تازه های آرایش صورت

آیا میکروبلیدینگ ابرو درد دارد

آیا میکروبلیدینگ ابرو درد دارد؟

درد میکروبلیدینگ ابرو عوارض جانبی میکروبلیدینگ ابرو درد میکروبلیدینگ ابرو یکی از موضوعات مهم در…

چه مدل ریشی به فرم صورت شما می آید؟مدل ریش, مدل ریش مردانه, انواع مدل ریش

مدل ریش مردانه

 

انواع مدل ریش مردانه

ریش در صورت مردها از طرفداران زیادی برخوردار است، انتخاب مدل ریش برای آقایان تا قدری اهمیت دارد که مدل مو برای خانم ها مهم است. چنانچه تصمیم دارید تا ریش خود را فرم دهید توصیه می کنیم تا انتهای مطلب با ما باشید.

انواع مدل ریش مردانه

مدل ریش های مردانه انواع گوناگونی دارند مانند:ریش پرفسوری، ریش بزی، ریش زیر لبی، ریش بلند، ته ریش ،ریش کوتاه، مدل کوبه‌ای، ریش وصل نشده، ریش محو، ریش یکساله ، ریش گرد شده، ریش دستکاری ‌شده، ریش انبوه، ریش بالبو، ریش مدل نوار چانه و مدل ریش خط آرواره... که برای انتخاب آن ها باید به فرم صورت دقت کرد.

 

مدل ریش برای انواع فرم صورت 

مدل ریش برای صورت گرد

بهترین مدل ریش برای کسانی که صورت های گرد دارند مدل ریش پرفسوری است به این شکل که ریش کناره های صورت کوتاه است و تنها ریش روی چانه بلند تر است.

 

مدل ریش, مدل ریش مردانه, انواع مدل ریش

مدل ریش

 

مدل ریش برای صورت مستطیل

در واقع فرم صورت مستطیل اصلا به ریش احتیاجی ندارد. چنانچه مدل موی مناسب را انتخاب کنید، چهره‌ی شما بدون ریش به اندازه‌ی کافی جذاب خواهد بود.

 

ولی چنانچه دوست دارید ریش داشته باشید باید دقت کنید که فرم صورت مستطیل یک فرم کشیده است، بنابراین گذاشتن ریش بلند، مثلثی یا نوک تیز (ریش بزی)، جز این که روی کشیدگی چهره بیش از اندازه تاکید کند، کمکی به شما نخواهد کرد.

 

به جای آن بهتر است سعی کنید به ریش خود را بیشتر پهن کنید. بلندتر بودن ریش روی گونه‌ها سبب می‌شود فک شما پهن‌تر دیده شود و توجه دیگران به طول صورتتان کم شود. با این شیوه دیگر فرم صورت شما بیش از اندازه کشیده دیده نخواهد شد.

 

مدل ریش, مدل ریش مردانه, انواع مدل ریش

انواع مدل ریش

 

مدل ریش برای صورت بیضی

با داشتن فرم صورت بیضی می‌توانید از بسیاری از انواع مدل ریش مردانه که برای دیگر آقایان خوب نیست، لذت ببرید. علتش این است که صورت شما خصوصیاتی‌ از هر دو فرم مربع و گرد را دارد و در نتیجه لازم نیست نگران ایجاد تعادل باشید. تنها باید اطمینان داشته باشید ریش خود را در بهترین و زیباترین شکلش حفظ می‌کنید.

 

پیشنهاد می‌کنیم یک مدل کلاسیک و همیشگی را انتخاب کنید که مردانی با دیگر فرم‌های صورت آرزوی داشتن آن را داشته باشند.

 

برای مثال می‌توانید مدل ریشی را انتخاب کنید که روی فک حالت مربعی و زاویه‌دار با خطوط تمیز روی گونه‌ها و کناره‌های کوتاه داشته باشد. این مدل، وزن یک ریش کامل را با جلوه‌ای که بیشتر ته‌ریش بدون آن است، ترکیب می‌کند.

 

مدل ریش, مدل ریش مردانه, انواع مدل ریش

انواع ریش

 

مدل ریش برای صورت مثلثی

برای صورت های مثلثی که برعکس صورت های قلبی هستند، باید توجه را از گونه ها برداشت.

 

ساده ترین راه برای این کار سبیل گذاشتن است. این کار سبب می شود که توجهات از پایین صورت به طرف بالای آن کشیده شود. از گذاشتن ریش روی گونه هایتان، به این علت که آنها را پهنتر نشان می دهد، هم به شدت اجتناب کنید.

 

مدل ریش, مدل ریش مردانه, انواع مدل ریش

مدل ریش کوتاه

 

مدل ریش  برای صورت قلبی

کسانی که فرم صورت قلبی دارند می توانند از ریش به عنوان راهی برای پهن تر نشان دادن چانه شان استفاده کنند ولی این کار توجه بالایی می خواهد چون یک قدم اشتباه صورت را لاغرتر از قبل نشان خواهد داد. 

 

برای این منظور بهتر است که برای دو طرف صورت تان ته ریش و برای چانه، ریش کوتاه را انتخاب کنید. قدری سبیل هم می تواند عمق و حجم بیشتری به فرم صورت تان دهد. 

 

مدل ریش, مدل ریش مردانه, انواع مدل ریش

انواع ریش مردانه

 

مدل ریش برای صورت مربعی

هر چند فرم صورت مربع برای مردان جذاب است، اما محدودیت‌های ویژه خودش را هم دارد.

 

برای مثال یک مدل ریش مردانه که بر فرم مربعی صورت بیش از اندازه تاکید کند برای شما مناسب نیست. از آنجا که فک پهنی دارید نباید سراغ ریش مربعی با خطوط تیز و زاویه‌های قائمه بروید. برای تکمیل کردن زیبایی فرم صورت مربعی باید سعی کنید ناحیه‌ی چانه شکلی گرد یا مثلثی پیدا کند.

 

بلند کردن ریش روی چانه به حالت بزی یا پرفسوری کمک می‌کند در عین حفظ حالت جذاب استخوانی چهره، اندکی از پهنی و درشتی استخوان فک کم شود. با این کار همینطور تمرکز چشم روی دیگر اجزای چهره هم بیشتر می‌شود و چشمان نافذ شما هم فرصتی برای درخشش پیدا می‌کنند.

 

مدل ریش, مدل ریش مردانه, انواع مدل ریش

انواع مدل ریش مردانه

 

مدل ریش برای صورت لوزی

فرم صورت لوزی بیشترین پهنا را در ناحیه‌ی استخوان گونه‌ها دارد، همراه با پیشانی و فک باریکی که تقریبا عرض برابری دارند. بنابراین اگر فرم صورت شما لوزی است ریش‌تراش را پایین بگذارید؛ هدف شما همیشه باید این باشد که موی روی چانه را حفظ کنید تا جبران برجستگی گونه‌ها را بکند. حالت ایده ال این است که چانه‌ای مربعی و برجسته بسازید تا به استخوان‌بندی شما حالتی متعادل‌تر بدهد.

 

البته باید به میزان بلندی ریش هم توجه کنید. ما پیشنهاد نمی‌کنیم ریش خود را روی چانه خیلی بلند بگذارید؛ هر شکل نوک تیزی می‌تواند این فرم صورت را بیشتر نشان می دهد. می‌تواند روی گونه‌ها و خط فک ریش خود را پهن‌تر کنید تا نیمه‌ی پایین صورت به فرم مربع نزدیک شود.

 

این را هم در نظر داشته  باشید که با کوتاه‌تر کردن سبیل، تاکید روی گونه‌ها و خط فک شما بیشتر خواهد شد.

 

مدل ریش, مدل ریش مردانه, انواع مدل ریش

ریش مردانه

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------