طرز تهیه شیرینی کشمشی شیرینی کشمشی بیتوته,طرز تهیه شیرینی کشمشی بیتوته

طرز تهیه شیرینی کشمشی مخصوص عید

 

روش تهیه شیرینی کشمشی

یکی از شیرینی های مخصوص عید نوروز شیرینی کشمشی است. این شیرینی علاوه بر خوشمزه بودن بسیار راحت تهیه می شود. پیشنهاد می کنم آن را در منزل تهیه کنید. در ادامه طرز تهیه شیرینی کشمشی بیتوته را آورده ایم.

طرز تهیه شیرینی کشمشی مخصوص عید :

مواد لازم برای تهیه ی شیرینی کشمشی :

 آرد سفید 1 لیوان سرخالی 
 پودر قند  2 سوم لیوان
کره   80 گرم
 وانیل یک چهارم قاشق چایخوری 
تخم مرغ   1 عدد
 کشمش پلویی یک چهارم لیوان 

 

طرز تهیه شیرینی کشمشی :

ابتدا کره، وانیل و پودر قند را در ظرفی مناسب بریزید و با همزن برقی هم بزنید. کره را از 1 ساعت قبل در بیرون از یخچال قرار بدهید تا نرم شود و راحت مخلوط شود. وقتی کاملا مخلوط شد تخم مرغ را به آن اضافه کنید و باز مخلوط کنید.

 

آرد را کم کم به آن اضافه کنید و با همزن هم بزنید. بعد از مخلوط شدن آرد کشمش را اضافه کنید و با قاشق مخلوط کنید تا کشمش همه جای مواد یکدست پخش شود.

 

کاغذ روغنی را روی سینی فر بکشید و از مواد به اندازه ی گردو بردارید و گرد کنید و آن را با فاصله روی سینی بچنید. زیرا در حین پخت باز می شوند.

 

فر را روی دمای 180 درجه ی سانتیگراد قرار بدهید. و بگذارید گرم شود. سپس شیرینی ها را به مدت 15-20 دقیقه داخل فر قرار بدهید. زمانی که اطراف شیرینی طلایی شد آماده است. آن را از فر خارج کنید و اجازه بدهید خنک شوند و سپس میل کنید.

 

شیرینی کشمشی بدون فر:

پخت شیرینی کشمشی بدون فر

 

مواد لازم برای شیرینی کشمشی بدون فر :

 آرد سفید  250 گرم (دو لیوان)
پودر شکر   220 گرم (یک لیوان)
 کره یا روغن جامد 150 گرم 
 تخم مرغ  2 عدد
 کشمش پلویی  100 گرم
 وانیل 1 قاشق چایخوری 

 

طرز تهیه شیرینی کشمشی بدون فر :

کره یا روغن جامد و پودر قند الک شده را با همزن بزنید. زمانی که یکدست شد تخم مرغ ها را یکی یکی به آن اضافه کنید و هم بزنید. وانیل را اضافه کنید و هم بزنید تا کاملا مخلوط شوند.

 

آرد را کم کم اضافه کنید و هم بزنید تا کاملا یکدست شود. یک قاشق آرد را به کشمش ها اضافه کنید و هم بزنید و در پایان کشمش را اضافه کنید. کف سینی را کاغذ روغنی بیندازید و با قاشق از مایع بردارید و با فاصله ی مناسبی داخل سینی بگذارید.

 

اگر می خواهید داخل فر بپزید. حدود 15 دقیقه در دمای 180 درجه داخل فر از قبل گرم شده بگذارید تا زمانی که دور شیرینی ها طلایی شد آماده می شود. اگر در زمان کمتری طلایی شد آن را خارج کنید.

 

برای جلوگیری از ترک خوردن روی شیرینی ها، قبل از پخت روی شیرینی ها پودر قند الک کنید.

 

برای پخت شیرینی کشمشی بدون فر، داخل قابلمه ای روی گاز مانند فر بپزید.

 

یک قابلمه روی گاز بگذارید و یک پایه ی فلزی داخل قابلمه قرار بدهید و زیر قابلمه را روشن کنید تا داغ شود مانند فر. سینی فلزی که از قابلمه کوچکتر باشد انتخاب کنید و روی آن کاغذ روغنی قرار بدهید.

 

از مواد شیرینی با فاصله روی آن بگذارید. و سینی را روی پایه ی داخل قابلمه قرار بدهید و دمکنی روی در قابلمه بگذارید اجازه بدهید حدود 20 الی 30 دقیقه داخل قابلمه بپزد. در این روش می توانید در قابلمه را بردارید و آن را چک کنید. زمانی که اطراف شیرینی ها طلایی شدند، آماده است و شعله را خاموش کنید.

 

 

طرز تهیه شیرینی کشمشی :

 

طرز تهیه شیرینی کشمشی با گلاب

 

مواد لازم برای شیرینی کشمشی :

 آرد سفید  200 گرم
 پودر قند  150 گرم
 تخم مرغ 2 عدد
کره 100 گرم
 بکینگ پودر 1 قاشق چایخوری
 وانیل نصف قاشق چایخوری 
 کشمش پلویی 100 گرم 

 

برای افرادی که ترازوی دیجیتال ندارند میزان و اندازه ی مواد را گفته ایم اما اگر ترازو دارید بهتر است از ترازو استفاده کنید. ملاک از لیوان، لیوان فرانسوی دسته دار است.

 

1 لیوان آرد 150 گرم

1 لیوان پودر قند 160 گرم

1 لیوان کشمش 180 گرم

 

طرز تهیه شیرینی کشمشی :

ابتدا فر را روشن کنید و روی دمای 160 درجه قرار بدهید. سپس کره را از یخچال بیرون بیاورید و اجازه بدهید نرم شود. سپس با پودر قند با دور کم هم بزنید. پس از نرم شدن یکی از تخم مرغ ها را اضافه کنید و هم بزنید و تخم مرغ دیگر و وانیل را اضافه کنید و هم بزنید. زمانی که یکدست شد آرد و بکینگ پودر را مخلوط کنید و الک کنید.

 

سپس کم کم اضافه کنید و با قاشق به آرامی مخلوط کنید. تا یکدست شود و در پایان کشمش را اضافه کنید و با لیسک هم بزنید.

 

داخل سینی فر کاغذ روغنی پهن کنید. از مواد شیرینی به اندازه یک گردو بردارید با فاصله درون سینی فر قرار بدهید. می توانید مواد شیرینی را داخل قیف بریزید و با فاصله روی سینی بچینید. به مدت 15-20 دقیقه در فر با دمای 160 درجه قرار بدهید. زمانی که کناره های شیرینی طلایی شد پخته است، از فر خارج کنید.

 

درست کردن شیرینی کشمشی با گلاب

 

نکاتی برای تهیه ی شیرینی کشمشی :

برای طرز تهیه شیرینی کشمشی با گلاب، به هر یک از دستورهای بالا 1 قاشق چایخوری گلاب اضافه کنید.

 

 اگر می خواهید شیرینی مرغوبی داشته باشید از مواد اولیه ی تازه و مرغوبی استفاده کنید.

 

 برای تهیه شیرینی عید بهتر است تخم مرغ ها خیلی خوب زده شوند،زیرا در این صورت تخم مرغ ها قدرت  نگهداری  هوا را در خود  دارد. بنابراین باعث  می شود کیک  یا شیرینی عید  شما خوب  پف کند.  به طور معمول،  سفیده ی  تخم مرغ  است که پس از زدن  کف می کند و هوا را درون خود نگه  می دارد، نه زرده.

 

 برای پخت شیرینی کشمشی، هرگز تخم مرغ های سرد را استفاده نکنید. اجازه بدهید به دمای محیط برسند و بعد استفاده کنید.

 

گردآوری: بخش آشپزی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------