پیشگیری از سرما خوردگی‌ های مکرر در کودکانسرما خوردگی‌, سرما خوردگی‌ کودکان, سرما خوردگی‌,درمان  سرما خوردگی‌

مواد غذایی سرشار از ویتامین C، میوه و سبزی‌های تازه، لبنیات و پروتیین در پیشگیری و درمان سرماخوردگی بسیار موثرند. رعایت بهداشت شخصی نظیر شست‌وشوی مکرر دست‌ها، استفاده از وسایل شخصی، تغذیه مناسب، خوردن صبحانه، بررسی و درمان عوامل زمینه‌ای و دوری از استرس و تقویت سیستم ایمنی در پیشگیری از بسیاری بیماری‌ها به‌ویژه سرماخوردگی تأثیر بسزایی دارد.

با آغاز فصل پاییز بیشتر افراد به‌ویژه کودکان در معرض سرماخوردگی قرار می‌گیرند. این درحالیست که با آشنایی با روش‌های پیشگیری و آگاهی از اصول بهداشتی و تغذیه‌ای می‌توان از میزان شدت آن کاست.

آسم و آلرژی جزو بیماری‌های زمینه‌ساز سرماخوردگی است که باید جدی گرفته شوند.

در پاییز بیشتر کودکان دچار عفونت‌های ویرال ویروسی می‌شوند. در فصل پاییز کودکان کمتر به عفونت‌های باکتریایی دچار می‌شوند و عفونت ویروسی بیشتر با علایمی نظیر آبریزش از بینی، چشم و تب مختصر مشاهده می‌شود.

اگر سرماخوردگی درحد عفونت ویرال ساده باشد، با رعایت بهداشت، تغذیه مناسب و خوردن سوپ مرغ و سبزیجاتی نظیر کرفس، هویج و پیاز و استراحت، سریع‌تر بهبودی حاصل می‌شود.

 سیستم ایمنی ضعیف زمینه هر بیماری و سرماخوردگی را فراهم می‌کند. بنابراین زمانی که کودک به عفونت شدید دچار می‌شود و سیستم ایمنی ضعیفی دارد، بهتر است در منزل استراحت کند و با رعایت اصول درمانی، بهبودی لازم را به دست آورد.

مصرف مایعات فراوان، رعایت بهداشت، استفاده از ماسک و بخور و مصرف به موقع داروهای تجویز شده در بهبودی سریع کودک تأثیر بسزایی دارد.

استفاده از ماسک در کودکانی که به سرماخوردگی مبتلا هستند در مکان‌های مختلف به منظور پیشگیری از انتقال ویروس ضروری است.

منبع:shahrvand-newspaper.ir

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------