روز جهانی سگ ها چه روزی است؟روز جهانی سگ ها,روز جهانی سگ ها چه روزی است,تاریخ دقیق روز جهانی سگ ها

روز جهانی سگ ها

 

روز جهانی سگ 

سگ ها حیوانات باوفایی هستند که در زندگی افراد جای خود را دارند، در تقویم جهانی هم روز 26 آگوست را به نام این حیوان باوفا نامیده اند، در این مطلب بیتوته تاریخ دقیق روز جهانی سگ ها آمده است. همراه ما باشید.

تاریخچه روز جهانی سگ ها

این روز به وسیله نویسنده و متخصص رفتارهای حیوانات، کالین پیج ، در سال 2004 تعیین شد. او این روز را نه فقط برای قدردانی از سگ‌‏ها، بلكه برای دقت داشتن به مشکلات آن‏ ها مشخص کرد.

 

روز جهانی سگ ها,روز جهانی سگ ها چه روزی است,روز جهانی سگ

روز جهانی سگ ها چه روزی است

 

فدراسیون جهانی سگ

نقش و تاثیر سگ در زندگی انسان تا جایی جلو رفت که در سال ۱۹۱۱ کشورهای بلژیک، آلمان، فرانسه و هلند به تاسیس فدراسیونی بنام فدراسیون جهانی سگ اقدام کردند. F.C.I تشکیلاتی است که برای تشویق و رواج پرورش و نگهداری و استفاده از سگ با توجه به نژاد و ویژگی های فیزیکی و … برای هر نژاد و بررسی توانائی های انجام کارهایی را که می توان به آن ها داد، اقدام می کند.

 

این سازمان سگها را به ده گروه اصلی تقسیم و به شیوه ای خاص طبقه بندی و مرتب شدند و نام گذاری شدند ، هرچند امکان دارد هر نژاد با توجه به نوع زبان و گویش در هر کشور به نامی ویژه مطرح شوند .

 

روز جهانی سگ ها,روز جهانی سگ ها چه روزی است,روز جهانی سگ‏‌ها را چطور جشن بگیریم

تاریخ دقیق روز جهانی سگ ها

 

انواع خدمات سگ ها به انسان ها

از هنگامی که انسان برای ادامه حیات احتیاج به شکار، نگهبانی، چوپانی، راهنمایی، ردیابی و … داشته تا به امروز که برای یافتن بمب و مواد مخدر و همچنین کمک به دستگیری سارقان و خلافکاران به طور صادقانه و جان بر کف در خدمت پلیس قرار دارد.

 

همین طور در حوادث و اتفاقاتی مانند زلزله، آماده جستجو و زنده یابی و نجات انسان های گرفتار در زیر آوارها می باشند، همراه ماست و وقت های دیگر مانند پرستار و درمانگر کمک رسان به افرادی است که دچار ناتوانی جسمی و یا بیماری هایی مثل افسردگی و … هستند، کمک و یاری می رساند.

 

بنابراین قرار دادن روزی بنام سگ برای همه سگ های جهان و از هر نژاد در برابر خدمات و مهربانی ها و وفاداری این موجودات نازنین کاری زیادی نیست و شاید به همین علت باشد که در روز جهانی سگ سعی بر برگذاری جشن ها و همایش ها و … در حمایت از حقوق سگ و اطلاع رسانی از شرایط آنها در بین دوستداران و حمایت کنندگان سگ ها و انجمن های یاری از حیوانات در همه دنیا با شور و شوقی ویژه ای برپا می شود.

 

روز جهانی سگ ها,روز جهانی سگ ها چه روزی است,تاریخچه روز جهانی سگ ها

روز جهانی سگ‏‌ها را چطور جشن بگیریم

 

روز جهانی سگ‏‌ها را چطور جشن بگیریم؟

چندین شیوه گوناگون برای جشن گرفتن این روز وجود دارد. بعضی از اشخاص تصمیم می‏‌گیرند که در این روز زمان بیشتری را به گذراندن با سگ خود اختصاص دهند یا اسباب بازی و لباس جدیدی برای سگ خود بخرند. اشخاص دیگری هم هستند که تصمیم می‏گیرند در این روز به صورت داوطلبانه وقت و پول خود را برای کمک به سازمان‏ های گوناگون حمایت از سگ‏‌ها هزینه کنند.

 

گردآوری: بخش فرهنگ و هنر بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------