شیردهی جلوی بارداری را نمی گیرد ! 

 

شیر دهی, دوران شیردهی, قرص شیر دهی

 

 

 

دیروز بعد از ظهر یکی ازدوستانم با نگرانی با من تماس گرفت و با صدای غمگین گفت: «بیچاره شدم، من باردارم، مگر نه اینکه شیر دادن به بچه باعث می شود تا در مدت شیردهی باردار نشویم؟ پس چرا با اینکه من در حال شیردادن هستم باردار شده ام؟»

 

 

سعی کردم کمی به او آرامش بدهم. به او گفتم: «این تصور غلطی است. چه کسی این موضوع غلط را گفته است؟ تو حتما باید از یک روش مطمئن پیشگیری از بارداری استفاده کنی. نگران نشو؛ با دکتر صحبت کن.» به هر شیوه ای که می توانستم به او گفتم ناراحت نشود. گفتم: «دخترت الان ۱۵ ماهه است. فاصله سنی بین دو تا فرزندت خیلی خوب می شود. یعنی ۲ تا ۳ سال، ناراحت نشو. به چاره و علاج این استرس و ناراحتی باید قبلا فکر می کردی. الان که فایده ای ندارد.»

 

 

شما هم اگر مانند این دوست من، از هیچ روش مطمئنی برای پیشگیری از بارداری استفاده نمی کنید و تمایل ندارید دوباره بچه دار شوید یا فاصله خاصی برای تنظیم خانواده تان ندارید، بهتر است با پزشک خود در این خصوص صحبت کنید.

 

 

پس از زایمان با دکتر  در این خصوص صحبت کردم. روش های خوبی را به من پیشنهاد دادند و در مورد آن اطلاعاتی ارایه دادند. سپس با متخصص زنانی که تحت نظر او هستم، به یک نتیجه خوب رسیدم و یک روش را انتخاب کردم. شما هم می توانید از همین حالا راه درستی را برگزینید.

 

 

مبادا بارداری ناخواسته ای رخ دهد و تازه پس از بروز این اشتباه به فکر چاره بیفتید. شما می توانید در دوران شیردهی، از قرص های هورمونی خاص این دوران استفاده کنید.این قرص ها با انواع معمول LD و HD ویا مارولن و غیره فرق دارد. ترکیبات پروژسترونی آن باعث می شود بدون کاهش شیرتان یا عوارض خاص، از آن استفاده کنید. آی یو دی و یا در اصطلاح عامیانه، همان دستگاه نیز توسط ماما یا پزشک متخصص می تواند داخل واژن کار گذاشته شود. آی یو دی ها متعدند و با انتخاب نوع مناسبی از آن می توانید از بابت بارداری ناخواسته آسوده خاطر باشید. آی یو دی و شیردهی با مقاربت شما با همسرتان دخالتی ندارد و بلافاصله پس از برداشتن آن می توانید باردار شوید.

 

 

منبع:روزنامه سلامت

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------