لیفت ابرو| بررسی روش‌های مختلف لیفت ابرولیفت ابرو,کشیدن ابرو,لیفت صورت

لیفت ابرو

 

از آنجایی که چشم و ابرو بیشترین تاثیر را در زیبایی چهره دارند، افتادگی و چین و چروک در این ناحیه بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد. لیف ابرو یکی از روش های جوان سازی صورت است که می‌توانید با انجام آن شادابی و جوانی را به چهره‌ی خود بازگردانید. در ادامه با بیتوته همراه باشید تا با انواع شیوه‌های با جراحی و بدون جراحی بالا کشیدن ابرو یا لیفت ابرو آشنا شوید.

لیفت ابرو

هنگامی که جوان هستیم، ابروهای ما یک ظاهر کامل و پر دارند، اما با افزایش سن، به دلیل کند شدن تولید کلاژن در پوست و آسیب های ناشی از نور خورشید، عضلات شل و دچار افتادگی می شوند و این باعث می‌شود که ابروها به سمت پایین حرکت کنند.

 

از آنجایی که چشم و ابرو بیشترین تاثیر را در زیبایی چهره دارند، افتادگی و چین و چروک در این ناحیه بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد. افتادگی ابروها باعث می شود که چهره پیر، ناراحت، خسته و عصبانی بنظر برسد و خطوط اخم باعث می شوند که چهره بیش از حد اخمو و جدی بنظر برسد.

 

امروزه با لیفت ابرو به سادگی می توان این مشکلات را برطرف کرد. با لیفت ابرو می‌توانید شادابی و جوانی را به چهره‌ی خود بازگردانید. لیفت ابرو باعث خوش فرم شدن ابروها، باز شدن چشم ها و چهره و درشت تر شدن چشم ها می گردد. 

 

کاندیدای لیفت ابرو

لیفت ابرو برای کسانی که ابروهای افتاده، خسته، گرفته و اخمو دارند بسیار مناسب است. همچنین لیفت ابرو برای افرادی که بدنبال پوستی کشیده و بدون چروک در ناحیه ابرو هستند، افرادی که خطوط ناهماهنگی دور ابرو و بین دو ابرویشان ایجاد شده و پوست اضافی ابرویشان روی پلکشان قرار گرفته پیشنهاد فوق العاده‌ای است.

 

لیفت ابرو در سنین 40 تا 60 سالگی رایج تر است. با این حال این عمل برای بسیاری از افراد با سن کمتر نیز که آثار پیری زودرس را در چهره خود مشاهده می کنند ، یک گزینه مناسب محسوب می شود. 

 

مزایای ایفت ابرو

- بالا رفتن ابروها

- کاهش پوست اضافی پلک‌های بالا

- به حداقل رساندن چین و چروک پیشانی و خط اخم

- رفع چین و چروک دور پیشانی (خطوط پنجه کلاغی)

- از بین بردن چروک‌های افقی پیشانی

- جوان‌تر و شاداب‌تر کردن صورت

 

انواع روش‌های لیفت ابرو

لیفت ابرو با شیوه‌های متفاوت با جراحی و بدون جراحی انجام می‌شود.

لیفت ابرو,بالا کشیدن ابرو,لیفت

بررسی شیوه‌های مختلف کشیدن ابرو

 

بالا کشیدن ابرو با جراحی

جراحی کلاسیک و جراحی آندوسکوپی درمانی قطعی برای افتادگی و چین و چروک نواحی ابرو است.

 

- لیفت ابرو با جراحی کلاسیک :

این روش با بیهوشی کامل انجام می شود. بطور معمول برش بر روی خط مو یعنی خط بین پیشانی و محل شروع رویش موها انجام می شود. جراح، پوست را از عضله ی زیرین آزاد می کند، آن را می‌کشد و پوست اضافه را جدا می کند. در این مرحله ماهیچه هایی که باعث خطوط اخم می شوند نیز تضعیف می‌شوند، درنتیجه چین و چروک های بین دو ابرو ازبین می روند. در پایان برش ایجاد شده بخیه زده می شود.

 

این روش برای چین و چروک های شدید بسیار مناسب است و پایداری آن از همه‌ی روش های دیگر بیشتر است ولی دوره ی ریکاوری آن طولانی‌تر است و برای آقایانی که طاسی دارند مناسب نیست.

 

- لیفت ابرو با جراحی آندوسکوپی :

در این روش لیفت ابرو هم از بیهوشی کامل در حین جراحی استفاده می کنند. چند برش کوچک در بالای پیشانی داده می شود و با استفاده از وسیله‌ای به نام آندوسکوپ محل های موردنظر برای ایجاد تغییرات مشخص می شود. آندوسکوپ وارد برش ها می شود و امواجی را به مانیتور می فرستد که به شکل تصویر قابل مشاهده است.

 

سپس پوست پیشانی با ابزار ویژه ی این کار به سمت بالا کشیده می شود تا در محل مناسب قرار گیرد. این روش برای افتادگی های ملایم و متوسط مناسب است و بدلیل اینکه برش های محدودی ایجاد می کند درنتیجه عوارض کمتر و دوره ی درمان کوتاه‌تری دارد. این روش علاوه بر بالا بردن ابروها، پوست اطراف ابروها و پیشانی را صاف تر می کند و چین و چروک هایشان را ازبین می برد.

 

لیفت ابرو بدون جراحی

بالا کشیدن ابرو بدون جراحی شامل استفاده از مواد شیمیایی (بوتاکس و تزریق‌های زیر جلدی) لیزر پوست و HIFU  می‌شود. با به کار گیری تکنیک های جدید این عمل در زمان بسیار کوتاه و با کمترین درد انجام می‌شود و مدت زمان لازم برای ریکاوری پس از عمل به حداقل زمان ممکن می رسد.

 

- لیفت ابرو با تزریق بوتاکس :

تزریق بوتاکس یکی دیگر از روش های درمان غیر جراحی برای صاف کردن چین وچروک در پیشانی و دور چشم است.تزریق بوتاکس، چین و چروکی را که در طی سالها با انقباضات عضلانی مثل خطوط خنده، اخم و ... ایجاد شده اند، رفع می سازد. با گذشت زمان، تکرار این انقباضات اغلب چین ها و خطوط دائمی ایجاد می کنند.

 

بوتاکس به طور مستقیم در این عضلات تزریق می شود و با فلج کردن این عضلات، آنها را شل کرده، نهایتا موجب صاف شدن خطوط و چروک های پیشانی و دور چشم می گردد. بدلیل حجیم بودن عضلات در آقایان دوز بوتاکس  کمی بیشتر از خانم ها است. علامت گذاری و رعایت تقارن در نقاط و استفاده از خط کش به دقت کار و نتیجه مطلوب تر کمک می نماید.

 

- لیفت ابرو با نخ :

لیفت با نخ یک روش جدید است که در کره جنوبی ابداع شده و بتدریج به سایر کشورها معرفی شده است. در این روش برش هایی در داخل موهای ابرو به قطر سه تا چهار میلی متر ایجاد می شود و نخ هایی از جنس نایلون در ابرو پیوند می خورد. این نخ ها غیرجذبی و بسیار مقاوم هستند.

 

در لیفت ابرو با نخ، با گرفتن و جمع کردن پوست شل شده و تحریک کلاژن ها در اطراف پوست ابرو، لیفت ابرو انجام می گیرد. این نخ ها باعث محو کردن افتادگی پوست میشوند و به جز ابرو در قسمت های مختلف مانند پوست اطراف لپ ها، خطوط دور لب، گردن و غبغب و ... استفاده می شوند.

 

در روش لیفت ابرو با نخ، ابروها درحد کم تا متوسط بالا کشیده می شوند و حالتی طبیعی دارد و چهره مصنوعی بنظر نمی رسد. در این روش قسمت بیرونی ابروها بیشتر از قسمت درونی بالا کشیده می شود. لیفت ابرو با نخ یک روش دائمی نیست و اثر آن بعد از 12 الی 18 ماه تجزیه می شود و ازبین می رود.

 

- لیفت ابرو با لیزر :

لیفت با لیزر یا درمان عمقی با لیزر معمولاً برای رفع چین و چروک‌های عمیق‌تر و جوانسازی ناحیه‌هایی مانند پیشانی انجام می‌شود. لیزر طرحی شبکه‌ای از پالس‌های کوچک نوری را روی پوست ایجاد می‌کند. هر پالس ستونی از انرژی را به پوست می‌رساند که تا لایه درم پوست نفوذ می‌کند. این عمل فرایند ترمیم و جوانسازی طبیعی بدن را تحریک می‌کند و باعث القاء کلاژن می‌شود. 

 

ازآنجایی که کلاژن خاصیت خودترمیمی دارد، ناحیه درمان شده را بالا می‌کشد و باعث صاف و کشیده شدن پوست می‌شود. چون پرتو لیزر تقسیم بندی شده یا فرکشنال است، بخش‌های کوچکی از پوست بین ناحیه‌های درمان شده تحت تابش قرار نمی‌گیرد. چنانچه لیزر درمانی به شیوه صحیح و با در نظر گرفتن این نکته انجام شود، فرایند التیام شتاب می‌گیرد.

لیفت ابرو,کشیدن ابرو,لیفت صورت

عوارض لیفت ابرو

 

- لبفت ابرو به روش هایفوتراپی :

لیفت ابرو با روش هایفوتراپی بدلیل ایجاد نقاط انعقاد حرارتی در ناحیه پیشانی و سفت شدن پوست پیشانی و در نتیجه لیفت ابرو می باشد.در این روش امواج اولترا سوند با شدت بالا و فرکانس پایین، بطور متمرکز در لایه های عمقی پوست (High Intensity Focused Ultrasound) به منظور لیفتینگ و جوانسازی پوست وارد می شوند. 

 

- لیفت ابرو به روش اولتراپی :

اولتراپی یک روش سفت کردن پوست است که به لحاظ بالینی ثابت شده و برای لیفت کردن پوست شل و افتاده مفید و موثر است. این درمان غیر جراحی برای پوست افتاده، از انرژی اولتراسوند برای افزایش تشکیل کلاژن و لیفت پوست در ابروها، فک، گردن و حتی سینه استفاده می‌کند.

 

انرژی اولتراسوند متمرکز، با گرم کردن بافتهای عمیق زیر سطح پوست، موجب تحریک تکرار سلول شده و باعث افزایش تولید کلاژن بدن می‌شود. پس از انجام این روش، ممکن است احساس سفتی کمی داشته باشید اما بهبودی‌های قابل توجه‌تر در بافت و کشش پوست شما حدود 8 تا 12 هفته پس از درمان رخ خواهند داد. برای نتایج بهتر و چشمگیرتر اولتراپی ممکن است با تیتان ترکیب شود.

 

بسیاری از افراد همراه عمل لیفت ابرو، لیفت پیشانی یا جراحی زیبایی پلک را نیز انجام می دهند و همراه با بالا بردن ابرو، پیشانی شان را هم صاف میکنند و یا پلک های پف کرده و پوست های چروک خورده و جمع شده در اطرف چشمشان را اصلاح می کنند. که البته آن بستگی به سلیقه و خواست شخص دارد.

 

روش مناسب لیفت ابرو برای شما کدام است؟

انتخاب روش مناسب بستگی به هدف و نتیجه ای که شما خواهان آن هستید، میزان افتادگی، ارتفاع پیشانی و چین و چروک بین ابروهایتان دارد:

 

خانم ها تمایل به داشتن ابروی کمانی دارند و بعلاوه بالا رفتن انتهای ابرو و کمانی شدن قوس ابرو به جوانتر شدن و زیبا شدن چهره کمک زیادی می کند از طرف دیگر آقایان تمایل به داشتن ابروی صاف دارند بنابراین تکنیک لیفت در خانم ها و آقایان کمی متفاوت است.

 

در صورت‌های کشیده و باریک ابروی صاف جذاب تر است و  این صاف بودن ابرو مانع از دراز تر نشان دادن صورت می شود. برعکس در صورت های بیضی و گرد یک قوس ملایم صورت را جذاب تر می کند.

 

برای افرادی که پیشانی بلندی ( بیش از 7 سانتی متر) دارند بهترین روش، لیفت ابرو از طریق برش Hairline (خط مو) است.

 

برای افرادی که ارتفاع پیشانی شان کمتر از 7 سانتی متر است و دارای چین و چروک های ناشی از اخم بین ابروها هستند بهترین روش، لیفت ابرو با استفاده از روش آندوسکوپیک است که با دوربین و برش های کوچک در محل رویش موها در پوست سر ایجاد می شود که علاوه بر لیفت ابرو، چین و چروکهای ناشی از اخم نیز با این روش قابل از بین بردن است.

 

برای افرادی که ارتفاع پیشانی شان کمتر از 7 سانتی متر است و بین ابروهایشان چین و چروک ندارند، لیفت تیمورال (شقیقه) روش مناسبی است. در این روش در نواحی شقیقه در محل رویش موها دو برش داده می شود و لیفت قسمت خارجی ابروها انجام می شود و در محل بین ابروها تغییری ایجاد نمی شود.

 

عوارض لیفت ابرو

اگرچه در سال‌های اخیر پیشرفت‌های متعددی در زمینه جراحی بالا کشیدن ابرو و لیفت پیشانی به دست آمده و تهاجم روش‌های لیفت ابرو و پیشانی روز به روز کمتر و کمتر می‌شود، اما نمی‌توان احتمال بروز عوارض را به صفر رساند.

 

خوشبختانه شایع‌ترین عوارض جانبی لیفت ابرو خفیف و بی‌خطر هستند. برخی بیماران در محل بافت همبند جای زخم با ریزش مو روبرو می‌شوند یا پوست سرشان پس از لیفت بی‌حس می‌شود.

 

همچنین ممکن است با تقبل هزینه لیفت ابرو ، ابروها اندکی نامتقارن شود، البته این حالت به مرور زمان برطرف می‌شود و در این مدت با درمان‌های موقتی مانند بوتاکس قابل اصلاح است. در صورت لزوم می‌توان جراحی ترمیمی جزیی را برای اصلاح نامتقارن بودن ابروها انجام داد.

 

• فراموش نکنید که انجام این عمل نیاز به تخصص دارد و صورت خود را به دست هر مدعی متخصص زیبایی نسپرید.

 

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------