دلیل شگفت انگیز ریش گذاشتن مردان و پسران طبق علمعلت ریش گذاشتن پسران , دلیل ریش گذاشتن مردان , فواید ریش برای مردان  و پسران

علت ریش گذاشتن مردان

 

دلیل ریش گذاشتن مردان از نظر محققان 

چرا پسران و مردان ریش می گذارند؟ آیا به دلیل جذابیت و تغییر استایل است یا صرفا به خاطر این که ریش مد شده؟ در این مطلب از بیتوته شما را با دلایل مردان و پسران برای ریش گذاشتن آشنا می کنیم.

ریش گذاشتن مردان اغلب اوقات برای زیباتر شدن استایل یا مردانه تر و قوی تر به نظر رسیدن ظاهر استفاده می شود ولی هر از گاهی ریش گذاشتن پسران و مردان تبدیل به مد می شود و مردانی را که قبلا بدون ریش در اطرافتان می دیدید به یکباره همه با ریش ظاهر می گردند. 

 

مرد و زن در انسان از نظر ظاهری نسبت به دیگر موجودات تفاوت زیادی دارند ، یکی از بارزترین این تفاوت ها که در نگاه اول جلب توجه میکند ، ریش مردان است ولی نکته جالب و عجیب اینجاست که در بعضی پژوهش ها مشخص شده که زنان ظاهرا علاقه ای به ریش مردان ندارند و در مطالعات دیگر گفته شده که زنان ظاهر تمیز و اصلاح شده را ترجیح می دهند. 

 

این یافته های متناقض نشان میدهد که ریش در مردان لزوما جنبه تکاملی برای جذب زنان به حساب نمی آید. 

رشد ریش پر و کامل در مردان لزوما به دلیل بالا بودن سطح تستسترون نیست و ارتباط مستقیمی بین این دو وجود ندارید ولی پژوهش های مختلفی نشان میدهد که مردان و زنان ، تصور میکنند مردان ریش دار ، قدرتمند تر ، خشن تر و از نظر سنی بزرگتر از هم سن های خود به نظر می رسند و شاید بتواند گفت در رقابت طبیعی مردان چیره یا ریش دار در گذشته فرصت تولید مثل بیشتری بدست می آورده اند. 

 

فواید ریش برای مردان  و پسران , روانکاوی ریش گذاشتن مردان , تاثیر ریش بر چهره مردان و پسران

تاثیر ریش بر چهره مردان و پسران

 

نایجل بابر تحقیقی درباره مد شدن ریش در سال های 1842 – 1971 در انگلیس انجام داد و نتیجه بررسی او علت این پدیده را افزایش مردان  نسبت به زنان توصیف کرد. او به این نتیجه رسید زمانی که تعداد مردان مجرد بیشتر از زنان مجرد می شود ، ریش و سبیل بین جوانان مد می شود. 

 

البته ریش تنها مشخصه نشان دهنده قدرت مردانگی در ذهن دیگران نیست بلکه صدا هم میتواند تاثیر مشابهی داشته باشد. 

مردم معمولا به رهبرانی رای میدهد که صدای بم تری دارند و حتی مردان در طی رقابت ها برای این که احساس قدرت و برتری بیشتری داشه باشند ، صدایشان را بم میکنند. 

 

مردانی که صدای بم و عمیق تری دارند در میان زنان از جذابیت بیشتری برخوردار هستند ولی ریش در میزان جذابیت یک مرد از نظر زنان تاثیر چندانی ندارد ولی مردانی که ریش بلند دارند ، قدرتمند تر به نظر می رسند. 

 

چرا پسران و مردان ریش می گذارند 

مردان دلایل متعددی برای ریش گذاشتن دارند، از مد شدن ریش بگیرید تا تنبلی برای شیو کردن روزانه یا حساسیت های پوستی و غیره . در ادامه دلایل متعدد به سوالتان که چرا پسران و مردان ریش می گذارند را با هم بررسی خواهیم کرد :

 

چرا پسران و مردان ریش می گذارند , علت ریش گذاشتن مردان  , ریش گذاشتن مردان

علت ریش گذاشتن مردان 

 

مد شدن ریش

تا قبل از سال 2013 توجه به ریش به اندازه امروز نبود. امروزه با عبور از هر کوچه و خیابان یا با دیدن هر برنامه تلویزیون متوجه می شود که ریش گذاشتن بین پسران و مردان تبدیل به یک مد غیر قابل کنترل شده و در نقطه اوج خود قرار گرفته است. 

ریش گذاشتن در مردان و پسران نمادی از نیرومندی و اعتماد به نفس است ، ریش متناسب با صورت باعث خوش چهره به نظر رسیدن مردان می شود. 

 

آنچه امروز می بینیم تلفیقی از مردانگی و مدرنیته است. ریشی که در دهه 1970 میلادی مرد شده بود نمونه بسیار ابتدایی ریشی است که امروز مد شده . 

مردانی که امروزه ریش می گذارند به متناسب بودن ریش با فرم چهره و پرپشتی آن بیشتر از خود ریش اهمیت می دهند و مرتب کردن ریش برایشان تبدیل به یک اولویت شده است. 

 

تغییر و تنوع در استایل

بعضی مردان عادت به ریش گذاشتن دارند و برخی مردان از سر کنجکاوی یا برای ایجاد تغییر تنوع ، ریش می گذارند تا ببینند چهره شان با ریش چه تغییری می کند یا کدام مدل خاص ریش به آن ها می آید. 

مردان نسبت به زنان گزینه های کمتری برای تغییر ظاهر خود دارند و ریش تبدیل به آیتم مهمی برای ایجاد تنوع ظاهری در ظاهر مردان شده است. 

 

مدل ریش , ته ریش , انواع مدل ریش مردانه

 روانکاوی ریش گذاشتن مردان و پسران

 

مسدود کردن اشعه ماورا بنفش

ریش ضخیم میتواند 95 درصد اشعه فرابنفش را جذب کند و مانع از سوختن پوست زیر آفتاب یا ایجاد سرطان پوست در اثر قرار گرفتن زیاد در معرض نور خورشید می شود.

 

بروز آکنه پوستی در هنگام شیو کردن

زمانی که مردی ریش می گذارد پوستی نرم تر با جوش و آکنه نادر زیر ریش ها خواهد داشت. شیو کردن پوست را بیشتر در معرض آسیب و باکتری قرار می دهد و احتمال بروز آکنه را بیشتر می کند و برخی مردان برای پیشگیری از بروز آکنه ترجیح میدهند ریششان را بلند بگذارند و شیو نکنند.

 

جذابیت استایل

در یک مطالعه کوچک از 8 مرد خواستند ریششان را شیو کنند و در هر مرحله از رشد ریش عکس بگیرند و کاتالوگ تهیه شده از تصاویر آنها را به 64 مرد و 64 زن نشان دادند و برای تجزیه و تحلیل از آنها خواستند گزینه های مورد نظرشان را انتخاب کند. این بررسی نشان داد 128 نفر از اعضای این گروه نسبت به ریش کامل نظر مثبت تری داشتند و آن را نشانه بلوغ ، جذابیت و سلامت مردان می دانند. 

 

دلیل ریش گذاشتن مردان , فواید ریش برای مردان  و پسران , روانکاوی ریش گذاشتن مردان

دلیل ریش گذاشتن مردان و پسران

 

افزایش قدرت و سلطه گری

پژوهش ها نشان میدهد در گذشته ریش ، شانس مردان برای تولید مثل را افزایش میدهد ، البته این مسئله هیچ ربطی به میزان هورمون تستوسترون در مردان ندارد. ریش به مردان کمک میکنند بتوانند قدرت خود را به رخ رقیبان بکشند. مردان ریش دار از نظر سنی بزرگ تر و از نظر جسمی قدرتمند تر به نظر می رسند که میتواند فرصت تولیدد مثل بیشتری برایشان فراهم کند.

 

چین چروک کمتر صورت

ریش به عنوان یک فیلتر طبیعی از پوست در مقابل نور خورشید و خشکی هوا محافظت میکند و رطوبت پوست را حفظ میکند و مانع از خشکی و پژمردگی پوست می شود و در نتیجه باعث می شود پوستی نرم تر با چین و چروک کمتر و جوان تر داشته باشید.

 

افزایش اعتماد به نفس

مردانی که خواهان افزایش اعتماد به نفس و نشان دادن برتری فیزیکی خود به دیگران هستند بیش از دیگر مردان ریش می گذارند. 

 

گردآوری : بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------