آموزش تصویری ارسال عکس یا فیلم محو شونده در واتساپآموزش ارسال عکس یا فیلم یکبار مصرف در واتساپ, آموزش تصویری ارسال ویدیو و عکس محو شونده در واتساپ, حذف خودکار عکس در واتساپ

قابلیت ارسال پیام محو شونده را WhatsApp Disappearing گویند

 

آموزش چگونگی ارسال فیلم یا تصاویر محو شونده در واتس اپ

یکی از قابلیت های جدید پیام رسان واتساپ، قابلیت ارسال فیلم و تصویر محو شونده است. این قابلیت با عنوان View Once شناخته می شود که به محض مشاهده محتوا توسط مخاطب، در راستای محو شدن فیلم و تصویر اقدام می کند. با وجود مزیت شخصی سازی محتوا که قابلیت  View Once به کاربر ارائه می دهد، مخاطب می تواند بدون مطلع سازی کاربر از صفحه گفت و گو Screen Shot بگیرد. 

قابلیت WhatsApp Disappearing

WhatsApp Disappearing نوعی قابلیت در خصوص محو کردن پیام در واتساپ است که در سال 1399 در نسخه بتای 2.19.275 واتساپ اضافه شده است. 

قابلیت پیام محو شونده واتساپ زمانی کاربرد دارد که شما خواهان حذف پیام، حدود هفت روز پس از ارسال آن هستید. 

 

قابلیت محو شدن در واتساپ علاوه بر محتوای پیام به ارسال عکس و فیلم نیز صدق می کند. مشاهده عکس یک مرتبه ای با عنوان "View Once" شناخته می شود.

قابلیت  View Once در تمام پلتفرم ها قابل دسترس است و به محض مشاهده پیغام توسط مخاطب، به صورت پیش فرض حذف می گردد. 

علاوه بر این، در قابلیت  View Once از مخاطب قابلیت ذخیره و اشتراک گذاری فیلم و تصاویر سلب می شود. 

 

آموزش ارسال عکس یا فیلم یکبار مصرف در واتساپ, آموزش تصویری ارسال ویدیو و عکس محو شونده در واتساپ, حذف خودکار عکس در واتساپ

قابلیت ارسال فیلم و تصویر محو شونده در واتس آپ

 

شما می توانید برای آگاهی از مشاهده تصویر و فیلم توسط مخاطب حالت مشاهده و خواندن پیام را با عنوان " Read receipts" فعال سازی کنید. در طی این روند وضعیت پیام با دو تیک آبی و خاکستری نمایش داده می شود. 

 

برای فعال سازی قابلیت WhatsApp Disappearing وارد برنامه رسمی Google Play Store شوید. سپس در کادر جست و جو گر عنوان واتساپ را WhatsApp را وارد کنید. در صفحه نمایشی بر روی گزینه به روز رسانی ضربه بزنید و نسخه بتا واتساپ را دانلود نمایید. 

 

 حذف خودکار عکس در واتساپ, پیام محو شونده در واتساپ, ارسال فیلم مدت دار در واتساپ

برای فعال سازی WhatsApp Disappearing وارد برنامه Google Play Store شوید

 

آموزش ارسال عکس یا فیلم محو شونده در واتساپ

گام اول 

گام اول مانند ارسال یک تصویر و فیلم در حالت عادی می ماند. در خصوص ارسال عکس یا فیلم محو شونده، ابتدا وارد پیام رسان واتساپ شوید. سپس در صفحه مخاطب بر روی نماد سنجاقک که با عنوان Attach شناخته می شود،  ضربه بزنید. 

نماد Attach در تلفن های همراه آیفون با علامت + تعبیه شده است. 

 

ارسال عکس یا فیلم محو شونده در واتساپ, عکس محو شونده در واتساپ, قابلیت ارسال فیلم و تصویر محو شونده

ارسال تصویر و فیلم در واتس آپ 

 

در طی این روند، یک صفحه نمایش مشمول گزینه های مختلف اعم از مخاطبین، صداها، موقعیت مکانی، فایل ها، تصاویر و گالری به نمایش در می آید. 

شما ملزم هستید برای ارسال عکس یا فیلم وارد بخش "Gallery" شوید. سپس فایل مورد نظر را انتخاب نمایید. 

 

آموزش تصویری ارسال ویدیو و عکس محو شونده در واتساپ, حذف خودکار عکس در واتساپ, پیام محو شونده در واتساپ

مراحل ارسال عکس و فیلم یکبار مصرف در واتس آپ

 

گام دوم 

پس از انتخاب فایل ارسالی، یک صفحه در خصوص اعمال تغییرات در تصویر و فیلم اعم از نوشتن متن، کراپ کردن و افزودن ایموجی نمایش داده می شود. در بخش پایینی صفحه نیز یک کادر درخصوص وارد نمودن توضیحات وجود دارد. در بخش جانبی کادر، عدد یک در قالب نیم دایره تعبیه شده است. بر روی آن ضربه بزنید. 

 

با انتخاب عدد یک یک پیام به نمایش در می آید. در داخل صفحه عبارت "Send photos and video that can only be viewed once" قید شده است که حاکی از ارسال تصویر یا فیلم در حالت View Once دارد. 

 

شما ملزم هستید با انتخاب گزینه "ok" به دستگاه اجازه ارسال تصویر در حالت محو شونده را صادر کنید. پس از انتخاب این گزینه، به موجب فعال شدن حالت محو شونده، عدد 1 به رنگ سبز مبدل می گردد. 

زین پس بر روی علامت ارسال با عنوان "Send" ضربه بزنید. 

 

آموزش تصویری ارسال ویدیو و عکس محو شونده در واتساپ, حذف خودکار عکس در واتساپ, پیام محو شونده در واتساپ

نحوه استفاده از قابلیت WhatsApp Disappearing 

 

در صفحه گفت و گو، در بخش جانبی پیام عدد 1 تعبیه شده است که حاکی از حالت View Once دارد. پس از ارسال پیام، دو تیک خاکستری نمایش داده می شود. این تیک های خاکستری پس از مشاهده پیام به رنگ آبی مبدل می شوند. 

 

علاوه بر این، هنگامی که مخاطب محتوای پیام را تماشا می کند، متن پیام به Opened تغییر شکل پیدا می کند. 

بهتر است بدانید که با وجود عدم ذخیره تصویر در گالری مخاطب، وی می تواند بدون آگاه سازی شما از صفحه گفت و گو Screen Shot بگیرد. 

 

ارسال عکس یا فیلم محو شونده در واتساپ, عکس محو شونده در واتساپ, قابلیت ارسال فیلم و تصویر محو شونده

در حالت View Once فیلم و تصاویر ارسالی به محض مشاهده شدن محو می شوند 

 

وجه تمایز حذف شدن پیام به صورت خودکار و حالت View Once

اصلی ترین وجه تمایز حذف شدن پیام به صورت خودکار و در حالت View Once به مدت زمان محو شدن اختصاص دارد. زمانی که قابلیت حذف شدن پیام فعال است، محتوای پیام حدود هفت روز پس از بازدید به صورت خودکار حذف می گردد. 

این در حالی است که در حالت View Once فیلم و تصاویر ارسالی به محض مشاهده شدن، محو می شوند. 

 

یکی دیگر از تفاوت های حذف شدن پیام به صورت خودکار و حالت View Once، نوع محتوای محو شونده می باشد. در حالت View Once پیام های حذف شده به عکس و ویدئو محدود می شود. اما در قابلیت حذف شدن پیام‌ها به صورت خودکار تمام پیام های موجود در صفحه گفت و گو محو می شوند. 

 

حذف خودکار عکس در واتساپ, پیام محو شونده در واتساپ, ارسال فیلم مدت دار در واتساپ

قابلیت WhatsApp Disappearing برای ارسال عکس و فیلم محوشونده

 

جمع بندی مطالب

همان طور که بیان کردیم یکی از قابلیت های جدید واتساپ، قابلیت WhatsApp Disappearing می باشد. در این قابلیت کاربران می توانند محتوای پیام را شخصی سازی کنند. بدین صورت که حدود هفت روز پس از ارسال پیام، واتساپ به صورت خودکار محتوای پیام را در صفحه گفت و گو حذف نماید. 

 

قابلیت محو شدن در پیام رسان واتساپ تنها مختص به محتوا پیام نمی باشد و شامل محو شدن فیلم و تصاویر می شود. قابلیت محو شدن فیلم و تصویر در واتساپ با عنوان " View Once" شناخته می شود که قادر است به محض مشاهده پیام توسط مخاطب در راستای محو کردن محتوا اقدام نماید. 

 

گردآوری: بخش اینترنت و کامپیوتر بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------