۱۰ سال جوان ترشویدجوان شدن صورت, جوان سازی پوست, جوان سازی پوست صورت

جوان سازی پوست

 

جوان شدن صورت

بعضی از پزشکان و متخصصان زیبایی برای جوان سازی پوست شیوه های سالم تر، کم هزینه تر و راحت تری از کشیدن پوست صورت یا از بین بردن سلول های مرده از روش پیلینگ ها پیشنهاد می کنند، شیوه هایی که چندین سال صورت شما را جوان تر می کند. در ادامه به این شیوه ها می پردازیم.

ویتامینC

ویتامین C نقش زیادی در بدن و حفظ سلامت و انعطاف پذیری آن دارد. هرچند پوست جوان آکنده از ویتامین C است ولی با بالا رفتن سن پوست به طور طبیعی و کم کم مواد مغذی خود را از دست می دهد. عوامل دیگر مثل قرار گرفتن در برابر نور ماورای بنفش، آلاینده ها و ترکیب دود سیگار و کمبود ویتامین C سبب پیری پوست می شود. ولی با تامین مقدار کافی ویتامین C و... می توان با چین و چروک پوست مبارزه کرد.

 

جوان شدن صورت, جوان سازی پوست,بهترین روش های جوانسازی پوست صورت

جوان شدن صورت

 

- رفع چین و چروک

ویتامین C، نقش مهمی در تولید کلاژن دارد که سبب انعطاف پذیری پوست می شود. گرفتن مقدار کافی ویتامین C که سبب تولید کلاژن می شود در مبارزه با چین و چروک مفید است.

 

- برطرف کردن لکه های قهوه ای

برای درمان این لکه ها احتیاجی به استفاده از مواد شیمیایی یا لیزر نیست چون ویتامین C تقریباً همان تاثیرات را دارد. بیشتر این لکه ها به علت قرار گرفتن در برابر نور خورشید به وجود می آید. ویتامین C آنتی اکسیدان قدرتمندی است که تعداد سلول های سوخته بر اثر نور خورشید را کم میکند و صدمات پوستی مربوط به سن را رفع می کند.

 

هر چند این ویتامین به جای کرم ضد آفتاب به حساب نمی آید، ولی در مقابل نور خورشید از پوست مراقبت می کند و صدمات نور ماورای بنفش از جمله خطوط ریز و تغییر رنگ پوست را بازسازی می کند.

 

- کرم های دارای ویتامین C

استفاده از ویتامین C از راه مکمل یا مواد غذایی برای سلامت موثر است ولی برای برخی استفاده از کرم موضعی ویتامین C هم توصیه می شود. زمان خرید توجه کنید در لوسیون، کرم دارای ۳ یا ۱۰ درصد ویتامین C، اسید اسکوربیک یا اسیداسکوربیک-ال باشد. از آن جا که همه آنتی اکسیدان ها از جمله ویتامین C در صورت قرار گرفتن در معرض نور مستقیم از بین می رود، فقط در صورت بسته بندی مناسب کرم نسبت به خریداری آن مبادرت کنید.

 

بعد از تمیز کردن پوست روزی یک بار این کرم را به صورت بمالید. اگر پوست خشک و پوسته پوسته بود از مرطوب کننده استفاده کنید. استفاده همزمان از این کرم با لوازم آرایشی مانعی ندارد. برای به دست آوردن نتیجه بهتر، ویتامین C را با ویتامین E ترکیب کنید. زمان تاثیرگذاری این کرم ها در هر فردی فرق دارد. بعضی در طول ۲ تا ۴ هفته و بعضی میان ۶ تا ۸ هفته نتیجه می گیرند.

 

جوان شدن صورت, جوان سازی پوست,برای جوان شدن پوست چه باید کرد

جوان سازی پوست صورت

 

جوان شدن پوست صورت با لیزر فرکشنال CO2

در بین شیوه های گوناگونی که برای ترمیم صدمه وارد شده به پوست صورت وجود دارد، استفاده از شیوه هایی که لیزر در آنها دخالت دارد، بهترین اثر را در زمینه کاهش اثر پیری و بالا رفتن سن دارند. لیزر فرکشنال CO2 به عنوان یکی از بهترین شیوه های جوانسازی پوست صورت می باشد چرا که به خوبی می تواند روند تولید کلاژن را چه در لایه های بیرونی و چه درونی سرعت بخشد.

 

البته خیلی از اشخاص به علت مراقبت و دوران ریکاوری پس از انجام این کار، تصور می کنند شرایط دشواری در پیش داشته و به دنبالش نمی روند! چرا که در بعضی موارد محلی که لیزر روی آن انجام شده است به وسیله پزشک پانسمان می شود. پس از باز شدن پانسمان هم باید با استفاده از کرم های مخصوص محل را چرب نگه داشت تا از ایجاد زخم و لکه پیشگیری شود. پس با استفاده از این روش ترمیم پوست نتایج درمانی زیر را در بر خواهد داشت.

 

- یکنواخت کردن لایه سطحی پوست

- روشن کردن پوست

- کم رنگ شدن لکه و کک و مک

- ترمیم پوست و محکم شدن آن

- بازگشت حالت کشسانی پوست صورت

- عقب انداختن روند پیری

- بسته شدن منفذهای پوست صورت

- افزایش تولید کلاژن

 

جوان شدن صورت, جوان سازی پوست,روش های جوانسازی پوست صورت

برای جوان شدن پوست چه باید کرد

 

فیتوسرامیدز

فیتوسرامیدز یک لیپید است که به صورت طبیعی در پوست تولید می شود، ولی با بالا رفتن سن تولید آن پایین می آید  و در نتیجه پوست چروکیده و زبر به نظر می آید. با مصرف فیتوسرامیدز خوراکی لایه طبیعی و بیرونی پوست ترمیم می شود.

 

این مولکول به بیرونی ترین لایه پوست راه پیدا می کند و آنجا ترک ها را ترمیم می کند. فیتوسرامیدز را با ویتامین C موضعی ترکیب کنید. ماده اصلی فیتوسرامیدز گندم است و هرچند بیشتر گلوتن موجود آن خارج می شود ولی برای کسانی که به آن حساسیت دارند امکان دارد مشکل ساز باشد. این ماده به حفظ رطوبت پوست کمک می کند.

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------