنگام بروز مشکلات سلامتی به خصوص سلامت روانی یا عاطفی خود این موضوع را با دیگران و یا پزشک در میان بگذارد، خطر ابتلا به افسردگی در آن ها بیشتر از مادران است.

 

به همین دلیل، بهتر است مردانی که از افسردگی رنج می برند دست کم در دوران بارداری و قبل از آن اقداماتی پیشگیرانه در این خصوص انجام دهند و در صورت نیاز به پزشک مراجعه کنند تا از این طریق سلامت کودکان خود را در زمان تولد تضمین کنند.

 

تاثیر استرس بر جنین , استرس بر جنین,تاثیر استرس و شرایط روحی پدر بر جنین

اثرات جبران ناپذیر استرس پدر بر جنین

 

تاكنون اكثر مطالعات روي تاثير فاكتورها و عوامل مادرانه روي جنين در دوران بارداري متمركز شده‌اند اما يك بررسي جديد در اقدامي متفاوت روي نقش پدر در اين دوران متمركز شده است.

 

اين بررسي تاييد كرد كه رفتارهاي تنش زاي پدران در دوران بارداري مادر به كودك آنها كه هنوز متولد نشده و دوران جنيني را سپري مي‌كند، منتقل مي‌شود.

 

متخصصان در اين مطالعه نحوه انتقال استرس پدر به جنين را رديابي كرده و اظهار داشتند كه اين انتقال صورت مي‌گيرد اما چگونگي اين فرآيند بسيار پيچيده است.

 

محققان پژوهشگاه دانشگاه پنسیلوانیا در ایالات متحده آمریکا پی برده‌اند که صفتی مانند میزان استرس در فرد از طریق پدر به فرزند منتقل می شود، اما منشاء آن در DNA فرد نیست.

 

احتمال بروز استرس و ساير اختلالات مرتبط با آن به شكل رفتاري به نسل‌هاي آينده قابل انتقال است.

 

گردآوری: بخش زناشویی بیتوته

 بارداری و زایمان راحت با...

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------