تازه های سرگرمی کودکان

آموزش گام به گام نقاشی قو

آموزش گام به گام نقاشی قو

آموزش نقاشی قو آموزش نقاشی قو برای کودکان در این مقاله از بیتوته، آموزش گام به گام نقاشی قو را…

معرفی چندین بازی گروهی کودکانبازی گروهی کودکان,معرفی بازی گروهی کودکان,بازی های گروهی کودکان

آشنایی با انواع بازی گروهی کودکان

 

در بازی های گروهی کودک در رابطه با دیگران وارد احساسات پیچیده انساني مثل انگيزه بیش تر، هم دلی، مهربانی و بسياري از احساساتی که با کلمات نمی توان آنها را گفت ، می شود. هنگامی که چندنفر در کنار هم براي یک هدف سعی ميکنند ، با بسياري از چالش ها و روابط ریز و درشت برخورد ميکنند که میتواند براي تمامی مرحله های زندگی من جمله کار و زندگی فردی به مدد هر شخص بیاید. بازی های گروهی براي گسترش مهارت های اجتماعي و عاطفی کودک ضروری هستند. به همین خاطر چند بازی گروهی کودکان را براي شما گردآوری نموده ایم که از انها ایده بگیرید.

معرفی بازی گروهی کودکانه حدس بزن:
این بازي کودکان را به فکر کردن و استفاده از زبان هوشمندانه ترغیب می کند و همچنين به بچه ها یاد ميدهد که آگاهانه و بعد از فکر کردن دقیق جواب دهند.
یک نفر به خارج از اتاق فرستاده می شود.
بقیه در اتاق بر روی یک اقدام یا فعالیت مثل دوچرخه سواری، غذا خوردن، خوابیدن، رقصیدن، خواندن و غیره تصمیم می گیرند.
بعد آن ها یک واژه اتفاقی مثل صخره، خرس عروسکی، هلو و غیره را انتخاب ميکنند که کلمه را با آن جایگزین می کنند.
شخصی که بیرون رفته به درون اتاق مي‌ايد و سوالاتی را می پرسد تا بفهمد آن واژه چیست.
و بازیکن های درون اتاق هم باید جواب هایی با جایگزین کردن اون واژه با واژه برگزیده شده بدهند.
به عنوان نمونه، درصورتی که اون فعالیت دوچرخه سواری باشد:
فرد سؤال کننده:چه وقتایی این فعالیت را انجام می دهند؟
فرد درون اتاق و جواب دهنده:من هرروز “خرس عروسکی ” را موقع مدرسه و هر موقع که احساس می کنم، انجام میدم.
فرد سؤال کننده:آیا در زمان شب هم “خرس عروسکی ” رو انجام میدید؟
فرد جواب دهنده:بله
فرد سؤال کننده:آیا شما “خرس عروسکی ” را در خانه هم داری؟
فرد جواب دهنده:بله
و ادامه سؤال های دیگر.
بچه ها در جواب به پرسش ها باید مواظب باشند تا واژه حقیقی را اشکار نکنند.

بازی گروهی پانتومیم:
پانتومیم بازي است که هر چند نفر که هستید، باید به دو دسته تقسیم شوید. هر دسته واژه یا جمله ای را انتخاب ميکند و به یکی از اشخاص دسته ديگر گفته ميشود تا آن واژه را براي اشخاص دسته خویش بصورت پانتومیم( عاری صحبت کردن و با ایما و اشاره) ایفا کند و اشخاص گروهش باید بتوانند آن واژه یا جمله را حدس بزنند.

 

بازی گروهی کودکان,معرفی بازی گروهی کودکان,بازی های گروهی کودکان

بازی گروهی کودکان


بازي گروهی قطار آب مخصوص بچه ها:
در این بازي بچه ها باید لیوان پر از آب را دست به دست به نفر آخر برسانند، بدون آن که آب لیوان بیرون بریزد. براي انجام بازي مدت زمان مشخصی را تعيين کنید. بچه ها را به دو دسته تقسیم کنید. از هر دسته بخواهید بصورت قطاری پشت سر هم روی زمین بنشینند. یکی از سطل ها را از آب پر کنید و در کنار نفر اول بگذارید. یک سطل خالی را در پشت سر نفر آخر بگذارید. نفر اول باید لیوان را پر از آب کند و بدون آن که به پشت سر خود نگاه کند، لیوان را به نفر پشتی بدهد. نفر دوم هم به همین شکل لیوان را به نفر پشت سر خود بدهد.

 

لیوان دست بدست ميشود تا به نفر آخر برسد. نفر آخر هم باید بدون نگاه کردن ، آب درون لیوان را در سطل پشت سر خود بریزد. بازي آن قدر ادامه می یابد تا سطل آب نفر اول خالی شود. هر گروهی که در مدت زمان تعيين شده ، آب سطل پشت سرشان بیش تر باشد، برنده بازي خواهند بود.

بازی گروهی شاد و مفرح دستمال پشتی:
تعداد شرکت کنندگان این بازي از ۴ تا ۱۵ نفر یا چه بسا بیش تر است. بچه ها به صورت دایره روی زمین می نشینند. یکی از کودکان گرگ ميشود و دور دایره پشت سر سایرین می چرخد.او بی سرو صدا و بدون اینکه کسی بفهمد، دستمالی راکه در دست دارد، پشت سر یکی از بچه ها می اندازد. آن هاباید حواس شان را جمع کنند و وی را زیر نظر داشته باشند تا درصورتی که دستمال را پشت سرشان انداخت، بفهمند.

نفری که گرگ دستمال را پشتش می اندازد، باید آنرا بردارد و دنبال گرگ بدود، درصورتی که او را بگیرد، برنده ميشود و نفر نخست در جای او می نشیند.

در حال تعقیب و گریز گرگ، کودکان با هلهله و هیجان دوست شان را ترغیب ميکنند که گرگ را بگیرد. حالابرنده جای گرگ را می گیرد و دور دایره می چرخد و دستمال را پشت یکی از کودک های ديگر می اندازد.

درصورتی که کودکی که دستمال پشتش انداخته شده، نفهمد و بازیکن یک دور بچرخد، کودکان با هم می خوانند:" تخم مرغ گندیده/ یکی ز ما رنجیده" و آنکه نفهمیده دستمال را پشت سر وی انداخته اند، باید در وسط دایره بنشیند.

این بازي در گذشته یکی از سر گرمی های بچه ها بود و جای اسباب بازی های گوناگون امروزی را می گرفت، ولی با هدف مشخصی انجام نمی شد. امروزه، میتوان بچه ها را با هدف تقویت سرعت عمل، توجه و کنجکاوي، تقویت حواس و تمرکز و لذت و هیجان به انجام این بازي ترغیب کرد.

بازی گروهی کودکانه نمایش خلاق:
این بازی باعث افزایش مهارت های کودکان و بالا رفتن اطلاعات عمومی آنها می شود. برای انجام این بازی از یک کیف رنگی یا جعبه کفش تزیین و کادو شده استفاده کنید. سپس کارهایی را روی کاغذ بنویسید و داخل جعبه قرار دهید.


از بچه‌ها بخواهید شکل دایره درست کنند و هر دفعه یکی از بچه‌ها از داخل جعبه یک کاغذ را بیرون بکشد و کاری که نوشته شده است را انجام دهد.


در زیر لیستی از کارهایی که می‌توانید بر روی کاغذ بنویسید آورده شده است همچنین می توانید فعالیت های دیگری را که دوست دارید به این لیست اضافه کنید و لحظات شادی را با کودکان داشته باشید:

- صدای گربه
- پرش قورباغه
- صدای بوق ماشین
- ایستادن مثل فلامینگو
- پرش از روی طناب
- مسواک زدن
- لیس زدن بستنی
- راه رفتن اردکی
- پرش بر روی یک پا
- پرتاب توپ
- آواز خواندن
- صدای زنبور

 

بازی گروهی کودکان,معرفی بازی گروهی کودکان,بازی های گروهی کودکان

معرفی بازی گروهی کودکان


بازی کودکانه گروهی اسم فامیل:
اسم فامیل یک نوع بازی است که با قلم و کاغذ انجام می‌شود. تعداد مجاز شرکت کنندگان در این بازی نامحدود است. در این بازی شرکت کنندگان ابتدا روی کاغذ جدولی رسم می‌کنند که ردیف اول آن مواردی همچون نام دختر، نام پسر، نام خانوادگی، شهر، کشور، نام غذا، نام میوه، نام هنرمند، نام خودرو، نام حیوان، و غیره نوشته شده‌است.

در مرحله بعد شرکت کنندگان روی یکی از حروف الفبا توافق می‌کنند و با شروع بازی سعی می‌ کند تمامی ستون‌های جدول را به نحوی پر کنند که با حرف مشخص شده آغاز شود. این کار با سرعت و مخفیانه انجام می‌گیرد. اولین نفری که تمام موارد را پر کرد استُپ می‌گوید و بقیه باید دست از پر کردن ستون‌ها بکشند.

سپس هر کلمه نوشته شده ستون به ستون مقایسه می‌شود و به هر گزینه امتیاز داده می‌شود. امتیاز دهی معمولاً به این شیوه‌است که اگر کلمه نوشته شده در هر ستون منحصربه‌فرد باشد و فقط یک نفر آن را نوشته باشد ۲۰ امتیاز و اگر کلمات نوشته شده در هر ستون مشترک باشد.

به هر نفر ۱۰ امتیاز و اگر کلمه‌ای نوشته نشده باشد ۵امتیاز به فرد تعلق می‌گیرد. جمع امتیاز ستون‌ها امتیاز فرد در آن مرحله را مشخص می‌کند.پس از چند دور بازی به این شیوه نتایج مجموع شمرده می‌شود و برنده تعیین می‌شود.

معرفی بازی زنجیره گرگ ها برای کودکان:
در ابتدای بازی یکی از افراد به عنوان گرگ تعیین می شود و بقیه اعضای گروه را دنبال می کند. تا اینکه یکی از آنها را می گیرد، سپس هر دو دست های هم را گرفته و بقیه را دنبال می کنند. وقتی این دو نفر موفق می شوند یکی از اعضای گروه را بگیرند زنجیره دو‌نفره به سه نفره تبدیل می شود. اعضای زنجیره کرگی مجبورند با هم هماهنگ باشند تا بتوانند در جهت های درست حرکت کنند و به هدف خود برسند.

بازی گروهی کودکان روی خط:
یکی دیگر از بازی‌های گروهی کودکان، با استفاده از یک خط است، مربی باید یک خط بکشد و سپس تمامی کودکان حاضر در بازی باید روی خط بایستند؛ سپس با طرح سوالاتی که جوابی درست یا غلط دارند باعث شود هم آموزه‌ها و اطلاعات عمومی کودکان بالا رود و هم یک حس رقابت را بین آن‌ها ایجاد کند.

در این بازی اگر کودکان جواب سوال مطرح شده را درست دانستند به طرف خط و اگر جواب را غلط دانستند به طرف دیگر بروند، اگر کودکی اشتباه سوال را پاسخ دهد یعنی اشتباه در قسمت درست یا غلط برود، باید به عقب برود و بشیند، بازی باید تا سوختن آخرین کودک ادامه پیدا کند.

گردآوری: بخش کودکان بیتوته

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------