چگونه از تاریخچه جستجوی گوگل خود با رمز عبور محافظت کنیم؟مدیریت سابقه جستجو گوگل, ایجاد رمز عبور برای تاریخچه جستجوی Google, گذاشتن رمز عبور برای تاریخچه جستجو گوگل

ایجاد رمز عبور برای تاریخچه جستجوی Google

 

انتخاب رمز عبور برای تاریخچه جست‌ و جوی گوگل 

در حال حاضر همه می‌دانند که گوگل فهرستی از هر چیزی را که جستجو می‌کنید از طریق موتور جستجوی اصلی خود و همچنین در سایر محصولات خود مانند YouTube و Google Maps نگه می‌دارد، شما می توانید این اطلاعات را حذف کنید و یا با قرار دادن رمز عبور از آنها محافظت کنید.  

بر کسی پوشیده نیست که گوگل فعالیت شما را در محصولاتش ردیابی می کند، اما شما تا حدودی بر اطلاعات خود کنترل دارید. این داده‌ها را می‌توان به‌طور خودکار پاک کرد و می‌توان آن‌ها را پشت یک رمز عبور قرار داد تا در برابر چشم‌های کنجکاو محافظت شود.

 

فعالیت Google شما در activity.google.com قابل دسترسی است. اینجاست که هر کاری که با محصولات Google انجام می‌دهید ثبت می‌شود، مگر اینکه ردیابی را خاموش کنید. جستجوهای Google، فرمان‌های دستیار Google، مکان‌های Google Maps، تاریخچه YouTube همه اینجا هستند.

  

بدیهی است که این اطلاعات بسیار شخصی است و برای هر کسی که از صفحه دستگاهی بازدید می کند که در آن به حساب Google خود وارد شده اید به راحتی قابل دسترسی است. خوشبختانه، می توان آن را با رمز محافظت کرد.

 

رمزگذاری صفحه تاریخچه جستجوی گوگل, رمز عبور برای تاریخچه جست‌وجوی گوگل, تاریخچه جستجو

صفحه تاریخچه جستجوی گوگل

 

1- برای شروع، به صفحه activity.google.com در یک مرورگر وب مانند Google Chrome بروید. مطمئن شوید که به حساب Google خود وارد شده اید.

2- سپس، روی «Manage My Activity Verification» کلیک کنید.

3- یک پیام پاپ آپ با دو گزینه ظاهر می شود. «Require Extra Verification» را انتخاب کنید و روی «Save» کلیک کنید.

4- از شما خواسته می شود دوباره به حساب Google خود وارد شوید تا تأیید شود که این شما هستید.

 

این تمام کاری است که باید انجام دهید. اکنون متوجه خواهید شد که اطلاعات صفحه پنهان شده است. شما یا هر شخص دیگری که به صفحه دسترسی دارد باید روی دکمه "تأیید" کلیک کنید تا چیزی را ببینید.

 

صفحه ورود به حساب گوگل دوباره ظاهر می شود و اگر رمز عبور و احراز هویت دو مرحله ای شما به درستی وارد شده باشد، سابقه فعالیت و جستجوی گوگل شما مشخص می شود.

 

این یک روش امنیتی خوب به نظر می رسد، اما یک نقص بزرگ در این سیستم وجود دارد که باید از آن آگاه باشید. اگر مرورگر شما رمز عبور حساب Google شما را ذخیره کرده باشد (یا اگر از یک مدیر رمز عبور استفاده می کنید )، آن را به صورت خودکار برای شما و هرکسی که سعی در دسترسی به فعالیت شما داشته باشد تکمیل می کند.

 

به این ترتیب، اگر مرورگر شما بخواهد رمز عبور شما را به شخص مورد نظر بدهد، مرحله "تأیید" کار زیادی انجام نمی دهد. این چیزی است که باید در نظر داشت.

 

برای غیرفعال کردن این ویژگی، کافی است به صفحه تنظیمات «Manage My Activity Verification» برگردید، «Don't Require Extra Verification» را انتخاب کنید و روی «Save» کلیک کنید. این به طور پیش‌فرض فعال نیست، بنابراین فقط در صورتی باید آن را خاموش کنید که قبلاً آن را فعال کرده باشید.

 

گردآوری:بخش کامپیوتر و اینترنت بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X آموزش و مشاوره,آموزش کامپیوتر

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023