ابداع نخستین عایق صوتی بزرگراهی خورشیدیسیستم عایق صوتی ,اخبار اختراعات ,خبرهای اختراعات
اولین سیستم عایق صوتی کنار جاده‌ای می‌تواند با بهره‌گیری از انرژی خورشیدی، انرژی ۱۰۰ خانه را تامین کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از آی‌ای، ایالت ماساچوست ممکن است اولین ایالتی باشد که اولین مانع صوتی کنار جاده‌ای با قابلیت بهره‌گیری از انرژی خورشیدی را نصب می‌کند.

 

این سیستم نوآورانه که توسط یک شرکت محلی به نام "Ko-Solar" طراحی شده است، موانع صوتی معمولی و قدیمی را با پنل‌های خورشیدی جایگزین می‌کند تا ضمن جلوگیری از انتشار صدای جاده به سمت مناطق مسکونی، از انرژی خورشیدی برای تامین انرژی خانه‌ها نیز استفاده کند.

 

این شرکت در نصب پنل‌های خورشیدی در مکان‌های کمتر آشکار مانند شهرک‌های صنعتی و پارکینگ‌ها تخصص دارد، بنابراین این ابداع، یک مورد ویژه در کارنامه آنها خواهد بود.

 

اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، یک جاده بین ایالتی به زودی نخستین موانع صوتی خورشیدی را دریافت خواهد کرد.

 

برای این منظور شرکت "Ko-Solar" برای توسعه این پروژه آزمایشی با سازمان حمل و نقل ماساچوست(MassDOT) همکاری می‌کند تا صفحات خورشیدی را در مسیری نیم مایلی در این جاده بین ایالتی قرار دهد. این پروژه با اتصال یک شبکه فلزی به دو طرف حدود ۱۶۰ مانع صوتی بتنی موجود محقق خواهد شد.

 

"محمد صدیقی" یکی از شرکای شرکت "Ko-Solar" گفت: اگر این پروژه موفقیت آمیز باشد، درهای بسیاری را به سوی استقرار در سایت‌های بیشتر باز می‌کند. چرا که اکثر ایالت‌ها دارای این دیوارها و موانع صوتی هستند و می‌توان آنها را به صفحات خورشیدی مجهز کرد.

 

این شرکت نه تنها صفحات خورشیدی را روی دیوارهای صوتی نصب می‌کند، بلکه به آنها اجازه می‌دهد تا برای جذب حداکثری نور خورشید در طول روز به خود زاویه دهند.

 

سازمان حمل و نقل ماساچوست انرژی تولید شده توسط این صفحات خورشیدی را با قیمت شش سنت به ازای هر کیلووات ساعت خواهد خرید.

 

انتظار می‌رود که این پروژه آزمایشی نوآورانه بتواند هر سال حدود ۸۰۰ مگاوات ساعت برق تولید کند که این آمار برای فضایی که معمولاً هدر می‌رود و نادیده گرفته می‌شود، بد نیست. این شبکه توان کافی برای تامین انرژی ۱۰۰ خانه را دارد.

 

با این حال، این پروژه دارای برخی مشکلات احتمالی است. نصب صفحات خورشیدی بر روی دیوارهای صوتی از نزدیک توسط دولت نظارت می‌شود تا اطمینان حاصل شود که شبکه‌های فلزی بر یکپارچگی ساختاری موانع صوتی تأثیر نمی‌گذارند.

 

دولت همچنین می‌خواهد بداند که آیا آب و هوا بر موانع صوتی تأثیر می‌گذارد یا نه. همچنین مهم است که اطمینان حاصل شود که این پنل‌ها نور خورشید را به چشم رانندگان منعکس نکنند و خطری برای رانندگان ایجاد نکنند.

 

این پروژه جالب اولین پروژه در نوع خود در ایالات متحده خواهد بود و انتظار می‌رود در بهار سال ۲۰۲۲ به اجرا درآید.

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------