مک فیلتر، روشی برای جلوگیری از هک شدن وای فایجلوگیری از هک شدن وای فای , هک وای فای

جلوگیری از هک شدن وای فای

 

در دنيای کنوني با افزايش روزافزون افرادی كه از اينترنت استفاده می‌کنند، یکی از عمده‌ترین نگرانی‌های عمومی، هک شدن وای فای است. شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که بدون استفاده از اینترنت، حجم اینترنتتان تمام‌شده باشد و گمان كنيد كه شايد دليل اين اتفاق هک شدن وای فای و استفاده افراد غیرمجاز از اينترنتتان باشد؛ اما برای رفع اين مشكل راه‌های زيادی وجود دارد. يكی از روش‌هایی كه با استفاده از آن می‌توانید جلوی دسترسی افراد غیرمجاز به وای فای را بگيريد، استفاده از مک فيلتر در مودم روتر است.

 

با استفاده از تنظیمات مک فیلتر در مودم، تا حد زیادی جلو هک شدن وای فای خود را بگیرید.

در دنيای کنوني با افزايش روزافزون افرادی كه از اينترنت استفاده می‌کنند، یکی از عمده‌ترین نگرانی‌های عمومی، هک شدن وای فای است. شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که بدون استفاده از اینترنت، حجم اینترنتتان تمام‌شده باشد و گمان كنيد كه شايد دليل اين اتفاق هک شدن وای فای و استفاده افراد غیرمجاز از اينترنتتان باشد؛ اما براي رفع اين مشكل راه‌های زيادی وجود دارد. يكي از روش‌هایی كه با استفاده از آن می‌توانید جلوی دسترسی افراد غیرمجاز به وای فای را بگيريد، استفاده از مک فيلتر در مودم روتر است.

 

استفاده از مک فیلتر

يكي از بهترین و مطمئن‌ترین راه برای حفاظت از مودم در برابر هک شدن، استفاده از قابليت مک فیلتر در مودم است. تمام دستگاه‌هایی که به شبکه متصل می‌شوند، دارای يک آدرس منحصربه‌فرد هستند. اين آدرس منحصربه‌فرد آدرس مک (MAC address) نام دارد. بنابراین می‌توان با وارد کردن آدرس مک دستگاه‌های خود در بخش  مک فیلتر مودم، از اتصال سایر دستگاه‌ها به وایفای خود جلوگیری کنید.

 

چگونه آدرس مک دستگاه‌های خود را به دست بياوريم؟

برای پیدا کردن آدرس مک کامپیوتر یا لپ‌تاپ، می‌توانید وارد بخش control pannel کامپیوتر خود شويد، سپس به بخش Network and sharing center برويد. حالا از گزینه‌های سمت چپ، به دنبال change adapter setting بگرديد. با كليک بر روی اين بخش می‌توانید كارت شبکه‌های سيستم خود را ببينيد. بر روی کارت شبکه وایرلس خود دو بار کلیک کنید، سپس با کلیک بر روی گزینه details، آدرس مک دستگاهتان را می‌توانید به دست آورید.

 

اگر با محيط cmd و دستورات آن آشنايی داريد و يا به شبكه علاقه‌مند هستید، می‌توانید با استفاده از دستور getmac، در این محیط، آدرس مک سیستم را به دست آورد.

 

Getmac

برای به دست آوردن مک آدرس گوشی‌ها و تبلت‌های اندرويدی هم می‌توانید وارد بخش تنظيمات گوشی خود شويد. سپس از قسمت تنظیمات وارد بخش about device  يا device phone شده و در آخر به بخش status برويد. حالا می‌توانید مک آدرس گوشی خود را ببينيد.

 

جلوگیری از هک شدن وای فای , هک وای فای

هک شدن وای فای

 

به دست آوردن آدرس مک در گوشی اندروید

مراحل تنظیم مک فیلتر در مودم

حالا كه مک آدرس دستگاه‌های خود را یافته‌اید، می‌توانید با اتصال به مودم و وارد كردن آن‌ها در بخش مک فیلتر، از دسترسی افراد غیرمجاز به مودم خود جلوگيری كنيد. برای اين كار مراحل زير را انجام دهيد.

 

مرحله اول: ابتدا مرورگر خود را اجرا و وارد مدیریت دستگاه مودم خود شوید. سپس سربرگ status را انتخاب نماید و در لیست wireless  بر روی گزینه refresh کلیک کنید تا تمامی دستگاه‌های که به دستگاه مودم شما متصل هستند نمایان شوند. آدرس‌های مک دستگاه‌های خود را کپی کنید.

 

جلوگیری از هک شدن وای فای , هک وای فای

آموزش هک وای فای

 

تنظیم مک فیلتر در مودم

مرحله دوم: از منو تنظیمات مودم، سربرگ interface setup را انتخاب کرده و سپس به منوی wireless بروید.

 

جلوگیری از هک شدن وای فای , هک وای فای

آموزش تصویری هک وای فای

 

مرحله سوم: در منوی wireless به دنبال بخش wireless MAC Address filter بگردید و تیک گزینه deactivated را بزنید.

 

جلوگیری از هک شدن وای فای , هک وای فای

آموزش هک وای فای

 

مرحله چهارم: در این بخش شما می‌توانید با وارد کردن آدرس مک ۸ دستگاه، آن‌ها را برای استفاده از وای فای مجاز کنید. پس از وارد کردن آدرس‌های مک موردنظر، تیک گزینه Active را زده و در آخر تنظیمات انجام‌شده را SAVE کنید تا تمامی عملیات اعمال شود.

 

منبع:faceit.ir

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------