طرز تهیه رنگينک با طعم‌ شكلات برای تزیین سفره افطاردرست کردن رنگينک با طعم‌ شکلات, طرز تهیه رنگينک

طرز تهیه رنگينک با طعم‌ شكلات برای ماه رمضان


شايد اتفاق خوبی نباشد ولی اين روزها ديگر كمتر ‌مهمانی افطاری را می بينيد كه سفره‌ای با غذاهای ساده داشته باشد؛ ديگر ‌مهمانی های افطاری هم دست كمی از ‌مهمانی های رسمی مجلسی و عروسی ها ندارد.


مواد لازم برای رنگینک :

 پودر قند 1 و 2/3 پيمانه
 آرد گندم 3 و 1/2 پيمانه
كره 1 و 1/3 پيمانه
 پودر هل 1 قاشق مرباخوری
پودر زنجبيل 1 قاشق مرباخوری


مواد مياني رنگينک :

 گردوی خرد شده  1 پيمانه
 خرما 350 گرم
 پودر دارچين 1 قاشق سوپخوری
روغن مايع  1 قاشق سوپخوری

 

مواد لازم براي تزئين رنگینک :

پودر قند  1/2 پيمانه
شكلات سفيد  150 گرم
 پودر پسته 1/2 پيمانه


طرز تهیه رنگينک با طعم‌ شكلات :
آرد را در تابه ای ريخته، روی حرارت ملايم هم بزنيد تا بوی خامی آن گرفته شود و به اصطلاح آرد بو داده شود. وقتی كه رنگ آن شروع به تغيير كرد، كره را اضافه كرده و باز خوب هم بزنيد تا خمير يكدستی حاصل شود؛ سپس تابه را از روی حرارت برداريد.

پودرقند، پودر هل و پودر زنجبيل را با يكديگر مخلوط كرده و الک كنيد. بعد آنها را با آرد و كره مخلوط كنيد و خوب هم بزنيد تا همه جای آرد و كره شيرين و مزه‌دار شود.

خرماها را شسته و هسته هايشان را بيرون آوريد و چرخ كنيد يا در دستگاه غذاساز بريزيد تا به شكل يک پوره يكدست درآيد گردوی خرد شده، دارچين و روغن مايع را هم اضافه كرده و خوب مخلوط كنيد.

آرد بو داده را به دو قسمت تقسيم كنيد. بعد يك كاغذ روغني روی سطح كارتان پهن كنيد و یک قسمت آرد و كره را با وردنه روی كاغذ باز كنيد. قطر مناسب برای اين لايه نيم سانتیمتر است. حالا مخلوط خرمای چرخ كرده را روی آن پهن كنيد و با پشت دست يا قاشق فشرده كنيد. لايه سوم هم آرد بو داده و كره  است. حال با پشت قاشق لایه ها را فشار دهيد تا سطح صافي به دست آيد و هر سه لايه خوب به هم بچسبند.

پودر قند را روی مواد الک كنيد تا روی آرد را بپوشاند. شكلات سفيد را به روش بن ماری آب كنيد و روی سطح مواد بريزيد تا يكدست شود و روی مواد زيرين را بپوشاند. بعد با پودر قند و پودر پسته تزئين كنيد.

با چاقوي تيزي شيرينی تان را به شكل دلخواه برش زده و در ظرف مورد نظرتان بچينيد.

 

منبع : مجله آشپزی مثبت - bartarinha.ir

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------