طرز تهیه کباب کوبیده سنتیطرز تهیه کباب کوبیده سنتی,کباب سنتی,کباب کوبیده سنتی

طرز تهیه کباب سنتی به دو روش متفاوت

 

نحوه درست کردن کوبیده:

کباب کوبیده سنتی، یکی از غذاهای معروف ایرانی ها است. این غذا را به راحتی می توانید در خانه تهیه کنید و سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید. در اصل کباب کوبیده سنتی با گوشت قرمز است. در ادامه این مقاله بیتوته شما را با طرز تهیه کباب کوبیده سنتی با گوشت و مرغ را آورده ایم.

طرز درست کردن کباب کوبیده:

تهیه گوشت برای کباب کوبیده خیلی مهمه و طعم و مزه کباب بستگی به کیفیت گوشت دارد. نحوه درست کردن کوبیده به دو صورت، کوبیده مرغ و کوبیده گوشت می باشد. برای طعم خوب کباب کوبیده گوشت، از گوشت گوسفندی (بره) بیشتری استفاده کنید.

 

مواد لازم برای کباب کوبیده:

 گوشت گوسفندی و گوساله  1 کیلو
 پیاز بزرگ  1 عدد
 دنبه 100 گرم
 نمک و فلفل سیاه به مقدار لازم
 زردچوبه (زعفران آبکرده)  به مقدار لازم

 

طرز تهیه کباب کوبیده:

برای طرز تهیه کباب کوبیده، گوشت ها و دنبه را دو بار با پنجره ی ریز، چرخ کنید. پیاز را با رنده ی ریز رنده کنید و آب آن را خوب بگیرید. و تفاله های پیاز را به گوشت اضافه کنید. اگر داخل کباب آب پیاز باشد. باعث ریختن گوشت از سیخ می شود. نمک و فلفل و زعفران آب کرده (به صورت غلیظ باشد نباید زیاد آبدار باشد). همه ی مواد را با هم خوب مخلوط کنید. ترکیبات کباب کوبیده سنتی را حسابی ورز بدهید.

 

سپس روی آن را سلفون بکشید و به مدت چند ساعت در یخچال قرار بدهید. بعد از گذشت چند ساعت گوشت را از یخچال خارج کنید و کمی ورز بدهید. یک ظرف آب کنار دستتان قرار بدهید، کمی دست خود را خیس کنید و با دست مقداری از گوشت را بردارید و به سیخ بکشید. آن ها را داخل سینی قرار بدهید. بعد از سیخ کردن یا سریع بپزید و یا داخل یخچال قرار بدهید. زمانی که همه ی گوشت ها را سیخ کردید. شعله ی کباب پز و یا زغال را روشن کنید و هنگامی که روشن شدند و داغ شدند.

 

کباب ها را روی منقل قرار بدهید و با باد بزن باد بزنید. نباید خیلی روی شعله بمانند زیرا چربی آن آب می شود و گوشت ها آب خود را از دست می دهند و خشک می شوند. بهتر است شعله را کمی بیشتر کنید و سریع باد بزنید و تند تند سیخ ها را بچرخانید تا کباب ها نسوزند و کاملا مغز پخت شوند.

 

می توانید ابتدای پخت آن ها را روی نان فشار بدهید تا روغن آن ها کمی گرفته شود و کمتر دود بکند. پس از پخت آن ها را زیر نان از سیخ خارج کنید. گوجه ها را شسته و سیخ کنید و می توانید با توجه به سلیقه ی خود از فلفل کبابی نیز استفاده کنید.

 

کباب کوبیده را می توانید با برنج و یا با نان، گوجه، فلفل، لیموترش، ریحان به همراه سماق میل کنید.

 

مواد لازم برای کباب کوبیده,نحوه درست کردن کوبیده,ترکیبات کباب کوبیده سنتی

نکته هایی برای پخت کباب کوبیده

 

نکاتی برای طرز تهیه کباب کوبیده :

• برای طعم خوب کباب از گوشت گوسفندی (بره) بیشتر استفاده کنید.

3 قسمت گوشت دنده بره و 1 قسمت گوشت دنده گوساله

 

• بهتر است نمک گوشت را موقع چرخ کردن بزنید. به ازای هر کیلو گوشت 7 گرم نمک بزنید.

 

• برای هر سیخ شما 100 گرم گوشت در نظر بگیرید.

 

• سیخ ها را با فاصله کم روی منقل بچینید و با زمان کم برگردانید در واقع هر طرف کباب حدود 3 ثانیه روی منقل باشد و سریع برگردانده شود در غیر این صورت کباب از روی سیخ می ریزد.

 

• اگر می خواهید از کباب زن استفاده کنید، به اندازه ی یک مشت از گوشت را در وسط سیخ قرار بدهید طوری که سیخ وسط گوشت باشد. سپس کیسه ی فریزری را باز کنید و و روی کباب زن قرار بدهید و با دست مقدار کمی آب بزنید و گوشت به همراه سیخ را روی پلاستیک قرار بدهید و یک لایه دیگر پلاستیک را روی گوشت قرار بدهید و دسته ی کباب سیخ کن را فشار بدهید. بعد در آن و کیسه فریزر را از روی گوشت بردارید و اضافه های گوشت را بردارید و سیخ را مرتب کنید.

 

طرز تهیه کباب کوبیده مرغ :

ترکیبات کباب کوبیده سنتی,درست کردن کباب کوبیده,ترکیبات کباب کوبیده

طرز تهیه کباب کوبیده مرغ

 

مواد لازم برای کباب کوبیده مرغ :

 گوشت مرغ بدون استخوان (ران و سینه با هم باشند) 1 کیلو 
 دنبه  200 گرم
 پیاز بزرگ  1 عدد
 نمک و فلفل  به مقدار لازم
زعفران آب کرده به مقدار لازم

 

طرز تهیه کوبیده مرغ :

ابتدا مرغ را با دنبه 2 بار چرخ کنید و پیاز را با رنده ریز رنده کنید و آب آن را جدا کنید و پیاز را به مرغ اضافه کنید و نمک و فلفل و زعفران آبکرده را اضافه کنید و خوب ورز بدهید بعد از آن مواد مرغ را به مدت 1 الی 2 ساعت داخل یخچال قرار بدهید. و بعد آن را به سیخ بکشید اگر مبتدی هستید و نمی توانید سیخ کنید می توانید از کباب سیخ کن استفاده کنید به این صورت که یک کیسه پلاستیکی را باز کنید و با دست مقدار کمی آب روی پلاستیک بریزید.

 

و به اندازه ی یک مشت از گوشت مرغ را در وسط سیخ قرار بدهید طوری که سیخ وسط گوشت باشد. سپس کیسه ی فریزری را باز کنید و و روی کباب زن قرار بدهید و با دست مقدار کمی آب بزنید و گوشت به همراه سیخ را روی پلاستیک قرار بدهید و یک لایه دیگر پلاستیک را روی گوشت قرار بدهید و دسته ی کباب سیخ کن را فشار بدهید. بعد در آن و کیسه فریزر را از روی گوشت بردارید و اضافه های گوشت را بردارید و سیخ را مرتب کنید. به همین منوال کباب ها را آماده کنید و روی منقل بپزید و با گوجه کبابی و لیموترش نوش جان کنید.

 

  بیشتر بخوانید: طرز تهیه کته کباب

 

نکته برای درست کردن کوبیده مرغ :

• اگر از شینسل استفاده می کنید باید از دنبه ی بیشتری استفاده کنید در غیر این صورت بعد از پخت کباب شما خیلی خشک می شود. اما بهتر است از ران و سینه با هم استفاده کنید. تا کباب شما خشک نشود.

 

• اگر گوشت و دنبه را با هم دوبار چرخ کنید، کبابی نرم و پوک خواهید داشت.

 

گردآوری: بخش آشپزی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------