روشن کردن شمع برای برآورده شدن آرزوهافلسفه روشن کردن شمع فنگ شویی, فواید روشن کردن شمع در خانه, فلسفه ی روشن کردن شمع

فلسفه روشن کردن شمع

 

فلسفه روشن کردن شمع در بین مردم دنیا چیست؟ 

شمع ها نماد روشنایی معنوی و خورشید هستند. شمع ها در هر مکان نمادهای خاصی دارد از لحظات معنوی دعا کردن تا فوت کردن شمع بر روی کیک و آرزو کردن یا حتی آرامش دهنده در خانه می باشد. در این مقاله شما را با فلسفه ی روشن کردن شمع آشنا می کنیم پس با ما همراه باشید.

رابطه روشن کردن شمع با عناصر چهارگانه

دنیا از چهار عنصر آب ، خاک ، آتش ، باد تشکیل شده است و وقتی می خواهیم ارتباطی با دنیا بگیریم باید با استفاده از این چهار عنصر ارتباط برقرار کنیم. هنگامی که شما شمعی روشن می کنید چهار عنصر اصلی دنیا به کار گرفته می شود و انرژی عناصر سراسر اطراف را فرا می گیرد و در آن لحظه هر خواسته ی شما به گوش کائنات برسد  اجابت می شود.

 

باید به این نکته توجه کنید که برای هر یک از خواسته هایتان شمع جداگانه روشن کنید و برای همه ی خواسته ها از یک شمع استفاده نکنید زیرا شمع برای استفاده مجدد انرژی اولیه خودش را ندارد. شمع سراسر انرژی مثبت است و در فنگ شویی شمع جایگاه بالایی دارد و حتما باید در دکور خانه قرار بگیرید. 

 

تاثیر رنگ شمع بر برآورده شدن آرزو

رنگ شمع ها می تواند بر نوع خواسته شما تاثیراتی بگذارد و هر رنگ شمع بسته به نوع خواسته شما دارد . برای مثال :

_ رنگ سفید نماد شفا 

_ شمع سیاه نماد قدرت و محافظت 

_  شمع قرمز نماد عشق و سلامتی

_ شمع آبی نماد ایمان به زندگی 

_ شمع سبز نماد رشد و ترقی

_ بنفش نماد برتری و موفقیت 

 

رازهای نهفته در شمع, رابطه روشن کردن شمع با عناصر چهارگانه, فلسفه روشن کردن شمع در مراسم

تاثیر رنگ شمع و براورده شدن آرزو

 

روش روشن کردن شمع

برای  روشن کردن شمع ها بهتر است از فندک استفاده نشود و برای این کار از کبریت استفاده کنید و شمع را میان دست هایتان بگیرید و آرزویتان را با صدای بلند بگویید . اکثرا برای مراسم های درخواست از شمع های سفید استفاده می شود.

 

فلسفه روشن کردن شمع بر روی کیک تولد 

از گذشته تاکنون در روز تولد بر روی کیک شمع سن تولد را می گذارند و روایت های گوناگونی وجود دارد . برخی معتقدند که روشن کردن شمع به این علت است که اگر موقع دعا کردن چهار عنصر آب ، آتش ، باد ، خاک وجود داشته باشد درصد اجابت دعا بیشتر است. بعضی از فرهنگ های باستانی معتقدند که دود شمع آرزوهایشان را به آسمان می برد.

 

روشن کردن شمع در شب عاشورا

یکی از دلایل روشن کردن شمع در این شب احساس همدردی کردن با حضرت زینب ( ص ) است که در تاریکی راه افتاد که فرزندان و خانواده امام حسین (ع) را پیدا کند. یکی دیگر از دلایل هم می توان یادآور شمع وجود امام حسین (ع) در هدایت خلق بود که در عاشورا آب شد.

 

روز جهانی روشن کردن شمع

شاید شما با روز جهانی روشن کردن آشنا نباشید این روز در تاریخ میلادی در ۵ دسامبر و این روز در تاریخ شمسی مساوی با ۱۴ آذر است که این روز را می توان در ایران روز روشن کردن شمع نامگذاری کرد. 

 

در اکثر کشورها برای این روز ارزش بالایی قائل هستند و در این روز که یکی از روزهای سرد پایان سال است اغلب مردم با شمع هایی در دستان خود به خیابان یا مکان های ویژه مانند کلیساها میروند ، شمع روشن می کنند و تا پایان سوختگی شمع دعا می کنند. نکته قابل توجه این می باشد که نباید قبل خاموش شدن شمع مراسم را ترک کرد. 

 

فواید روشن کردن شمع در خانه, فلسفه ی روشن کردن شمع, تاثیر رنگ شمع

روشن کردن شمع در علم فنگ شویی و تولد

 

روشن کردن شمع در علم فنگ شویی

در قانون فنگ شویی شمع نشانه قدرت و نشاط است . شمع های کوچک بدون محدودیت در همه جای خانه قابل استفاده می باشد و در مورد شمع های بزرگ تر که قدرت بیشتری دارند مخصوصا به رنگ های قرمز ، صورتی ، نارنجی ، بنفش و زرد باشند بهتر است این قسمت از مقاله را از دست ندهید. 

_ در قسمت های جنوبی و جنوب غربی خانه شما از این شمع ها استفاده شود .

_ در مرکز خانه می توان از وجود شمع های بزرگ بهره مند شود. 

_ استفاده از شمع های بزرگ در مناطق شرقی ، جنوب شرقی ، غربی و شمالی را محدود کنید.

_ اگر زوج هستید استفاده از شمع های کوچک در اتاق خواب در قانون فنگ شویی عالی است.

_ شمع قرمز را در قسمت مرکزی خانه قرار دهید.

_ شمع سفید را در قسمت وسط سمت راست بگذارید. 

 

 فلسفه ی روشن کردن شمع, تاثیر رنگ شمع, فلسفه روشن کردن شمع بر روی کیک

فواید روشن کردن شمع در خانه

 

فواید روشن کردن شمع در خانه

استفاده از شمع در خانه طرفدارن زیادی دارد حالا در این قسمت می خواهیم بدانیم شمع ها علاوه بر روشنایی چه فوایدی در خانه دارند.

1- برای عطر و بوی خانه = شمع های معطر برای خانه بسیار کاربردی و زیبای هستند . این شمع ها علاوه بر جلوه دادن به خانه شما عطر خوش بویی را در محیط خانه فراهم می کند. شما می توانید در هر اتاق خانه اتان از شمع های معطر با رایحه های گوناگون استفاده کنید.

 

2- ایجاد یک فضای آرامش بخش =  شمع ها به دلیل شفابخش بودن اکثرا در فضای های درمانگران مانند ماساژ درمانی از آن ها استفاده می کنند . سوسو زدن شمع ها و درخشش ملایم می تواند آرامش را به انسان انتقال دهد و برای آرامش ذهن بسیار خوب است . 

 

3- روشن کردن شمع قرمز در خانه وجود عشق و صمیمیت را در خانه زیاد می کند . رنگ شاد قرمز برای استفاده این شمع در مراسم های مختلف بسیار مناسب می باشد . 

 

4- روشن کردن شمع آبی در خانه آرامش را در خانه سرازیر می کند و زمینه را برای الهام گرفتن و شکوفایی استعداد های درونی فراهم می کند . شمع آبی موجب دستیابی سریع به پول و ثروت است و این شمع برای اتاق خواب ها و‌حمام مناسب می باشد . 

 

5- روشن کردن شمع نقره ای در خانه سمبل شفافیت و پاکی است . این شمع استعداد های سرکوب شده و پنهان را شکوفا می کند و چرخه های زندگی را به نفع شما می چرخاند. 

 

گردآوری : بخش فرهنگ و هنر بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------