بیوگرافی و عکس های علی سفلی خواننده ایرانیعلی سفلی خواننده, ﺁهنگ های علی سفلی, زندگی نامه علی سفلی

زندگی نامه علی سفلی

 

بیوگرافی علی سفلی خواننده + زندگی شخصی و هنری

علی سفلی خواننده جوان ایرانی که بعد از فوت مادرش و انزوا وارد عرصه موسیقی شد، حال اگر تمایل دارید با زندگی و بیوگرافی این خواننده ی خوب کشورمان بیشتر آشنا شوید می توانید با ما در ادامه ی مطلب همراه باشید.

چکیده ای از بیوگرافی علی سفلی

نام: علی سفلی

متولد : ۱۳۶۱ روستای پس پشته، یکی از توابع مینودشت 

تحصیلات : فارغ التحصیل رشته ی مهندسی الکترونیک

سالهای فعالیت: 1392 تا کنون 

وضعیت تاهل : متاهل 

 

بیوگرافی علی سفلی 

علی سفلی، یکی از خواننده های مطرح کشور ما است که در سال ۱۳۶۱ و در روستای پس پشته، یکی از توابع مینودشت متولد شد. او فارغ التحصیل رشته ی مهندسی الکترونیک می باشد و سپس در کلاس های استاد ناصر چشم آذر شرکت کرد تا بتواند وارد عرصه ی موسیقی شود. سفلی با اجرای چندین تیتراژ، موفق شد به شهرت برسد. 

 

بیوگرافی علی سفلی, علی سفلی خواننده, ﺁهنگ های علی سفلی

علی سفلی از خواننده های مطرح 

 

از مینودشت تا تهران

علی سفلی متولد یکی از روستاهای مینودشت است و نام اصلی او، علی قزل می باشد. او نام خود را از ترکیب نت های موسیقی به نام های فا و سل برداشته است. علی سفلی در دوران کودکی به همراه خانواده اش از مینودشت گلستان به تهران مهاجرت نمود و سپس برای ادامه ی تحصیلات آکادمیکش، وارد دانشگاه شد و موفق شد لیسانس خود را در رشته ی مهندسی الکترونیک اخذ کند.

 

عکس های علی سفلی, آهنگ های علی سفلی دلتنگی, عکس اینستاگرام علی سفلی

عکس های علی سفلی  

 

شغل اصلی علی سفلی چیست؟

سفلی بعد از اتمام دانشگاهش، شغلی مربوط به رشته اش تاسیس نمود. او یک شرکت الکترونیک راه اندازی نمود که در حال حاضر دارای ۴۰ پرسنل می باشد و در کنار شغلش به موسیقی هم می پرداخت. خودش می گوید: من به طور کاملا اتفاقی وارد عرصه ی موسیقی شدم و این تیتراژها را اجرا نمودم.

 

 آثار علی سفلی, علی سفلی, بیوگرافی علی سفلی

علی سفلی خواننده 

 

از کلاس های استاد ناصر چشم آذر تا شروع فعالیت های موسیقی

سفلی به دلیل علاقه اش به موسیقی وارد کلاس های موسیقی زنده یاد ناصر چشم آذر شد و در این کلاس ها دوره های صداسازی و سلفژ را سپری نمود. او در سال ۹۱ به صورت جدی وارد عرصه ی موسیقی شد. در واقع سفلی بعد از فوت مادرش و به تشویق برادرش، خلیل وارد این حرفه ی هنری شد.

 

بیوگرافی علی سفلی, علی سفلی خواننده, ﺁهنگ های علی سفلی

ورود علی سفلی به عرصه خوانندگی 

 

فوت مادر و انزوای علی سفلی مقدمه ای برای ورود به عرصه ی خوانندگی

سفلی می گوید: بعد از مرگ مادرم، بسیار منزوی شدم. به همین دلیل، برادرم اصرار کرد که وارد عرصه ی خوانندگی شوم. او به من پیشنهاد داد که برای مادرم، آهنگی بخوانم و در واقع با اصرار و پیشنهاد او بود که پا به این عرصه گذاشتم. وی مقدمات موسیقی را سال ها پیش فرا گرفته بود ولی به دلیل مشغله های کاری، آن را به صورت جدی ادامه نداد و فوت مادرش سبب شد به صورت جدی به موسیقی فکر کند و آن را ادامه دهد.

 

سفلی می گوید: زمانی که وارد عرصه ی خوانندگی شدم با مهدی سفیدگر که آهنگساز بود آشنا شدم. ما به کمک هم توانستیم اولین قطعه ام را به بازار منتشر کنیم. خودم واقعا تصورشم را هم‌ نمی کردم که تا این حد، ﺁهنگم مورد استقبال عموم قرار گیرد. بعد از دیدن این حجم از استقبال، تصمیم گرفتم خوانندگی را ادامه دهم. 

 

علی سفلی خواننده, ﺁهنگ های علی سفلی, زندگی نامه علی سفلی

 علی سفلی خواننده ایرانی

 

ورود علی سفلی به عرصه ی تیتراژ و تلویزیون

سفلی در یکی از مصاحبه هایش گفت: اجرای تیتراژ، نیازمند روابط است و بدون داشتن روابط خاص، انجام آن بسیار سخت می باشد. به همین دلیل است که من بعد از این همه سال حضور در عرصه ی موسیقی تنها پنج تیتراژ اجرا کرده ام. وی تا به امروز، چندین تیتراژ برای تلویزیون اجرا نموده است که از جمله ی آن ها می توان به تیتراژهای سریال دیوار به دیوار، تله فیلم بلندی های زیر آب، برنامه ی مثبت دو و ترانه باران اشاره کرد.

 

اجرای تیتراژ فرمول یک توسط علی سفلی

یکی از مهم ترین موفقیت های علی سفلی که سبب شد به سرعت مشهور شود اجرای تیتراژ برنامه ی فرمول یک در سال ۱۳۹۷ بود. در واقع او با این تیتراژ برنامه ی علی ضیا توانست تجربه های موفقی در عرصه ی تیتراژ و خوانندگی به دست آورد. 

 

عکس اینستاگرام علی سفلی, علی سفلی و همسرش, آثار علی سفلی

تصاویر علی سفلی

 

آیا علی سفلی ازدواج کرده است؟

بله. سفلی چندین سال است ازدواج کرده و حتی یک پسر نوجوان هم دارد.

 

اخذ مجوز برای آلبوم و اجرای کنسرت

سفلی می گوید بعد از شهرتی که به دست آوردم و استقبالی که از صدا و آهنگ هایم شد تصمیم به جمع آوری آلبومی نموده ام. به همین دلیل به دنبال مجوز برای این آلبوم هستم. همچنین قصد داریم به زودی به اجرای کنسرت در مناطق مختلف بپردازم.

 

فیت مشترک علی سفلی با سایر خواننده ها

پس از شهرت سفلی در عرصه ی خوانندگی، موفق شد فیت هایی با سایر خواننده های معروف پاپ انجام داد  که این کار بر شهرت او افزود. او با خواننده های زیادی همچون، علی اصحابی، مهدی سفیدگر و علیرضا روزگار فیت داد. علاوه بر این، او حدود ۲۱ قطعه را به صورت تک ترک منتشر نموده است.

 

آثار علی سفلی, علی سفلی, بیوگرافی علی سفلی

ﺁهنگ های علی سفلی

 

معروف ترین ﺁهنگ های علی سفلی

از جمله آهنگ های سفلی عبارتند از:

 

 آرومم  دیوونه
 دلتنگی خوب من 
 یعنی دوست دارم جدایی 
 جذاب  شوک 
 محرم  ماه کامل
بی من نرو   --

 

علی سفلی, بیوگرافی علی سفلی, علی سفلی خواننده

ﺁهنگ های علی سفلی

 

گردآوری : بخش فرهنگ و هنر بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------