بهترین روش های تشخیص ادکلن اصل از تقلبی هنگام خریدتشخیص ادکلن اصل از تقلبی،روش تشخیص ادکلن اصل،آموزش تشخیص ادکلن اصل،

نحوه تشخیص ادکلن اصل از تقلبی

 

تشخیص ادکلن اصلی از تقلبی کار ساده و در عین حال مهمی است. خيلي ها خیال ميکنند تنها راه تشخیص ادکل اصلی، ماندگاری بالای رایحه ادکلن اصلی است. ولی این خیال نادرست است. در ادامه راهکارهایی براي تشخیص ادکلن اصل از تقلبی ارائه خواهد شد.

 نکته مهم: ميزان ماندگاری عطر اصلاً ارتباطی به اصل یا تقلبی بودن ادکلن ندارد به دلیل آن که ادکلن ها باتوجه به پایه های عطر در محیط های آب و هوایی مختلف ماندگاری متفاوت و بر روی پوست بدن باتوجه به چرب یا خشک بودن پوست هم ماندگاری متفاوتی دارند.  

 

- مدام به جعبه ادکلن باید توجه کنید که از نظر رنگ، کیفیت چاپ و ویژگیهای ظاهری کیفیت یک جعبه اورجینال را داشته باشد به دلیل آن که جعبه های ادکلن های تقلبی از ماده های نامرغوب تولید میشوند . 

 

- موقع خرید آنلاین حواستان باشد که سایت فروشنده اطلاعات تماس دردسترس داخل سایت گذاشته باشد و این فروشگاه نشانه رسمی فروش در ایران را دارد یا خیر؟ و مطالعه کنید آیا پس از خرید در صورت تقلبی بودن ادکلن آیا پس می گیرند یا خیر؟ 

 

- براي تشخیص شیشه ی ادکلن اصل از تقلبی ضروری است که قبلاً چند بار به شیشه های ادکلن های اصل در در برابر نور نظاره کرده باشید تا وضعیت آنها در حافظه باقی مانده باشد. ادکلن تقلبی وقتی که در در برابر نور قرار می گیرند داخلشان رگه های ظریفی دیده ميشود درب شیشه ی ادکلن تقلبی اغلب پلاستیکی است و درصورتی که جسم تیزی روی آن بکشید( چه بسا گاهی با خراش ناخن) رنگ آن می ریزد! 

 

تشخیص ادکلن اصل از تقلبی،روش تشخیص ادکلن اصل،آموزش تشخیص ادکلن اصل،

راه تشخیص ادکلن اصل از تقلبی

 

- باید به قيمت های نامتعارف و غیرمنطقی خيلي ارزان قیمت که با بهانه های گوناگون عرضه میشوند باید توجه داشت. در تصمیم گیری خرید ادکلن اصل بودن آن خيلي مهم تر از قيمت پائین تر آن است. 

  

- خرید نکردن از دست فروش ها، برای این که جنس های این طور فروشندگان اعتبار و کیفیت مناسبی ندارد و بیش تر ادکلن های تقلبی و پرشده به وسیله این طور اشخاص بفروش میرسد . 

 

نکته: شیشه ادکلن های اصلی و تقلبی بعد از بازیافت بصورت دستی پر میشوند و بیش تر بدون داشتن جعبه ادکلن دوباره در گردش فروش قرار می گیرند. و باتوجه به عدم رعایت رنگ اصلی ادکلن، گرد هوا به علت نداشتن فیلتر، بوی متفاوت از رایحه اصلی، شیشه و بدنه های کهنه قابل تشخیص هستند. 

 

- توجه به نوع نوشته ها و فونت روی شیشه ی ادکلن و جعبه ی ادکلن مهم است. نوع نوشته ها و نوع فونت بکار رفته در محصولات تقلبی، همیشه متفاوت با نوع اصل خواهد بود. 

  

- ادکلن های تقلبی در درج حروف اسم انگلیسی ادکلن مرتکب خطا میشوند . 

 

- بررسی ظاهری در سایت تولیدکننده ادکلن، کارساز است ولی نه مدام، زیرا بعضی اوقات احتمالا داخل فروشگاه عطر فروشی هستید و عطری جدید می خواهید تهیه کنید.

 

تشخیص ادکلن اصل از تقلبی،روش تشخیص ادکلن اصل،آموزش تشخیص ادکلن اصل،

روش تشخیص ادکلن اصل

 

- به وزن، ضخامت، شفافیت و کیفیت شیشه و بدنه ادکلن هم توجه کنید برای این که در ادکلن های تقلبی وجود حباب در شیشه و یا رنگ با کیفیت پائین مشهود است و ادکلن های اورجینال از شیشه های کریستال که اکثراً سنگین و از شفافیت خاصی برخوردارند استفاده ميکنند . همچنين توجه داشته باشید که بر روی بعضی ادکلن های اورجینال روکش های فلزی، سنگ های زینتی و آویزهای خاص قرار می گیرد و یا این که شیشه اورجینال داخل یک بدنه فلزی جای می گیرد، در صورتی که در نمونه های تقلبی این مدل از ادکلن ها روکش پلاستیکی، سنگ ها از جنس پلاستیک فشرده و آویزهای بی کیفیت و نامرغوب می باشند. 

 

- بررسی کردن پمپ یا والف هم یکی ديگر از شیوه های تشخیص ادکلن اصل از تقلبی است. در ادکلن های اورجینال از سه مدل پمپ استفاده ميشود : 

 

الف) پمپ های فلزی به علت داشتن بدنه فلزی محکم در موقع پرچ شدن فشار بسياري به گلوگاه شیشه ادکلن وارد ميکنند و باتوجه به کیفیت بالای شیشه ادکلن های اورجینال اینگونه پمپ ها تنها در محصولات اصلی یا اورجینال مورد استفاده قرار می گیرند. 

  

نکته: پمپ های از جنس آلومینیوم تنها در محصولات تقلبی و اغلب محصولات درجه دوم یا همان ادکلن های شرکتی مورد استفاده قرار می گیرند که قيمت و کیفیت بسیار پایینی دارند. 

  

ب) پمپ های فلزی با سه مخزن ریز خروجی عطر که به وسیله شرکتهای اصلی یا اورجینال و بعضی شرکتهای درجه دوم یا همان شرکتی مورد استفاده قرار می گیرند و به علت قيمت بالاتر نسبت به پمپ های آلومینیومی در محصولات تقلبی دیده نشده اند.  

 

ج) پمپ های کاملاً پلاستیکی به علت قيمت بیش تر و توجه بسیار بالا در طراحی جهت پيش‌گيري از نشت مواد داخل شیشه ادکلن تنها در شرکتهای اورجینال مورد استفاده قرار می گیرند. 

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 دانستنی های لوازم آرایشی و بهداشتی

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------