تبدیل ضایعات غذایی به کود در کمتر از ۲ ساعت با یک دستگاه خانگی  تبدیل ضایعات غذایی به کود ,اخبار اختراعات ,خبرهای اختراعات
دستگاهی که در نمایشگاه فناوری CES2023 نیز به نمایش درآمد می‌تواند ضایعات غذای خانگی را به کود تبدیل کند. 

به گزارش ایسنا و به نقل از نیواطلس، ممکن است در سال ۲۰۲۳ بخواهید برای کاهش سهم خود در تولید زباله تلاش کنید. ساده‌ترین راه برای انجام این کار، جمع‌آوری ضایعات آشپزخانه و تبدیل آنها به کمپوست با استفاده از ابزاری مانند «Reencle Prime Food Waste Composter» است.

 

در نمایشگاه فناوری ۲۰۲۳ CES که به تازگی به پایان رسیده است، این دستگاه با انجام فرآیندی بی سروصدا برای تبدیل ضایعات غذا به کود غنی از مواد مغذی، همه را شگفت زده کرد.

 

تقریباً ۳۰ تا ۴۰ درصد از ذخایر غذایی در ایالات متحده آمریکا به ضایعات تبدیل می‌شوند. دستگاه «Reencle Prime»، می‌تواند زباله‌های خانه‌های شخصی را به غذایی ارگانیک برای گیاهان تبدیل کند که برای زمین مفید است.

 

 این دستگاه دارای مکانیسم‌هایی است که باعث می‌شود فرآیند تبدیل غذا به کود کمتر از دو ساعت طول بکشد و سیستم همیشه روشن آن به شما اجازه می‌دهد هر زمان که خواستید به دستگاه ضایعات یا خاک اضافه کنید و نیازی نیست که تا پایان کار آن برای تبدیل ضایعات قبلی به کود منتظر بمانید.

 

این دستگاه دارای یک حسگر حرکتی بدون نیاز به لمس است که حرکت پا یا تکان دست شما را تشخیص می‌دهد و به طور خودکار درب آن باز می‌شود. علاوه بر این یک سیستم فیلتر سه لایه دارد که امکان تولید کمپوست بدون بو را فراهم می‌کند. این دستگاه بی صدا با صدای زیر ۲۸ دسیبل کار می‌کند.

 

چشمگیرترین بخش آن، عدم نیاز به نگهداری‌های به خصوص است. این بدان معناست که می‌توان این دستگاه‌ را در محیط‌های اسیدی با شوری بالا و دماهای زیاد نگهداری کرد. نیازی به تعویض دائمی آن نیست و می‌توان آن را از چرخه‌ای به چرخه دیگر استفاده کرد.

 

دستگاه «Reencle Prime» قادر است تا ۱.۵ پوند(۶۸۹ گرم) ضایعات مواد غذایی را در خود نگه دارد. با وجود این کمپوستر در خانه می‌توانید تا ۹۰ درصد از ضایعات غذایی را کاهش دهید و کود غنی و کاملا ارگانیکی ایجاد کنید.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------