8 دلیلی که باعث می شود شوهرمان از زن دیگری تعریف کندشوهرم منو مقایسه میکنه, برخورد با شوهری که از زنان دیگر تعریف می کند, تعریف و تمجید شوهر از زنان دیگر

تعریف از زنان دیگر 

 

چرا شوهرم از زنان دیگر تعریف می کند؟

یکی از مشکلاتی که برخی از خانم ها بعد از ازدواج یا در رابطه عاطفی با آن  روبرو میشوند این است که شوهرشان از زنان دیگر تعریف می کند. پاسخ سوال چرا شوهرم از  زنان دیگر تعریف میکند و راه حل این  مشکل را می توانید در این مقاله پیدا کنید.

متاسفانه برخی از مردان شناخت و آگاهی کافی از روحیات زنان ندارند و برقراری ارتباط درست با یک خانم را بلد نیستند، یکی از ناراحت کننده ترین رفتار مردان این است که در مقابل همسرشان از زنان دیگر تعریف کنند ، این کار باعث تنش های روز افروزن در زندگی خواهد شد حتی اگر آن زن ، مادر یا خواهر شما باشد باز هم رنجش زیادی برای همسرتان به دنبال خواهد داشت. 

 

چرا شوهرم از زنان دیگر تعریف می کند 

شاید شوهر شما از نظر آسیب شناسی نمی داند که این رفتارش اشتباه است و باعث رنجش شما شده و به ضرر خودش تمام خواهد شد یا عامدانه میخواهد با این روش شما را آزار بدهد شاید هم رفتار شما باعث چنین برخوردی شده است  و در بدترین سناریو ممکن است شما از چشمش افتاده باشید و با شخص دیگری وارد رابطه شده باشد.

 

خیانت خودش یکی از دلایل مقایسه کردن و ایراد گیری های بی مورد مردان است چون با این روش ، احساس گناه خودشان را کمتر کرده و تقصیرها را به گردن شما می اندازند. در ادامه مقاله دلایل این اشتباه مردانه را مورد بررسی قرار می دهیم و روی راه حل ها و واکنش های مناسب برای این رفتار را با شما در میان می گذاریم . 

 

دلایل تعریف کردن شوهر از زنان دیگر, چرا شوهرم از زنان دیگر تعریف می کند, تعریف از زنان دیگر

علت توجه مردان به زنان دیگر

 

میخواهد توقعاتش را به شما نشان دهد 

شاید رفتار شما متناسب با توقعات شوهرتان نیست و می خواهد به شما بگوید که چه چیزهایی را می پسندد تا شما خودتان را بر آن اساس تغییر دهید ولی برقراری ارتباط درست را بلد نیست  و از راه اشتباهی وارد شده  است و نمی داند چطور باید نقطه ضعفتان را بگوید.

 

مثلا به جای این که بگوید : عزیزم این دفعه رنگ موهاتو بلوند کن ، به نظرم خیلی قشنگه و بهت میاد ، می گوید : خانم فلانی چقدر موهاش خوشگله من اون رنگی دوست دارم .

یا مثلا به شما می گوید از فلانی یاد بگیر چقدر به خودش میرسه خوش به حال شوهرش. 

 

به احتمال زیاد شوهر شما شناختی از روحیه خانم ها ندارد ، برقراری درست ارتباط با یک خانم را بلد نیست و فکر میکند تنها روشی که کمک میکند شما تغییر کنید این است که از دیگران تعریف کند تا شما از آن ها یاد بگیرید. 

 

در حالی که نمیداند تعریف از سایر خانم ها باعث رنجش شما از او می شود و فکر میکنید سر و گوشش میجنبد و به جای این که شما تغییر کنید به دلیل این که از او دلزده شده اید دیگر برایتان نظرش اهمیتی نخواهد داشت و حتی ممکن است شروع به لجبازی کنید.

 

احساستان را در مورد این رفتار شوهرتان به او بگویید و به شوهر خود بیاموزید که تعریف کردن او از دیگران نتیجه عکس می دهد و کار بسیار بچه گانه و اشتباهی است . درست مثل این است که شما از مردان دیگر جلوی او تعریف کنید ، مسلما او هم دچار رنجش خواهد شد . البته در این مورد مقابله به مثل همیشه کار را خراب تر می کند فقط صرفا در گفتگو با شوهرتان به عنوان مثال گفتن چنین حرفی مجاز است تا بهتر بتواند متوجه اثر تخریبی رفتارش بر زندگی زناشویی اش بشود.

 

تلاش برای جلب توجه شما

شاید شوهرتان دچار کم توجهی از طرف شما شده است و انتظار بیشتری از شما دارد که برآورده نمی شود. به همین دلیل دست  به این رفتار اشتباه برای جلب توجه شما میزند. شاید میخواهد به این شکل حسادت شما را تحریک کند تا بیشتر مورد توجه قرار بگیرد. مثلا می خواهد با نگاه کردن به یک خانم یا تعریف کردن از او باعث حسادت شما شود تا بیشتر به او توجه کنید.

 

تعریف و تمجید شوهر از زنان دیگر, رفتار با شوهر چشم چران, دلایل تعریف کردن شوهر از زنان دیگر

علت توجه و تعریف مردان متاهل به زنان دیگر

 

صداقت بیش از حد

احتمال این که زوجین از ظاهر زن یا مرد دیگری خوششان بیاید و در دلشان بگویند که چقدر خوشتیپ یا چقدر زیبا است ، همیشه وجود دارد. خانم ها هم ممکن است با دیدن مردان دیگر با خودشان بگویند که چه مرد خوبی یا چه مرد خوش تیپ و قیافه ای ، کاش شوهر منم اینجوری بود.

 

بالاخره در ارتباط های اجتماعی و اطرافمان مسلما با افراد زیادی روبرو می شویم و  ممکن است چیزهایی ببینیم که خوشما بیاید ولی به نظرمان تعریف کردن از آن ها کار درستی نیست ، جرات نکنیم یا صداقت گفتنش را نداشته باشید ولی برخی از افراد بدون این که فکر کنند حرفشان ممکن است احساسات همسرشان را جریحه دار کند ، این حرفها را بدون ملاحظه و به اسم صداقت بر زبان می آورند . ممکن است شوهر شما فردی بی ملاحظه یا بیش از حد رک گو و صادق باشد .

 

میخواهید شما را عصبی کند تا به خیانت اعتراف کنید

اگر شوهر شما به خیانت تان شک کرده باشد ممکن است با این روش بخواهد شما را عصبی کند تا به خیانت خودتان اعتراف کنید. گاهی اوقات افراد در عصبانیت قدرت تفکر منطقی خودشان را از دست داده و حرفهایی می زنند که در حالت عادی امکان نداشت به زبان بیاورند .  مثلا از خانم  دیگری تعریف می کند که شما عصبانی شوید و به او بگویید فکر نکن فقط تویی که از یکی دیگه خوشت اومده ، به نظر من فلانی خیلی بهتر و خوش تیپ تر از توئه . او این گونه قصد مچ گیری از شما را دارد. 

 

در مقابل شما احساس حقارت و خود کم بینی دارد

ممکن است شوهر شما خودش را پایین تر از شما ببیند و همین احساس خود کم بینی باعث می شود که از زنان  دیگر جلوی شما تعریف کند تا با کاهش اعتماد به نفس شما کمبود خودش را جبران کند. 

 

کمبود عزت نفس ممکن است از قبل در شخصیت فرد وجود داشته باشد یا در اثر رفتار شما بوجود بیاید ، ممکن است به دلیل برتری بارز شما از نظر ظاهری ، تحصیلات ، درامد ، موقعیت شغلی ، مالی یا خانوادگی ایجاد شده باشد یا ممکن است رفتار و گفتار شما به گونه ای باشد که خودتان را برتر از او نشان دهید. 

 

مردی که عزت نفس لازم در یک رابطه را نداشته باشد و  به هر دلیلی احساس پایین تر بودن از شما به او دست داده باشد ممکن است برای جبران این احساس دست به اشتباه بزرگتری بزند و  با تعریف از زنان دیگر  مقایسه شما با آن ها سعی در پایین آوردن عزت نفس شما داشته باشد. 

 

شما را دوست ندارد

شاید شوهرتان شما را دوست ندارد و دلیل تعریف کردنش از خانم های دیگر این باشد که همه را بهتر از شما میبیند ولی به دلایلی مجبور است به زندگی با شما ادامه دهد.

 

تعریف و تمجید شوهر از زنان دیگر, رفتار با شوهر چشم چران, دلایل تعریف کردن شوهر از زنان دیگر

تعریف و تمجید شوهر از زنان دیگر

 

شوهرتان خیانت می کند

یکی از دلایل تعریف کردن یک مرد از خانمی دیگر ممکن است به دلیل این  باشد که نسبت به او احساسی پیدا کرده است و یا در حال خیانت به شما است. البته نمی توان صرفا با یک نشانه ، متوجه خیانت مردان شد. رفتار مردانی که خیانت می کنند کاملا با هم متفاوت است ولی نقطه مشترک رفتار همه آنها این است که تغییر میکنند. 

 

برخی از مردان به دلیل این که نمیخواهند بار اشتباهشان را به دوش بکشند و خودشان را در خیانت مقصر بدانند شروع به ایراد گیری از شما و تعریف از خانم های دیگر می کنند تا تقصیر خیانت خودشان را به گردن کم کاری شما بیندازند و احساس گناهشان را کمتر کنند و شما خودتان را مقصر بدانید. 

 

البته برای این که مطمئن شوید شوهرتان خیانت میکند یا از نظر عاطفی به شخص دیگری نزدیک شده  است نمیتوانید به این مورد به تنهایی استناد کنید چون برخی از مردان کاملا رفتارشان برعکس بوده و اتفاقا بیشتر به شما توجه نشان میدهند. سایر علایمی که میتواند برای تشخیص خیانت به شما کمک کند عبارتند از :

 

دروغگویی و پنهان کاری میکند مثلا درباره جایی که میرود به شما دروغ می گوید یا شروع به پنهان کاری کرده است و شما از کارهایش بی خبرید.

 

اضافه کاری یا قرارهای کاری و ماموریت رفتن و غیره را برای دیر آمدن یا شب نیامدن به خانه بهانه می کند. 

میلش به ارتباط جنسی با شما کم شده 

به ظاهرش بیشتر می رسد

تاریخچه پیامک ها ، تماس ها و  چتهایش را پاک میکند

اجازه نزدیک شدن به موبایل یا کامپیوترش را به شما نمی دهد

از درون احساس می کنید که تغییر کرده است و ارتباطش با شما مثل قبل نیست

 

با شوهری که از زنان دیگر تعریف می کند چطور رفتار کنیم؟

مهم ترین نکته این است که شما از این رفتار شوهرتان رنجیده شده اید و احتمالا عصبی هستید پس کمی از او فاصله بگیرید تا آرام شویدو خونسردی خودتان را بدست آورید.

یکی از بهترین روش ها برای کاهش خشم و عصبانیت این است که احساسات خود را روی کاغذ بیاورید و خودتان را تخلیه کنید.

 

در این مورد با خانواده ها صحبت نکنید چون هم باعث خواهد شد احساسشان نسبتبه شما تغییر کند و هم این که ممکن است باعث دورتر شدن شوهرتان از شما شود. در نهایت نتیجه ای مخرب به بار خواهد آمد. 

 

به جا کارآگاه بازی و شک کردن و چک کردن گوشی یا حساب های مجازی شوهرتان ، رو در رو با او صحبت کنید.

 

احساسات خودتان را در آرامش و با خونسردی از رفتار او ابراز کنید و از او بپرسید که هدفش از چنین رفتاری چیست و چرا از زنان دیگر تعریف میکند. به او بگویید نسبت به این کارش چه احساسی پیدا میکنید به این شکل به او کمک میکنید که از زاویه دید شما به این موضوع نگاه کند و بتواند درک کند چه احساسی به شما دست می دهد.

 

میتوانید مثالی در مقابل هم برایش بیاورید و از او بپرسید اگر شما از مردان دیگر مقابل او تعریف و تمجید کنید چقدر ناراحت خواهد شد . مسلما اگر شما را دوست داشته باشد و متوجه شود که تعریف کردن از زنان دیگر شما را می رنجاند ، دیگر این کار را تکرار نخواهد کرد. 

 

اگر هدف شوهر شما جلب توجه شما بوده است از او بپرسید که چه توقعی از شما دارد و کجا احساس کمبود میکند ، به این ترتیب متوجه خواهیدشد که مشکل کجاست و با توجه و ابراز علاقه بیشتر ، کمبود توجه او را رفع میکنید. 

 

گردآوری : بخش زناشویی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

  منتخب های زناشویی(دانستنیهای ازدواج، نامزدی، عقد، بارداری و زایمان، سالمندی، دانستنیهای جنسی و...)

  سایر مطالب زناشویی

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023