6 ماده ضدعفونی کننده طبیعیضد عفونی کننده زخم خانگی,آیا گلاب ضد عفونی کننده است,محلول ضد عفونی کننده دانه های گیاهی

آشنایی با ضدعفونی کننده های طبیعی

 

11 ماده ی ضدعفونی کننده ی طبیعی

بریدگی، خراش، آفت، گلودرد و ...، در همه این موارد بدن نیاز به ضدعفونی شدن دارد. اگر شما هم جزو افرادی هستید که ترکیبات طبیعی را می پسندید، این مطلب به دردتان می خورد.

در برخی از زخم های پوستی نیازی نیست سراغ بتادین بروید و یا اینکه برای تسکین گلودرد از داروهای شیمیایی استفاده کنید. با کمک گیاهان و مواد طبیعی می توانید تمام این مشکلات را برطرف کنید.

 

11 مورد در آشپزخانه که می توانید برای ضد عفونی کردن زخم ها استفاده کنید

مطمئنم شما هم مثل من خاطرات واضحی دارید که مادرتان سعی می کرد بریدگی ها و خراش های دوران کودکی شما را ضدعفونی کند. مادران این کار را به دلیل نگرانی خود در مورد عفونت انجام می دهند، زخم های باز (هرچقدر هم کوچک باشند) می توانند توسط باکتری ها، قارچ ها و ویروس ها آلوده شوند.

 

این عفونت ها اغلب توسط گونه های استافیلوکوک ( استاف) یا  استرپتوکوک ( استرپتوکوک)، دو نوع رایج باکتری، ایجاد می شوند. آنها همچنین می توانند توسط باکتری های مقاوم به آنتی بیوتیک مانند استافیلوکوکوس اورئوس مقاوم به متی سیلین  (MRSA) ایجاد شوند. 

 

در حالی که درمان های موضعی موثر هستند، ما، به عنوان دانشجو، ممکن است به اندازه مادرانمان با کابینت کامل لوازم پزشکی خود آماده نباشیم. بنابراین شما را با یک سری مواد ضد عفونی کننده زخم خانگی که به صورت طبیعی هستند آشنا می کنیم. 

 

همانطور که گفته شد، در اینجا لیستی از غذاها و مواد طبیعی رایج وجود دارد که می توانند به طور موثر میکروارگانیسم های عامل عفونت را از بین ببرند.

 

1. پیاز، ضد عفونی کننده زخم خانگی

مرهم ساخته شده از سیر، پیاز، شراب، و صفرا را از معده گاو به تازگی از یک دستور العمل 1000 ساله در دانشگاه ناتینگهام ساخته شده است. توانست 90 درصد باکتری MRSA مقاوم به آنتی بیوتیک را از بین ببرد. اعتقاد بر این است که ترکیبات گوگرد موجود در سیر و پیاز دارای خواص آنتی بیوتیکی هستند. برای استفاده، از پیاز خام خمیری درست کنید، روی ناحیه آلوده بمالید و بیش از یک ساعت آن را روی زخم نگذارید.

 

گلاب ضدعفونی کننده,ضدعفونی کننده های طبیعی زخم,آیا گلاب ضدعفونی کننده است

پیاز ضدعفونی کننده زخم خانگی می باشد

 

2. سیر، ضدعفونی کننده های طبیعی زخم

گفته می شود سیر علاوه بر ضد باکتری بودن، ضد قارچ است، می تواند عفونت های قارچی را درمان کند و حتی با ویروس ها مبارزه کند. سیر به عنوان ضد عفونی کننده در طول جنگ داخلی همراه با پیاز مورد استفاده قرار می گرفت که برای درمان زخم های گلوله استفاده می شد. آب سیر خام را قبل از استفاده موضعی با آب مخلوط کنید تا رقیق شود - ممکن است بسوزد!

 

 

محلول ضد عفونی کننده دانه های گیاهی,گلاب ضدعفونی کننده,ضدعفونی کننده های طبیعی زخم

سیر یکی از ضد عفونی کننده های طبیعی زخم

 

3. زنجبیل، محلول ضدعفونی کننده دانه های گیاهی

زنجبیل دارای خواص ضد میکروبی قدرتمندی است که در صورت داشتن بریدگی عفونی مفید است. آن را به صورت پودر روی آن بپاشید یا با یک برش تازه، ناحیه آسیب دیده را بمالید.

 

محلول ضدعفونی کننده دانه های گیاهی,خواص ضد عفونی کننده گلاب,ضدعفونی کننده های طبیعی

زنجبیل، محلول ضد عفونی کننده دانه های گیاهی

 

4. زردچوبه، ضدعفونی کننده های طبیعی

کورکومین، جزء فعال زردچوبه، یافت شده است به ضد باکتری عمده، ضد ویروسی، و خواص ضد قارچی است. برش های تازه زردچوبه یا پودر زردچوبه که روی زخم مالیده می شوند، باید این کار را انجام دهند.

 

آیا گلاب ضد عفونی کننده است,محلول ضد عفونی کننده دانه های گیاهی,گلاب ضدعفونی کننده

زردچوبه از ضدعفونی کننده های طبیعی

 

5. عسل خام

عسل حاوی یک آنزیم ضد میکروبی است که پراکسید هیدروژن آزاد می کند و از رشد برخی باکتری ها جلوگیری می کند. برای درمان زخم عسل بمالید و بگذارید حدود نیم ساعت بماند.

 

ضدعفونی کننده های طبیعی زخم,آیا گلاب ضدعفونی کننده است,محلول ضدعفونی کننده دانه های گیاهی

زخم ها را با عسل درمان کنید

 

6. آب لیمو

همانطور که ممکن است به خوبی بدانید، آب لیمو زمانی که آن را برش می دهید مانند مار نیش می زند. با این حال، اگر بتوانید این درد را تحمل کنید، می تواند به طور موثر زخم های جزئی شما را پاک کند.

 

محلول ضدعفونی کننده دانه های گیاهی,خواص ضد عفونی کننده گلاب,ضدعفونی کننده های طبیعی

آب لیمو به طور موثر برای زخم های جزئی مفید می باشد

 

7. دارچین

اگر چه دارچین می تواند پوست را تحریک کند، به خصوص زمانی که به صورت موضعی در دوزهای زیاد استفاده شود، دارای خواص ضد میکروبی قوی است  و می توان از آن برای ضد عفونی کردن زخم (به معنای واقعی کلمه) استفاده کرد.

 

آشنایی با ضدعفونی های طبیعی,مواد طبیعی برای ضدعفونی,انواع مواد طبیعی برای ضدعفونی زخم

دارچین از ضد عفونی کننده زخم خانگی

 

8. فلفل سیاه

فلفل سیاه علاوه بر خاصیت ضد باکتریایی، ظاهراً منعقد کننده است. برای استفاده، به سادگی فلفل سیاه ریز آسیاب شده را روی زخم خود بریزید و فشار وارد کنید - این کار باید به سرعت خونریزی را متوقف کند.

 

خواص ضد عفونی کننده گلاب,ضدعفونی کننده های طبیعی,مواد ضدعفونی طبیعی

فلفل سیاه ضد عفونی کننده دانه های گیاهی

 

9. فلفل کاین

مانند فلفل سیاه، فلفل کاین بریدگی را ضدعفونی کرده و خونریزی را متوقف می کند. حتی برخی ادعا می کنند که وقتی با آب مخلوط شود و نوشیده شود، می تواند خونریزی داخلی را متوقف کند. بر خلاف آنچه که ممکن است تصور کنید، گزارش شده است که در هنگام استفاده نمی سوزد.

 

ضدعفونی زخم با مواد طبیعی,انواع مواد طبیعی برای ضدعفونی زخم,آشنایی با ضدعفونی های طبیعی

محلول ضد عفونی کننده دانه های گیاهی فلفل کاین برای درمان زخم های داخلی

 

10. آیا گلاب ضد عفونی کننده است ؟

گلاب فواید زیادی دارد. از خواص ضد عفونی کننده ی گلاب ضد باکتری، تسکین دهنده، التیام بخش و دارای خواص ضد عفونی کننده است. این آب سرشار از فلاونوئیدها و ویتامین ها از جمله A، C، D، E و B3 است. گلاب می تواند خطر ابتلا به عفونت مثانه و بیماری های قلبی را کاهش دهد، مشکلات گوارشی را کاهش دهد و تحریک پوست را کاهش دهد.

 

گلاب برای انواع پوست ایمن و ملایم است. گلاب بر روی پوست های خشک و بالغ و همچنین پوست های چرب دارای آکنه به خوبی عمل می کند. گلاب دارای اثر مغذی است که به کاهش قرمزی پوست کمک می کند. 

 

آیا گلاب ضد عفونی کننده است,گلاب ضدعفونی کننده,آیا گلاب ضدعفونی کننده است

آیا گلاب ضدعفونی کننده است ؟

 

11. روغن زیتون

روغن زیتون حتی رشته هایی از باکتری هایی را که به آنتی بیوتیک های معمولی مقاوم هستند، از بین می برد.  از روغن مرغوب استفاده کنید و آن را روی ناحیه آسیب دیده بریزید یا بمالید.

 

ضدعفونی زخم با مواد خوراکی,مواد طبیعی برای ضدعفونی,مواد ضدعفونی طبیعی

روغن زیتون از ضدعفونی کننده های طبیعی زخم

 

گردآوری: بخش سلامت بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------