انواع موچین چیست و کدام موچین با نیاز شما مطابقت دارد؟انواع موچین, عکس انواع موچین, موچین ابرو

انواع موچین ابرو 

 

معرفی انواع موچین و کاربردهای آن ها

موچین یکی از کاربردی ترین لوازم آرایشی برای خانم ها و مرتب کردن ابروها در خانه و سالن های زیبایی است. انتخاب درست موچین به شما کمک میکند تا راحت تر بتوانید ابروهایتان را مرتب کنید و به حالت دلخواه درآورید. 

موچین ابرو چیست؟

موچین ابرو یکی از لوازم آرایشی واجب همه خانم هاست بنابراین باید هنگام خرید به جنس و کیفیت آن توجه زیادی داشته باشید به خصوص این که در صورت شستشو زنگ نزند و نوک موچین بتواند ظریف ترین موها را هم بگیرد. نقش ابروها و قاب ابرو تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی و جذابیت چهره دارد ، معمولا در سالن های زیبایی برای حفظ ظرافت ابروها از موچین برای برداشتن موهای اضافه اطراف ابرو استفاده می شود. 

 

البته کاربرد موچین فقط برای ابرو نیست و شما میتوانید موهای ظریف بالای لب و روی دست یا سایر قسمت های بدن را هم با موچین بردارید. 

از آنجا که موچین هنگام برداشتن موها تماس مستقیم با پوست دارد بنابراین جنس موچین اهمیت زیادی پیدا میکند ، موچین ها باید از فولاد ضد زنگ بدون نیکل یا سایر آلیاژها باشند که باعث بروز عفونت ناشی از زنگ زدگی یا بروز  حساسیت و التهاب پوست به فلزات نشوند. موچین هایی که سر تیز یا کجی دارند با زاویه دقیق تری موها را بر میدارند و کار با آن ها معمولا راحت تر است. 

 

موچین ابرو, موچین تیز گیره ای, موچین سر گرد

انواع مدل موچین 

 

انواع موچین

موچین ها در ابتدا شکل قیچی مانند داشتند که همچنان این فرم را در بازار می بینید ولی به مرور زمان طراحی آن ها پیشرفت کرده و حالت انبر مانند به خود گرفتند. 

استفاده صحیح از موچین اهمیت زیادی دارد ، نوک موچین باید تیز و صاف باشد به طوری که محکم تار مو را بگیرد و از ریشه در آورد نه این که باعث شکستن یا بریدن تار مو از روی پوست شود و باعث شود که مو ضخیم تر از قبل رشد کند. 

 

اگر سر موچین به اندازه کافی تیز و صاف نباشد هنگام کشیدن روی تار مو سر می خورد و باعث ایجاد درد بیشتر می شود. 

موچین ها در اندازه و شکل های مختلفی تولید می شوند تا افراد با سلیقه های مختلف بتوانند به راحتی از آن استفاده کنند.

 

موچین قیچی شکل

استفاده از موچین های قیچی شکل کاملا سلیقه ای است ولی استفاده از آن ها سخت تر از موچین های انبری است و جاگیری بیشتری دارند. 

 

 موچین ابرو, موچین تیز گیره ای, موچین سر گرد

موچین با سرهای مختلف

 

موچین سر صاف

موچین های سر صاف به دلیل بزرگ برودن سرشان ممکن است موهای زیادی را همزمان بگیرند و با هم بکنند و فرم ابرو را به هم بریزند به همین دلیل آرایشگران معمولا از این نوع موچین کمتر استفاده می کنند.

 

موچین سر صاف برای افرادی که موهای زیادی دارند گزینه خوبی است ، مثلا اگر ابروی کلفتی دارید یا می خواهید بخشی موهای بیکینی را با موچین بردارید ، استفاده از موچین سرصاف به شما کمک میکند که در یک حرکت چند تار مو را همزمان بکنید در نتیجه سرعت عملتانبالا می رود. 

موچین های سر صاف برای گذاشتن مژه مصنوعی هم ابزار بسیار مناسبی محسوب می شوند.

 

موچین گیره ای

موچین گیره ای برای برداشتن تار موهای خیلی نزدیک به هم مناسب است و حالت گیره مانند دارد. 

 

بهترین موچین, بهترین مارک موچین, کاربرد موچین

سرهای مختلف موچین

 

موچین نوک تیز

موچین نوک تیز در نگاه اول حس خوبی به شما منتقل نمی کند و احساس میکنید نوک تیز آن ممکن است به سطح پوست آسیب برساند . البته اگر دقت نکنید و دستتان بلرزد مسلما خطرناک خواهد بود. 

 

استفاده از موچین نوک تیز به شما کمک میکند که موهای کوتاه ونازک ابرو را به راحتی بردارید. از موچین نوک تیز برای طراحی ناخن و برداشتن نگین های ظریف برای تزئین ناخن هم استفاده می شود. 

 

موچین تیز گیره ای

این موچین ترکیبی از دو نوع موچین قبلی است سر موچین هم تیز است و هم حالت گیره ای دارد ، شاید نوک موچین در نگاه اول خطرناک به نظر برسد ولی کاربرد آن خیلی عالی است و می تواند موهای ابرو را خیلی سریع و راحت از جا بکند. 

 

بهترین مارک موچین, کاربرد موچین, مزایای انواع موچین

موچین سرتیز و سر صاف

 

موچین سر گرد

سر گرد موچین برای افرادی که از تیزی موچین می ترسند مناسب تر است و احتمال آسیب رساندن به پوست را کمتر می کند. موچین های سر گرد همزمان تعداد زیادی تار مو را بر میدارند بنابراین برای برداشتن ابرو مناسب نیستند و فقط میتوانید برای حالت دهی کلی ابروها از آن ها استفاده کنید. 

 

موچین نیزه ای

موچین نیزه ای نوکی تیز مانند نیزه دارد و به شما کمک میکند که سریعتر و بهتر ابروها را بردارید ، از این موچین ها برای برداشتن موهای زائد سایر قسمت های بدن هم میتوانید به راحتی استفاده کنید. 

 

موچین سر پهن 

موچین های سر پهن در شکل های مختلفی تولید می شود که استفاده از آن ها کاملا سلیقه ای است و میتوانید برای کندن موهای زائد تمام بدن از آن ها استفاده کنید. 

 

گردآوری : بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------