بیوگرافی نیلوفر یوملو نیلوفر یوملو ,نیلوفر یوملو خواننده,زندگینامه نیلوفر یوملو

افتخارات نیلوفر یوملو

 

نیلوفر یوملو خواننده ترکیه ای

نیلوفر یوملو متولد ۳۱ می ۱۹۵۵ یک خواننده اهل ترکیه است. او از سال ۱۹۷۲ میلادی تا به حال مشغول فعالیت بوده‌ است. او در سال ۱۹۷۸ در مسابقات یوروویژن شرکت کرد و مقام ۱۸ را به دست آورد.

چکیده ای از بیوگرافی نیلوفر یوملو 

نام: نیلوفر یوملو 

متولد: ۳۱ می ۱۹۵۵ ‏

محل تولد: ترکیه

ژانر: پاپ

سال‌های فعالیت: ۱۹۷۲–اکنون

 

بیوگرافی نیلوفر یوملو 

نیلوفر یوملو خواننده ترکیه ای در تاریخ ۳۱ می سال ۱۹۵۵ در منطقه جهانگیر استانبول به دنیا آمد. پدرش نوازنده پیانو بود و مادرش آهنگ هاي سنتی ترکیه می‌خواند و نیلوفر یوملو از کودکی با موسیقی بزرگ شد.

 

نیلوفر یوملو یکی دیگر از نام های اصلی در فهرست خواننده های ترکیه است. او بیشتر با نام نیلوفر شناخته شده است و از نام کاملش استفاده نمی کنند. نیلوفر یکی از خواننده های قدیمی ترکیه است و از اوایل دهه ۷۰ میلادی فعالیت های هنری خود را آغاز نموده و در این راه پیشرفت بسیاری نموده است و اکنون یکی از خواننده های مشهور ترکیه و از پرچمداران موسیقی پاپ در ترکیه است. نیلوفر خواننده ترکیه از سال ۱۹۷۴ تا به حال بیش از ۲۰ آلبوم ساخته است و قطعات پرطرفدار بسیاری دارد.

 

تحصیلات نیلوفر یوملو خواننده 

تحصیلات نیلوفر یوملو در دبیرستان ایتالیایی استانبول بوده است و در همان دوران پدرش را از دست داد. در سال ۱۹۷۰ کـه مشغول تحصیل دبیرستان بود در مسابقه اي بنام «صدای طلایی» شرکت نموده و برنده این مسابقه گردید.

 

ازدواج نیلوفر یوملو

نیلوفر یوملو دو بار ازدواج کرده و هر دو بار در ازدواجش شکست خورد و جدا شد. او درسال ۱۹۷۷ با تهیه کننده معروف یشیل گیرسونلو  ازدواج کرد ولی درسال ۱۹۸۱ جدا شدند. آنگاه درسال ۱۹۸۴ نیلوفر با چتین آکجان ازدواج کرد و باز در سال ۱۹۸۶ جدا شدند. نیلوفر درسال ۲۰۰۰ آیشه نازلی رابه فرزندی پذیرفت.

 

نیلوفر یوملو چطور خواننده شد؟

اولین کار حرفه ای نیلوفر درسال ۱۹۷۲ و با صفحه گرام قلبم قطب نما اسـت بود. نیلوفر درسال ۱۹۷۳ نیز یک صفحه دیگر درست کرد و آنگاه درسال ۱۹۷۴ اولین آلبومش رابا نام «Nilüfer’۷۴» ساخت و با این که این آلبوم اولین آلبوم نیلوفر بود بـه یکی از آلبوم هایی تبدیل گردید کـه در تاریخ موسیقی پاپ ترکیه پایدار خواهد بود.

 

شرکت در مسابقات یوروویژن

بعد ازآن نیلوفر چندین صفحه با تهیه کنندگی شرکت هاي آلمانی منتشر کرد. درسال ۱۹۷۸ نیلوفر بـا گروه نظر «Grup Nazar» به عنوان نماینده ترکیه در مسابقه یوروویژن شرکت کردند. این مسابقه در پاریس اجرا گردید و ترکیه آن سال بـه رتبه ۱۸ دست پیدا کرد. نیلوفر خواننده ترکیه دراین مسابقه قطعه معروف «Sevince» را برگزار کرد.

 

آلبوم، یک سلام کافی است

درسال ۱۹۸۵ آلبوم معروف، یک درود کافی اسـت منتشر گردید و این اولین آلبومی بود کـه اشعار و آهنگسازی تمام قطعه هاي آن بر عهده خود نیلوفر بود. درسال ۱۹۸۷ آلبومی ساخته شد کـه سبب گردید صدای نیلوفر خواننده ترکیه در جهان شنیده شود. این آلبوم «Geceler» بـه معنی شبها نام داشت.

 

افتخارات نیلوفر یوملو

نیلوفر خواننده ترکیه در طول چندین سال کار خود چند بار برنده جایزه های مهمی مانند دیسک طلایی و پروانه طلایی گردیده اسـت. این خواننده به جز انتشار آلبوم های بسیار کنسرت های زیادی هم اجرا نموده اسـت و به ویژه کنسرت های روملی حصار و هاربیه رابه صورت همیشگی کنسرت اجرا نموده اسـت.

 

تصاویر نیلوفر یوملو 

 

نیلوفر یوملو ,نیلوفر یوملو خواننده,نیلوفر یوملو خواننده ترکیه ای

نیلوفر یوملو خواننده

 

گردآوری: بخش فرهنگ و هنر و بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------