بهترین راهکارها برای داشتن تبلیغات موثر برای جذب مشتریتبلیغات موثر برای جذب مشتری , راه های جذب مشتری, تبلیغات موثر

تبلیغات موثر

 

چگونه بهترین تبلیغات برای جذب مشتری را انجام دهیم؟ 

همانطور که می دانید هر چه تعداد مشتری ها بیشتر باشد، سهم بازار بیشتر و سود بیشتری خواهید داشت. برای اینکه به این هدف جذاب دست پیدا کنید باید برنامه و استراتژی های خلاقانه و کاربردی داشته باشید. شیوه های تبلیغات و بازاریابی مدرن با شیوه بازاریابی که در گذشته وجود داشته، بسیار متفاوت است؛ زیرا سلیقه ی مشتریان نسبت به گذشته بسیار تغییر کرده. در این مطلب از بیتوته قصد داریم به بهترین راهکارهای جذب مشتری اشاره کنیم.

راهکار اول: با پرسونای مشتریان خود آشنا باشید

قبل از هر چیز لازم است دقایقی را روی صندلی خود بنشینید و با تمرکز به این فکر کنید که سلیقه و پرسونا (شخصیت) اغلب مشتریان شما چگونه است؟ احتمالا به عنوان یک فرد با تجربه با این جمله موافق هستید که حتی اگر شما و مغازه ی کناری تان یک محصول مشترک را بفروشید، ممکن است به علت برند اجناس، شیوه ی قیمت گذاری، سبک دکور، شیوه ی مشتری مداری و ... شخصیت مشتریانی که به مغازه ی شما مراجعه می کنند با شخصیت مشتریان مغازه ی کناری متفاوت باشد.

 

همچنین اگر مکان مغازه ی شما در مناطق معمولی شهر باشد و کالاهایتان را با تخفیف های وسوسه کننده بفروشید، علی رغم اینکه سهم بازار و سود زیادی خواهید داشت؛ نباید این انتظار را داشته باشید که مشتریان شما با مشتریان مغازه همکارتان در بالا شهر مشابه باشد!

 

برای اینکه بتوانید موثرتر برای جذب مشتریان و افزایش فروش تلاش کنید، باید با پرسونای مشتریان بالقوه و وفادارتان آشنا باشید و تمرکز خود را فقط در جذب این افراد بگذارید. بنابراین این جمله ی کلیدی را به خاطر داشته باشید که هر چه شناخت بیشتری از مشتریان خود داشته باشید، بهتر می توانید از شیوه های تبلیغاتی موثر استفاده کنید و سهم بازارتان را افزایش دهید.

 

تبلیغات موثر برای جذب مشتری , راه های جذب مشتری, پرسونای مشتری

برای داشتن تبلیغات موثر برای جذب مشتری با پرسونای مشتری خود آشنا شوید

 

راهکار دوم: تسهیل شرایط خرید برای مشتری

یکی دیگر از استراتژی های موثر برای جذب بیشتر مشتری، تسهیل راه های فروش و ارسال محصول است. بسیاری از افراد به دلیل مشغله های فراوانی که دارند امکان خرید حضوری برایشان فراهم نیست؛ بنابراین اگر در کنار فروش حضوری، خدمات مناسبی برای امکان خرید غیر حضوری نیز داشته باشید می توانید سهم بازار خود را افزایش دهید.

 

برای ایجاد امکان فروش غیر حضوری یک سایت حرفه ای را طراحی کنید و از بازاریابان با تجربه بخواهید که با در نظر گرفتن بهترین استراتژی های فروش، محصولات شما را در سایت تبلیغ کنند.

 

تبلیغات موثر برای جذب مشتری , راه های جذب مشتری,ارائه تخفیف برای جذب مشتری

برای ایجاد تبلیغات برای جذب مشتری تخفیف ارائه دهید

 

راهکار سوم: رضایت مشتری را جزء اولویت های خود در نظر بگیرید

اگر جزء طرفداران خریدهای اینترنتی باشید، می دانید که یکی از راه های موثر برای تحقیق در خصوص محصولات مختلف و مقایسه ی آنها با یکدیگر، بررسی نظرات مشتریان است. علاوه بر خریدهای اینترنتی، حتی برای پیدا کردن رستوران خوب نیز گاها باید سرتان را از پنجره ی ماشین بیرون بیاورید از و از مغازه دارها بپرسید، "خسته نباشید، بهترین رستوران اینجا کجاست؟"

 

به همین دلیل پیشنهاد می کنیم با به کارگیری راهکار های مختلف تلاش کنید که مغازه ی شما همان مغازه ی خوب محله باشد. به طور کلی هر چه تعداد نظرات مثبت مشتریان بیشتر باشد، فروش شما نیز بیشتر خواهد بود.

 

از جمله مهم ترین راهکارهای افزایش رضایت مشتری، توجه به خدمات پس از فروش است. ارسال پیام نظرخواهی چندان وقت و هزینه ای از شما نخواهد گرفت؛ اما ثابت می کند که شما به کیفیت محصول و رضایت مشتریان خود اهمیت می دهید.

 

تبلیغات موثر برای جذب مشتری , راه های جذب مشتری, برای تبلیغات جذاب رضایت مشتری را مد نظر قرار دهید

برای تبلیغات جذاب رضایت مشتری را مد نظر قرار دهید

 

نکته چهارم: محتواهای جذاب تولید کنید

در بخش های قبلی مقاله به این راهکار اشاره کردیم که برای افزایش جذب مشتری، محصولات خود را از طریق سایت تبلیغ کنید. برای اینکه منظور ما را اشتباه متوجه نشوید، لازم در این پاراگراف اشاره کنیم که سایت شما فقط محل تبلیغ نیست!

 

طراحی و محتوای سایت در واقع به مشتریان نشان می دهد که آیا به محصولات و خدمات شما اعتماد کند یا خیر. در حال حاضر وارد هر صنعتی که بشوید رقبای فراوانی خواهید داشت. این موضوع کار شما را برای تبلیغات بسیار سخت می کند؛ زیرا لازم است قبل از تبلیغات مشتریان خود را به نحوی متقاعد کنید که چرا باید از میان مغازه های مختلف، شما را انتخاب کند.

 

به همین دلیل گفته می شود اولین اصل جذب مشتری، جلب اعتماد است. یکی از راه هایی که می توانید به سادگی اعتماد مشتریان خود را جلب کنید، استفاده از محتواهای مفید و قابل توجه است. بسیاری از افراد به دلیل جستجوی کلید واژه های مختلفی به سایت شما هدایت می شوند، اگر مطالب سایت شما جزء مطالب معتبر و مفید باشد باعث می شود که این افراد به محصولات و خدمات شما بیشتر اعتماد کنند.

 

تبلیغات موثر برای جذب مشتری , راه های جذب مشتری, برای جذب مشتری محتواهای جذاب تولید کنید

برای جذب مشتری محتواهای جذاب تولید کنید

 

نکته پنجم: مزایای استفاده از محصولات خود را توضیح دهید

یکی از دیگر مواردی که مشتریان را مجاب می کند که از خدمات و محصولات شما خرید کنند این است که به صورت واضح از ارزش های محصولات خود و مزایای آن نسبت به محصولات مشابه صحبت کنید.

 

برای معرفی ارزش محصولاتتان می توانید از قسمت توضیحات سایت استفاده کنید و یا در خرید حضوری متناسب با پرسونای مشتری و سلیقه اش به مواردی که حدس می زنید جالب توجه خواهد بود، اشاره کنید. در نهایت پیشنهاد می شود برای تبلیغات موثر در جذب مشتری، از مشاوره ی استراتژیست های حرفه ای استفاده کنید تا در مدت زمان کمتری بتوانید سود و سهم بازار بیشتر داشته باشید.

 

راهکار ششم: مثل یک مشتری راضی به نظر برسید

برای اینکه تبلیغات موثرتری داشته باشید لازم است در متن های تبلیغاتی خود به جای فروشنده شبیه یک مشتری خوشحال به نظر برسید. بنابراین بررسی کنید که از نگاه یک مشتری مهم ترین مشکلی که محصول شما قادر به رفع آن است چیست و این محصول چگونه توانسته و در وقت، انرژی، سرمایه و ... شما صرفه جویی کند.

 

از آنجایی که احتمالا به صورت نا خودآگاه برای نوشتن متن تبلیغاتی خود به طور افراطی روی مزایا محصول تاکید خواهید کرد؛ توصیه می کنیم این کار را به یک فرد دیگر بسپارید. قبل از اینکه برای نوشتن متن اقدام کنید، لیستی از مزایا و معایب جزئی محصول را آماده کنید تا افرادی که قصد تبلیغات در شبکه های اجتماعی مختلف را دارند از انها استفاده کنند.

 

راهکار هفتم: در انتخاب کلمات غلو نکنید

یکی از افت های تبلیغات محصول، استفاده از کلمات غلوآمیزی مانند: بهترین، اولین، پیشرفته ترین و... است. متاسفانه استفاده از این کلمات نه تنها تاثیر مثبتی ندارد، بلکه به خاطر ایجاد ذهنیت منفی سبب کاهش نرخ فروش محصولات شما می شود.

 

بنابراین چنانچه مشاهده کردید که برای تبلیغات محصولات شما از جملات و کلمات غلوآمیز استفاده شده، از تیم تبلیغاتی خود بخواهید با اصلاح جمله، متن های تبلیغاتی صمیمانه تری را انتخاب کنند.

 

راهکار هشتم: از انتخاب متن های طولانی اجتناب کنید

برای اینکه متن تبلیغات شما به خوبی توسط مشتریان دیده شده و به خاطر سپرده شود؛ توصیه می کنیم از جملات و شعارهای تبلیغاتی کوتاه اما جذاب کنید. قسمت سخت تبلیغات دقیقا همین جا است!

 

برای انتخاب جمله ی جذاب کوتاه باید خلاق باشید و کلمات موثری که در تبلیغات باعث جذب مشتریان می شود را بلد باشید. احتمالا به این فکر می کنید که برای انتخاب این جمله باید از کجا شروع کنید و پاسخ این است؛ " از جستجوی تیم تبلیغات حرفه ای"

 

تبلیغات موثر برای جذب مشتری , راه های جذب مشتری, متن تبلیغات باید کوتاه باشد

متن تبلیغات باید کوتاه باشد

 

راهکار نهم: ادب را رعایت کنید

برای تبلیغات موثر باید ادب را رعایت کنید. متاسفانه بسیاری از متن های تبلیغاتی به گونه ای طراحی شده اند که کسب و کار و اقدامات رقبا را در چشم مشتریان بی ارزش کرده و با جملات غلوآمیز سعی می کنند کسب و کار خودشان را بهتر جلوه بدهند. استفاده از این استراتژی بسیار اشتباه است. شاید در نگاه اول مشتریان بیشتری جذب تبلیغات شما شوند؛ اما به مرور زمان با از دست دادن اعتماد آنها نرخ فروشتان کاهش خواهد یافت.

 

راهکار دهم: برای کسب و کار خود داستان بسازید

احتمالا دقت کرده اید که پشت بسیاری از تبلیغات های موثر و جالب کسب و کارهای بزرگ داستان و معماهای جالبی قرار دارد. وجود داستان و یا معمایی که ذهن مشتریان را درگیر کند باعث جذاب تر به نظر رسیدن و به یاد ماندنی کردن برند شما می شود.

 

برای اینکه بتوانید داستان خودتان را داشته باشید لازم است تعدادی از تبلیغات های موثر کسب و کارهای بزرگی مانند: پپسی، نایک، زیمنس و.. را مشاهده کنید و با الهام گرفتن (نه تقلید) از آنها داستان ویژه ی خود را خلق کنید.

 

تبلیغات موثر برای جذب مشتری , راه های جذب مشتری, تبلیغات پپسی

تبلیغات پپسی

 

گردآوری: بخش کامپیوتر و اینترنت بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------