چگونه زیرسازی خوبی برای آرایش مان داشته باشیم؟مراحل زیرسازی پوست ,روش زیرسازی آرایش,زیرسازی پوست

مراحل زیرسازی پوست

 

روش زیرسازی آرایش

برای داشتن یک آرایش زیبا و همه چیز تمام صورت زیرسازی آرایش بسیار مهم است. چنانچه برای شما سوال است که آرایشگران حرفه ای چگونه پوست شما را اینقدر صاف و زیبا می کنند در ادامه این مطلب بیتوته بخوانید.

آموزش زیرسازی آرایش در چند مرحله ساده

حال زمان آن است تا با مراحل زیرسازی آرایش آشنا شوید و با کمک آن یک آرایش زیبا، با دوام و طبیعی داشته باشید. در ادامه مراحل آن را توضیح خواهیم داد.

 

شناخت نوع پوست

پیش از آغاز زیرسازی آرایش باید نوع پوست خود را بشناسید تا بتوانید صحیح ترین لوازم آرایشی که مناسب پوستتان هستند را انتخاب کنید. در ادامه این قسمت و قبل از آغاز مراحل، زیرسازی هر نوع پوست را به صورت جداگانه شرح خواهیم داد.

 

زیرسازی آرایش صورت برای پوست معمولی

چنانچه پوست معمولی دارید، زیرسازی آرایش برایتان آسان تر است. اشخاصی که پوست معمولی دارند، روی پوستشان تنها منفذهای باز کوچکی دارند که باید در زیرسازی آرایش بسته شوند و پوست به طور کامل نرم و مرطوب شود. بنابراین باید توجه کنید زیرسازی بافت سبک و نرمی داشته باشد و همه عیب های پوست پوشانده شوید.

 

مراحل زیرسازی پوست ,روش زیرسازی آرایش,زیرسازی آرایش صورت برای پوست معمولی

روش زیرسازی آرایش

 

زیرسازی آرایش پوست خشک

بیشتر افرادی که پوست های خشکی دارند، بیشتر زمان ها رنگ‌مرده و بی‌حال است. این گونه اشخاص غالبا با خشکی، سوزش و چین و چروک پوست، دست و پنجه نرم می کنند. چنانچه پوست خشکی دارید، برای زیرسازی پوست و برای این که چین و چروک پوستتان کمتر دیده شود، باید پوستتان مرطوب باشد. پس باید از انواع محصولات مراقبتی بر پایه چربی یا آب استفاده کنند تا پوستشان به‌خوبی آبرسانی شود.

 

کرم پودرهای مایع و کرم پودرهایی که حالت کرمی دارند برای زیرسازی ارایش  پوست خشک مناسب تر هستند. در صورت داشتن پوست خشک، از پنکیک های فشرده استفاده کنید.

 

زیرسازی آرایش برای پوست چرب

پوست چرب دقیقا بر عکس پوست خشک است. ترشح بیش از اندازه چربی چهره کسانی که پوست چربی دارند را همیشه خیس یا براق نشان می دهد. زیرسازی آرایش پوست چرب از آن جایی اهمیت دارد که زیرسازی نامناسب آرایش برای پوست چرب باعث خراب‌شدن آن در مدت کوتاهی می‌شود.

 

چنانچه پوست چربی دارید، برای زیرسازی آرایش خود از کرم پودر، پرایمر یا سایر لوازم بر پایه آب یا فاقد چربی استفاده کنید. به جز این برای مسدود کردن منافذ باز از یک زیرساز آرایش مات استفاده کنید. توصیه ما به این طور اشخاص این است که به پاکسازی منافذ پوست خود اهمیت بیشتری بدهند. استفاده از انواع ماسک صورت متناسب با پوست چرب به کنترل چربی آن کمک بسیاری می‌کند.

 

مراحل زیرسازی پوست ,روش زیرسازی آرایش,زیرسازی آرایش برای پوست چرب

زیرسازی آرایش صورت

 

زیرسازی آرایش پوست حساس

کسانی که پوست حساسی دارند، باید در زیرسازی آرایش خود توجه بیشتری داشته باشند. علت آن نیز این است که پوست این گونه اشخاص به کوچکترین بهانه‌ای قرمز یا ملتهب می‌شود. پس باید برای زیرسازی آرایش خود از بهترین مارک کرم پودر، پرایمر و… استفاده کنند. برندهای خوب و مطرح دنیا همواره محصولات متنوعی را ویژه این گروه از افراد تولید و به بازار عرضه نموده است.

 

شستن صورت

نکته خیلی مهمی که درمورد داشتن یک آرایش زیبا و بی عیب وجود دارد این است که اصلا نباید آرایش خود را روی آرایش قبلی انجام دهید. چنانچه آرایش مدت زمان زیادی بر روی پوست صورتتان باقی بماند و آن را پاک نکنید کم کم باعث می شود که منافذ پوست شما بسته شده و پوستتان پیر و چروک گردد. پس تمیز کردن و شستن پوست از نخستین و مهم ترین مراحل زیرسازی آرایش است.

 

برای پاک کردن پوست از هر نوع آلودگی و چربی باید از بهترین پاک کننده صورت خود، میسلار واتر و یا دستمال آرایش پاک کن استفاده کنید. به خصوص، چنانچه محصولات آرایشی‌ برای مدت زیادی روی پوستتان مانده است.

 

پس از این که آرایش را از روی پوستتان پاک کردید، باید صورت خود را به کمک شوینده مناسب به خوبی شستشو دهید. توجه کنید که هیچ وقت نباید صورتتان را با لیف و صابون بشویید چون پوستتان خشک خواهد شد. مصرف آب گرم در این مرحله از زیرسازی آرایش درست است که باعث تمیزی بهتر چربی های صورت می شود ولی نباید برای شستشوی صورت از آب بسیار گرم استفاده کرد؛ چون پوست شما خشک می شود. آب مناسب دمایی بین گرم و سرد دارد و ولرم است. پس از این که صورتتان را به صورت کامل شستید، آن را با یک حوله نرم به خوبی خشک کنید.

 

مراحل زیرسازی پوست ,روش زیرسازی آرایش,زیرسازی آرایش پوست خشک

زیرسازی آرایش صورت برای پوست معمولی

 

زیر سازی آرایش صورت و شیوه زدن کرم پودر

صورتتان را مرطوب کنید و بگذارید کرم تان جذب شود. این مسئله سبب می شود که کرم پودرتان در سطح پوست بماند. کرم پودر را بزنید و سریع پخش کنید.

 

با زدن برس در پنکک و پخش کردن آن روی صورت به طور حرکات دایره ای هماهنگی کرم پودر را ایجاد کنید. نگرانی ماتی جلای چهره تان نباشید.

 

کرم پودر را با نوک انگشت یا اسفنج آرایشی بمالید تا پوستتان درخشان و طبیعی نشان دهد .

 

بعد از تمام شدن کار با یک دستمال نمناک روی صورتتان بزنید تا اضافات پنکیک را از روی آن بردارد و شفافیت لازم به چهره تان داده شود.

 

زمان زدن کرم پودر دهانتان را باز کنید تا قسمت گردن خیلی خوب آرایش شود و خطی باقی نماند.

 

دو رنگ کرم پودر را همیشه داشته باشید. یکی برای زمستان و دیگری برای تابستان. معمولا ماه های سال چنانچه این دو رنگ را با هم مخلوط کنید هماهنگی خیلی زیبایی به دست می آید.

 

بعد از تمام شدن آرایش، یک تکه پارچه را روی صورتتان بزنید که هم آخرین پوشش را کامل کنید و هم نرمشی به ظاهرتان داده باشید.

 

گردآوری: بخش بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 زیبایی خود را دوچندان کنید

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------