چند راه‌حل ساده براي جلوگيري از جداييجلوگيري از جدايي

زوجهايي که اصل مشکلشان را می بينند، موفق به حل آن مي‌شوند

 

زن و شوهرهايي که سعي مي‌کنند اصل مشکل را ببينند، موفق به حل آن مي‌شوند. در غير اين صورت خطر دور شدن زوج از يکديگر و جدا شدن ، آن هم با خشم، پيش مي‌آيد. ارتباط و صداقت هر دو ضروري هستند. گرچه رابطه‌ها ممکن است پيچيده باشند و در همان ابتدا، گاهي با مشکلات مختلف از هم بپاشند. بروز اين مشکلات به‌خصوص اوايل آشنايي بسيار بيشتر است.

در ادامه به شما خواهيم گفت که چطور با مشکلات ريز و درشتتان در دوران نامزدي کنار بياييد و نگذاريد زندگي‌تان خراب شود و جدایی پیش بیاید !

1) سعي کنيد برنامه‌اي بريزيد تا در مورد رابطه‌تان صحبت کنيد.
2) درست برنامه‌ريزي و در زمان مناسب سر صحبت را باز کنيد.
3) به جاي اينکه بگوييد: «بايد با هم صحبت کنيم» فقط از نامزدتان بخواهيد اگر حرفي در مورد رابطه‌تان دارد، بگويد.
4) به نامزدتان بگوييد که کمي نگرانيد و خوشحال مي‌شويد اگر به حرف‌هايتان گوش کند. بعد واضح و روشن بگوييد: «نمي‌دانم درگير اين رابطه شده‌اي يا فقط به ديدن هم عادت کرده‌ايم؟» اين جمله به اندازه کافي قوي هست که آغازگر يک گفت‌وگو باشد. اگر نشد، فکر و خيال‌هايتان را برايش بگوييد.
5) از نامزدتان بخواهيد تکليفتان را روشن کند؛ که آيا آينده‌اي به‌عنوان يک زوج براي رابطه‌تان در نظر دارد يا نه.
6) جواب‌هايش را بدون واکنش، فقط بشنويد و گاهي با حرکات سر و دست، به او حس حمايت بدهيد؛ البته بدون اينکه علامتي از خشم يا هشدار در چشم و صورتتان بروز کند!
7) مطمئن شويد که در ذهن خودتان مي‌دانيد چه چيزي از اين رابطه مي‌خواهيد و در نهايت به کجا مي‌خواهيد برسيد.
8) کار ديگري که مي‌توانيد انجام دهيد رعايت اصول «? دقيقه مکالمه اوليه» به سبک لوري پان، مشاور خانواده و وکيل دانش‌آموخته هاروارد است که در آن شما دستتان را براي همسر آينده‌تان رو مي‌کنيد اما در لفافه يک لقمه ساندويچ!

نان زير ساندويچ بايد مثبت‌هاي رابطه‌تان باشد: «دلم براي با هم بودن تنگ شده، مي‌شود در اين مورد با هم صحبت کنيم؟»

مشکل را لاي نان ساندويچ بگذاريد: «رابطه‌مان مثل قبل نيست و دوست ندارم تظاهر کنم که انگار هيچ مشکلي نيست، تو چه احساسي داري؟»

نان روي ساندويچ را راه‌حل‌ها تشکيل مي‌دهند: «اگر هر دويمان بخواهيم اين وضع را عوض کنيم، مطمئنم مي‌توانيم شرايط را بهتر کنيم. فکر مي‌کنم رابطه‌مان را بايد در اولويت قرار دهيم. نظر تو چيست؟»

حالا وقت آن است که در مورد يک راه‌حل صحبت کنيد. آماده باشيد. ممکن است بشنويد که «بله، مي‌توانيم با هم حلش کنيم» يا حرفتان به جدايي بکشد.

راه‌حل ساده براي جلوگيري از جدايي

برای حل مشکلات زناشویی وجلوگیری از جدایی می توانید از مشاور کمک بگیرید

 

مشکلات زير يک سقف
اگر بيش از چند ماه است که بر سر موضوعي بحث و جدل داريد و ازدواج و زندگي مشترکتان به چالش کشيده شده، اما هنوز حل نشده، احتمالا ديگر براي با هم حرف زدن دير شده اما زمان کمک گرفتن از يک مشاور خانواده است. خيلي از مشاوران خانواده معتقدند حتي بعد از خيانت هم مي‌توان زندگي مشترک را نجات داد؛ پس فکر نکنيد مشکلتان بزرگ و غيرقابل حل است. البته اين کار نيازمند کار گروهي و تعهد زوج براي زنده کردن ارتباط از دست رفته‌شان است. بنا کردن دوباره اعتماد و پيدا کردن راه‌هايي براي مديريت احساسات دردناک، کليدهاي فرايند درمان هستند.

بزرگ‌ترين خطر احتمالي که ممکن است زمان چنين صحبت‌هايي ايجاد شود، شکست شما در زندگي مشترک  و جدایی است. اگر احساس کرديد همسرتان در فضا و فاز ديگري است، شايد مجبور باشيد با مشکلات روبرو شويد و از کنار آنها بگذريد. هر چند اين کار آسيب‌زننده به نظر مي‌رسد، بهتر است دوستانه از کنارش عبور کنيد تا اينکه وارد تلخي توقعات انجام نشده و گفته نشده‌اي شويد که فقط مال شما هستند، نه همسرتان! مهم نيست نتيجه کار چه مي‌شود، بخشنده باشيد و با وقار از کنارش عبور کنيد.
منبع:psychologytoday.com

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------