دلایل میخچه در کودکان چیست و راههای درمان آن کدامند؟دلایل میخچه در کودکان, میخچه در کودکان, دلایل میخچه در کودکان چیست

دلایل میخچه در کودکان

 

میخچه در کودکان

میخچه به رنگ سفید، توسی، زرد و قهوه ای دیده می شود که به رنگ پوست شخص بستگی دارد. میخچه می تواند خیلی دردآور باشد. به خصوص اگر التهاب و ورم اطراف میخچه وجود داشته باشند. در ادامه این مطلب بیتوته بیشتر در مورد میخچه خواهیم گفت همراه ما باشید.

بیشتر بچه ها در دوران کودکی خود میخچه و یا زگیل را تجربه کرده اند. شایع ترین سن برای میخچه در میان کودکان بین ۱۲ تا ۱۶ سالگی می باشد و این میخچه اغلب روی دست آنها آشکار می شود ولی کف پای آن ها هم زگیل می زند که بیشتر درد بدی به دنبال دارد چنانچه کودک شما مرتب از درد پای خود شکایت می کند و یا از پوشیدن کفش خودداری می کند حتما لای انگشت ها و یا کف پایش را کنترل کنید و اگر میخچه و یا زگیل دیدید کفش او را چک کنید.

 

چون پای کودکان در این سن رشد زیادی دارد و اغلب خیلی زود به زود کفش آن ها تنگ می شود بنابراین حواستان باشد که اگر کفش آن ها تنگ شده است آن را تعویض کنید. میخچه امکان دارد در هر جایی از پا رشد کند ولی اغلب میان انگشت ها و پاشنه ی پا هستند.

 

دلیل به وجود آمدن میخچه در پای کودکان چیست؟

در برخی از افراد به دلیل اشکال در استخوان بندی پای شخص باعث ایجاد این ضایعه ی پوستی می شود به طور مثال کجی انگشت یکی از این مشکلات است که سبب به وجود آمدن میخچه می شود و چنانچه با دارو و طب سنتی درمان نشود شخص مجبور به عمل جراحی می شود. البته بیشتر به علت پوشیدن کفش تنگ و نپوشیدن جوراب است که این مشکل به وجود می آید بنابراین تلاش کنید کودک خود را به پوشیدن جوراب عادت دهید تا پای کودکتان میخچه نزند و پس از آن به فکر درمان میخچه پای کودکتان باشید. به جز نکات گفته شده وجود انحنای کف پا و فشار نا متعادل به انگشت ها و کف پا هم یکی از علل پیدایش میخچه هستند.

 

دلایل میخچه در کودکان, میخچه در کودکان,راههای درمان میخچه در کودکان

میخچه در کودکان

 

درمان خانگی میخچه پای کودکان

برای درمان میخچه پای کودکان چنانچه با عوض کردن کفش مشکل برطرف نشد از کفی طبی و مناسب استفاده کنید تا فشار کم تری به کف پای کودکتان وارد شود و یا از آستین برای انگشتشان استفاده کنید تا به انگشت او فشار نیاید.

 

اغلب برای درمان خانگی میخچه پا کودکان  از سرکه سفید، روغن سقز، سیر، زرد چوبه، آناناس،لیمو،جوش شیرین و … استفاده  کنید. هر کدام از این موارد چندین روز طول می کشد به گونه ای که نخست پاهای خود را در آب ولرم بخیسانید و هر کدام از موارد گفته شده را در خانه دارید را روی آن بمالید و شب تا صبح بگذارید بماند، صبح آن را بشویید و با سنگ پا به خوبی بسابید و پس از چندین روز می بینید که میخچه ی پای فرزندتان برطرف شده است‌.

 

دلایل میخچه در کودکان, میخچه در کودکان,چگونه میخچه پای کودکانمان را درمان کنیم

راههای درمان میخچه در کودکان

 

استفاده از سرکه سفيد

کمی از سرکه سفيد را بر روي پنبه اي بريزيد به گونه ای که پنبه نم دار شود سپس پنبه آغشته به سرکه را با يک باند پارچه اي بر روي قسمتي که ميخچه بوجود آمده است ببنديد به صورتی که پنبه ي سرکه اي به طور کامل سطح ميخچه را بپوشاند. پنبه به مدت ۳ تا ۴ ساعت بر روي ميخچه باشد و سپس پنبه را برداريد تا ميخچه به مدت ۳۰دقيقه هوا بخورد. مجددا اين کار را با پنبه اي ديگر که آغشته به سرکه سفيد است به مدت ۳تا۴ ساعت انجام  دهيد. اين کار را به مدت دو هفته و روزي دو بار انجام دهيد در آخر هفته دوم  خواهید دید ميخچه خشک شده و از بين می رود.

 

دلایل میخچه در کودکان, میخچه در کودکان, از بین بردن میخچه دست کودک

درمان خانگی میخچه پا در کودکان

 

نکته مهم درباره ميخچه 

نخستين و مهمترين نکته اى که متخصصان مى گويند اين است که در مقابل وسوسه ي کندن ميخچه و پينه ها با تيغ ريش تراشى، قيچى و ديگر وسايل تيز، تسليم نشويد. دست کارى پينه و ميخچه در حمام خیلی خطرناک است. اين کار مى تواند باعث عفونت گردد.

 

گردآوری: بخش کودکان بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------