تورنت چیست؟ آموزش کار با برنامه یا سایت تورنتنحوه استفاده از تورنت, آموزش کار با تورنت, آموزش استفاده از تورنت

اگر قصد دارید حجم بزرگی از انواع محتواها را دانلود کنید می توانید از تورنت استفاده کنید

 

آموزش دانلود از تورنت و آشنایی با بهترین سایت ها و نرم افزارها 

شبکه تورنت یک ابزار برای دانلود محتواهای گوناگون اعم از فیلم، تصویر، موسیقی و بازی به شمار می رود. تورنت از طریق فایل جست و جو به شناسایی سیستم هایی می پردازد که در اقصی نقاط جهان مشغول اشتراک گذاری محتوا مورد نظر هستند.

تورنت چیست؟

 

بهره گیری از سرویس های تورنت, تورنت, تورنت چیست

تورنت یک منبع برای فایل هایی است که در اینترنت بدون کپی رایت منتشر می گردد

 

به طور کلی تورنت یک ابزار و پروتکل ویژه اشتراک فایل است. ابزار تورنت محبوبیت گسترده ای بین کاربران اینترنتی و علاقه مندان به بارگیری فایل دارد.

کاربران اینترنتی قادر هستند با بهره گیری از تورنت محتواهای صوتی تصویری و فایل های مختلف را فاقد نیاز به یک منبع ثابت، بارگیری نمایند. در واقع، شبکه تورنت اصلی ترین منبع برای فیلم هایی است که در اینترنت بدون کپی رایت منتشر می گردد. 

 

جالب است بدانید تورنت یک فایل دارای متادیتا به شمار می رود. متادیتا حاکی از مجموعه داده هایی دارد که حاوی اطلاعاتی از داده های مختلف است.

نرم افزار دانلود تورنت با کمک فایل تورنت، در جست و جو سیستم هایی است که مشغول اشتراک گذاری محتوا اصلی فایل هستند.

 

در حقیقت فایل تورنت، نرم افزار تورنت را به مثابه ی یک رهیاب ماهواره ای برای ردیابی فایل های مد نظر رهنمون می سازد. زین پس فایل تورنت با پیدا شدن محتوا مورد نظر، به سیستم هایی که مشغول استراک گذاری هستند، متصل می گردد و محتویات فایل را در سیستم دانلود می نماید. 

 

بررسی ها حاکی از آن دارند که حدود 3.35 درصد از ترافیک های اینترنت به بیت تورنت اختصاص می یابد. ابزار تورنت در خصوص دانلود فایل های گوناگون اعم از موسیقی، کتاب، تصویر، فیلم و بازی کاربرد دارد. 

 

فضای تورنت به مثابه ی استفاده عادی از اینترنت کاربران را با خطرهایی نظیر دریافت بد افزار و ویروس تهدید می کنند. احتمال آلوده شدن به فایل های بد افزار به ایندکسری که فرد استفاده می کند، بستگی دارد. 

 

تورنت؛ از گذشته تا کنون 

 

تورنت, تورنت چیست, آموزش دانلود از تورنت

تورنت در واقع به فایل های کوچکی گفته می شود که به ترکرها وصل می شوند

 

قدمت تاریخی تورنت به دهه 1970 میلادی اختصاص دارد. در این دهه، توسعه دهندگان برای تبادل فایل میان دستگاه ها به یک ابزار نیازمند بودند. نخستین ابزار اشتراک فایل دارای یک سیستم مبتنی بر کلاینت و سرور بود که به کاربر اجازه دریافت فایل از یک منبع واحد را ارائه می داد. 

 

فناوری تورنت همگام با گسترش سیستم هایی نظیر IRC و usenet در سطح محدودی رایج شد. به مرور زمان به موجب افزایش حجم محتوا ، فناوری های گسترده ای برای افزایش سرعت دانلود و کاهش فشار بر روی سرور ها توسعه پیدا  کردند. 

 

در سال 1992 سرویس Napster ظهور پیدا کرد و اشتراک فایل به صورت P2P متداول شد. نرم افزار نقطه به نقطه که با عنوان P2P شناخته می شود به کاربران امکان می دهد که با بهره گیری از شبکه های یک به یک  به یکدیگر متصل گردند. 

 

در شکل گیری شبکه تورنت، سرویس Napster نقش حائز اهمیتی داشت. ابزار بیت تورنت با تلفیقی از فناوری های P2P یک انقلاب بزرگ را تشکیل داد. 

تورنت به فایل های کوچکی اطلاق می شود که به ترکر ها وصل می گردد. ترکرها دیتابیسی از طریق لینک هایی متداول فایل های کوچک را در اختیار دارد. کانون توجه لینک ها سیستم عامل هایی هستند که به نگهداری فایل های درخواستی می پردازند.

 

در واقع لینک ها به سیستم عامل هایی وصل می شوند که فایل های درخواستی را نگهداری می نمایند. زمانی که کاربر یک فایل تورنت را دانلود می کند، به کاربر های دیگر وصل می گردد و می تواند قطعات کوچک فایل مد نظر را  دانلود نماید. در طی این روند نرم افزار تورنت فایل های دانلودی را به یکدیگر متصل می سازد. 

 

نحوه کار با تورنت  

گام اول برای اتصال به شبکه تورنت

 

 آموزش کار با تورنت, آموزش استفاده از تورنت, بهره گیری از سرویس های تورنت

برای اینکه از تورنت استفاده کنید ابتدا باید نرم افزار Deluge را دانلود کنید

 

در خصوص اتصال به شبکه تورنت ضرورت دارد یک کلاینت تورنت را در قالب نرم افزار نصب نمایید. یکی از نرم  افزار های کلاینت تورنت ویژه سیستم عامل های مک، ویندوز و لینوکس ، Deluge است. 

 

گام دوم اتصال به شبکه تورنت

 

تورنت چیست, آموزش دانلود از تورنت, نرم افزار تورنت

در مرحله دوم برای آگاهی از سرویس دهندگان عبارت best torrenting sites را سرچ کنید

 

در گام دوم برای پیدا کردن یک محتوا مورد نظر از ایندکسر یا موتور جست و جو بهره بگیرید. برای آگاهی از سرویس دهندگان در گوگل عنوان " best torrenting sites" را جست و جو کنید. 

 

گام سوم اتصال به شبکه تورنت

 

بهره گیری از سرویس های تورنت, تورنت, تورنت چیست

در مرحله آخر باید با اتصال به مکنت لینک ها به صورت مستقیم دانلودها را شروع کنید

 

گام سوم بهره گیری از سرویس های تورنت به دانلود فایل مورد نظر اختصاص دارد. شما می توانید با اتصال به مکنت لینک ها به صورت مستقیم عمل دانلود فایل را اجرا نمایید. 

در صورتی که نرم افزار به صورت پیش فرض عمل دانلود را اجرا نکرد، به صورت دستی در راستای وارد کردن لینک اقدام نمایید. چند ثانیه مکث کنید تا عمل دانلود فایل آغاز گردد و بخش های مختلف فایل از جانب کاربران دریافت شود. 

 

زین پس با اتمام مراحل دانلود، فایل را باز نمایید. 

توجه داشته باشید که ضرورت دارد در خصوص عمل سید برای دانلود کنندگان مختلف،  پس از دریافت کامل فایل از بستن کلاینت اجتناب نمایید. 

 

روش های حفظ امنیت در طول انجام عمل تورنت 

به طور کلی وبسایت های خدمات تورنت ایمن می باشند. با این وجود ایمنی کاربران در برابر سرقت اطلاعات، ویروس و بدافزار همواره مورد تهدید قرار دارد. 

در راستای افزایش میزان ایمنی در طول بهره گیری از تورنت به موارد ذیل توجه داشته باشید. 

 

بهره گیری از نرم افزار آنتی ویروس 

 

 تورنت, تورنت چیست, آموزش دانلود از تورنت

برای داشتن امنیت بیشتر در شبکه تورنت بهتر است از VPN استفاده کنید

 

نرم افزار های آنتی ویروس به مثابه ی خط مقدم سیستم عامل در مقابل خطر های اینترنتی عمل می نمایند. بهتر است وضعیت آنتی ویروس در راستای جست و جو، دانلود و اجرا فایل های تورنت در وضعیت فعال قرار داشته باشد. 

 

بهره گیری از ابزار تغییر IP

ابزار های تغییر IP در راستای حفظ حریم خصوصی و امنیت در اینترنت کاربرد دارند. زمانی که یک کاربر به تورنت کردن می پردازد، آدرس آی پی به کاربران مختلف در اقصی نقاط جهان نمایش داده می شود. بدین ترتیب توصیه می شود برای حفظ امنیت، در زمان های تورنت کردن از ابزار های تغییر IP استفاده نمایید. 

 

عدم دانلود محتوا غیر قانونی 

در دنیای تورنت برخی محتواهای تصویری مشمول قانون کپی رایت هستند. در کشور های مختلف جهان، قانون کپی رایت در تمایز است. با این وجود زمانی که یک محتوا مشمول قانون کپی رایت را به صورت غیر قانونی دانلود می نمایید، سیستم عامل شما در معرض خطر قرار می گیرد. 

 

استفاده از ترکرهای خصوصی 

ترکر های خصوصی در خصوص جلوگیری از نفوذ حمله های سایبری مستلزم تائید هویت و ثبت نام است. اگر قادر باشید در ترکر های خصوصی عضو گردید، امنیت شما به طرز چشمگیری افزایش پیدا خواهد کرد. 

 

انتخاب ترکرهای عمومی 

منبع دانلود تورنت بسیار حائز اهمیت است. بی شک منابع مشهور و معتبر در مقایسه با نسخه های زیر زمینی از امنیت بالایی برخوردار هستند. با این وجود توجه داشته باشید که در دنیای وب هیچ منبعی به صورت کامل مورد تایید قرار ندارد. 

 

رایج ترین اصطلاحات تورنت 

در دنیای تورنت اعم از گروه های تورنتینگ، نرم افزار ها و انجمن ها از اصطلاحات مختلفی استفاده می شود. آشنایی با اصطلاحات تورنت در بهبود عمل دانلود فایل نقش بسزایی دارد. 

 

Trackers

ردیاب ها به سرویس هایی اطلاق می شوند که به مثابه ی play در کاربران تورنت عمل می نمایند. در واقع سرویس های تورنت عمل ساختار دهی و منظم سازی فایل های دانلود شده را انجام می دهند. 

 

Seeders

عنوان Seeders مختص کاربر هایی است که در شبکه تورنت به دانلود فایل می پردازند. کاربران عادی ملزم هستند برای فعال ماندن عنوان Seeders ، فایل های دانلود شده را در داخل کلاینت نگهداری نمایند. 

بهتر است بدانید برای دانلود فایل از شبکه ی تورنت باید سیدر وجود داشته باشد. 

 

Indexers

وب سایت هایی که به جمع اوری فایل های تورنت می پردازد و عملکردی مشابه با موتور جست و جوی محتوا دارند، با عنوان Indexers شناخته می شوند. دسته بندی Indexers شامل Pirate Bay، Extratorrent و RarBG می گردد. 

 

Torrent Client

به نرم افزار هایی که برای اتصال به ترکر ها کاربرد دارند، Torrent Client اطلاق می شود. زمانی که کاربر با بهره گیری از کلاینت های تورنت به شبکه وصل می شود، می تواند در راستای دانلود فایل گام بردارد. 

برترین کلاینت های تورنت شامل Deluge، uTorrent و Transmission می شوند. 

 

Leechers

Leechers به افرادی طالاق می شود بدون سید کردن فایل در راستای دانلود آن اقدام می نمایند. بهتر است بدانید عمل دانلود فایل بدون سید کردن در شبکه تورنت یک عملیات ناپسند تلقی می شود. 

 

Magnet link

به طور کلی Magnet link لینک هایی است که ضمن ایجاد امکان دانلود فایل، در مشخص سازی منابع و فایل های گوناگون نقش دارند و قابلیت دانلود آسان را به کاربران ارائه می دهند. 

 

Ratio

Ratio ابزاری برای مشخص سازی نرخ آپلود به دانلود به شمار می رود. ایده آل ترین نسبت برای دانلود هر فایل می بایست بیش از 1.0 باشد. به عبارتی دیگر کاربران به میزانی که در حال دانلود هستند، آپلود می نمایند. 

 

معرفی سایت های برتر تورنت 

 

بهره گیری از سرویس های تورنت, تورنت, تورنت چیست

قدیمی ترین محتواها و فایل ها را می توانید از سایت 1337X پیدا کنید

 

عنوان محبوب ترین وب سایت های دانلود تورنت به The Pirate Bay اختصاص دارد. اکثر تورنت هایی که از جانب این وب سایت دریافت می گردد مورد قبول کاربران قرار دارد. 

یکی از پرکاربرد ترین سایت های تورنت، وب سایت 1337X است. در وب سایت 1337X می توان فایل های قدیمی و کم یاب را جست و جو کرد. 

 

در ادامه نمونه هایی از سایت های برتر تورنت را بیان می کنیم:

• TorrentDownloads

• RARBG

• YTS

• Torrentz2

• Torlock

• LimeTorrents

 

گردآوری : بخش کامپیوتر و اینترنت بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

    سایر مطالب کامپیوتر و اینترنت

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------