اینگونه تماس را در آیفون مسدود کنید!کاربران iOS, مسدود کردن مزاحم در آیفون

مسدود کردن مخاطب در سیستم عامل iOS

 

کاربران iOS برخی از شماره‌های مزاحم را مسدود می‌کنند ولی در کمال تعجب باز هم شاهد تماس از طرف این شماره‌ها هستند. اما راهکاری وجود دارد تا بتوانید شماره های مسدود شده را دیگر مشاهده نکنید.

 

هیچ سیستم تاییدی در مخابرات وجود ندارد تا بررسی کند که شماره Caller ID که توسط شخص تماس گیرنده در سیستم قرار گرفته است، شماره‌ای است که آن شخص به طور قانونی مالک آن است. یکی از کارمندان نیویورک تایمز در این باره می‌گوید: برای سالیان دراز، Caller ID نیویورک تایمز ۱۱۱-۱۱۱۱(۱۱۱) بود. من به عنوان یک نویسنده در نیویورک تایمز کار می‌کردم و زمانی که شماره آن‌ جا بر روی تلفن من ظاهر می‌شد، من متوجه می‌شدم که چه کسی است. (در حقیقت پیش‌بینی می‌کردم.)

 

با این اوصاف، گاهی اوقات غیرممکن است که تمام مزاحم تلفنی‌ها را مسدود کرد، زیرا بسیاری از مردم و سازمان‌ها که به شما نیاز دارند از ترفند Caller ID استفاده می‌کنند. سرویس‌ها و نرم‌افزارهای ارزان و حتی رایگانی وجود دارند که تمام تماس‌ها را یک جا مسیریابی می‌کنند.

 

در نتیجه گروهی از افراد مزاحم ممکن است توسط شماره‌های مختلفی با شما تماس بگیرند. این کارمند نیویورک تامیز در ادامه از تجریبات خود می‌گوید: اخیرا، تعدادی افراد مزاحم با من تماس گرفته‌اند که به نظر می‌رسد این تماس‌ها تنها از محدود کد محلی من نیست (۲۰۶ در ایالت واشنگتن) و از مناطق دیگری این تماس‌ها گرفته شده است. به طوری که شماره آن‌ها با سه عدد مانند ۱۲۳ در شماره تلفن ۴۵۶-۱۲۳ آغاز می‌شود. البته این موضوع باعث خواهد شد که من راحت‌تر شماره‌ها را از هم تشخیص داده و به آن‌ها پاسخ دهم.

 

Jeff Carlson یکی از کارمندان Macworld نیز مشکل خود را در این زمینه این‌گونه مطرح کرد:
من یک مخاطب در گوشی خود ساختم و شماره تمام مزاحم تلفنی‌های خود را در آن وارد کردم و در نهایت آن مخاطب را بلاک کردم. اما با این وجود، هنوز هم از طرف شماره‌های موجود در این مخاطب تماس دریافت می‌کنم. این موضوع برای من آزاردهنده است. به نظر شما چطور می‌توانم این شماره‌ها را مسدود کنم؟

 

iOS این امکان را برای کاربران خود فراهم ساخته است تا بتوانند یک شماره یا مخاطب را انتخاب کرده و آن را مسدود نمایند.

 

Jeff تلاش می‌کرد تا با بلاک کردن مخاطب و سپس افزودن شماره‌ها به عنوان شماره‌های اسپم به آن مخاطب خاص به سرعت آن‌ها را مسدود نماید. اما متاسفانه اپل مسدود کردن مخاطبین به این شکل را نمی‌پذیرد. در واقع در سیستم‌عامل اپل می‌بایستی شماره‌های هر فرد را به صورت جدا مسدود کرد. زیرا زمانی که شما به یک مخاطب مسدود شده خود شماره‌ای را اضافه می‌کنید تا آن شماره نیز بلاک شود، سیستم‌عامل iOS آن مخاطب مورد نظر را به‌روز رسانی نمی‌کند. در نتیجه شماره جدیدی که اضافه شده است در لیست شماره‌های بلاک شده قرار نمی‌گیرد.

 

بنابراین به جای این که ابتدا شماره مورد نظر خود را به مخاطب خاص خود که شامل شماره‌های مسدود شده است، اضافه نمایید، مراحل زیر را برای بدست آوردن نتیجه مطلوب طی کنید:

 

۱- ابتدا دکمه i را که در سمت راست شماره فرد مورد نظر (phone number) در Recents list قرار دارد ، بفشارید.

 

۲- به قسمت پایینی بیایید و گزینه Block This Caller را انتخاب نمایید.

۳- با انتخاب گزینه Block Contact این عمل را تایید نمایید.

۴- حالا گزینه Add to Existing Contact را انتخاب کرده، در میان مخاطب‌های خود جستجو کنید، مخاطب مربوطه که در آن شماره‌های اسپم را ذخیره می‌سازید، پیدا کنید و شماره خود را به آن اضافه نمایید.

 

مرحله آخر به افرادی که در بلاک کردن دستی شماره‌ها تنبلی می‌کنند، کمک خواهد کرد. هم‌چنین در صورتی که شماره اسپم به شکل عجیبی از لیست سیاه شما پاک شده باشد، این روش گره‌گشا خواهد بود. (شما می‌توانید لیست سیاه خود را از مسیر Settings > phone > Blocked پیدا کنید. در این قسمت شما می‌توانید به صورت دستی شماره‌ها را از طریق گزینه Add New که در پایین لیست قرار دارد به این لیست اضافه نمایید.) در iOS9، اپل یک جستجوی داخلی به منظور تطابق شماره‌ای که شخص در گوشی خود مشاهده می‌کند، با شماره تلفن تعبیه شده در ایمیل یا هر مکان دیگری در iOS اضافه کرده بود.

 

اما این ویژگی زمانی به درستی کار می‌کرد که شما یک لیست از تمام شماره‌های اسپم خود داشتید که iOS می‌توانست به آن رجوع کند، در غیر این صورت آن ویژگی جستجوی اپل نیز کارایی نداشت و آن شماره‌ها به طور مرتب تغییر می‌کردند.

 

اپل در مراسم WWDC اخیر خود به این نکته اشاره کرد که او این شرایط را برای اپراتورهای تلفن فراهم خواهد کرد تا به بانک اطلاعاتی شماره‌های ناخواسته متصل شوند و شماره تماس گیرنده را زمانی که تماسی با شما گرفته می‌شود در صفحه اصلی نمایش دهند. با این روش دیگر شماره‌هایی مانند ۱۱۱-۱۱۱۱(۱۱۱) در گوشی شما ظاهر نخواهند شد و باعث سردرگمی شما نمی شود. این کار دقیقا مشابه این است که شماره‌های اسپم را به مخاطب اسپم خود اضافه نمایید.
منبع:andpple.ir

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

  سایر مطالب کامپیوتر و اینترنت

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X خدمات و محصولات دیجیتال ,خدمات سیم کارت و تلفن همراه

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023