علف گندم، با خستگی مفرط مقابله می کندطرز تهیه علف گندم, علف گندم چیست

خواص علف گندم

 

آیا از خواص علف برای سلامتی اطلاع دارید؟

آب علف گندم که سرشار از کلروفيل است خاصيت درماني بالايي دارد و هزاران سال است که در سراسر دنيا از آن استفاده می شود.

علف گندم چیست؟

علف گندم که به خون سبز نیز معروف است. این گیاه از برگهای تازه جوانه زده علف گندم تهیه می شود . این ماده با مشخصات تغذیه ای غنی خود یک ابرغذا محسوب می شود.

 

علف گندم معمولاً به عنوان آب مصرف می شود اما به صورت کپسول ، پودر و قرص نیز موجود است. می تواند به عنوان یک مقوی بهداشتی روزمره استفاده شود. گفته می شود علف گندم دارای خواص آنتی اکسیدانی ، ضد باکتریایی ، ضد التهابی و محافظت در برابر نورون است. این آب میوه ممکن است به کاهش سطح کلسترول ، به حداقل رساندن خطر سرطان ، درمان دیابت ، کاهش التهاب و کمک به کاهش وزن کمک کند.

 

طرز تهیه علف گندم, علف گندم چیست

علف گندم به کنترل سطح قند خون کمک می کند

 

مزایای علف گندم

ممکن است سطح کلسترول را کاهش دهد

برخی مطالعات نشان داده اند که علف گندم ممکن است سطح کلسترول را در بدن کاهش دهد. در مطالعات حیوانی، به خرگوشهایی که سطح کلسترول آنها بالا بود ، رژیم غذایی گندم داده شد. اثر آنتی اکسیدانی علف گندم می تواند به کاهش سطح کلسترول آنها کمک کند.

مطالعه دیگری که روی موش ها انجام شد ، نشان داد که آب سبوس تازه گندم می تواند اثر کاهش چربی خون (کاهش کلسترول) را نشان دهد.

با این حال ، مطالعات بیشتری در این زمینه لازم است.

 

 ممکن است خطر سرطان را به حداقل برساند

گفته می شود که علف گندم دارای خواص ضد سرطانی است که می تواند به مبارزه با سلولهای سرطانی کمک کند. سلول های سرطانی در محیط کم اکسیژن رشد می کنند. علف گندم اکسیژن زیادی را برای تمام بافتهای بدن تأمین می کند و این ممکن است در مبارزه با سرطان کمک کند.

 

همچنین مشخص شد که گیاهان گندم دارای فعالیتهای سیتوتوکسیک و ضد تکثیر هستند. مطالعه دیگری که بر روی 60 بیمار مبتلا به سرطان پستان انجام شد ، نشان داد که آب علف گندم می تواند به کاهش خطر مسمومیت خون در اثر شیمی درمانی کمک کند.

 

 ممکن است به درمان دیابت کمک کند

علف گندم ممکن است به کنترل سطح قند خون کمک کند. مطالعه ای بر روی موشهای دیابتی نوع 2 نشان داد که آنزیمهای اکسیداتیو گلوکز در علف گندم می تواند به کاهش سطح گلوکز خون کمک کند. 

در مطالعه دیگری ، درمان موشهای دیابتی با عصاره های اتانولی علف گندم به مدت 30 روز منجر به کاهش سطح گلوکز خون شد. با این حال ، برای درک این فواید علف گندم در انسان ، مطالعات بیشتری لازم است.

 

• ممکن است التهاب را برطرف کند

علف گندم ممکن است به کاهش التهاب مزمن کمک کند. یک مطالعه نشان داد که آب علف گندم ممکن است به درمان بیماری های التهابی دستگاه گوارش کمک کند.

علف گندم غنی از کلروفیل است. تحقیقات نشان می دهد که کلروفیل دارای خواص ضد التهابی است. مطالعه دیگری نشان داد که ترکیبات مرتبط با کلروفیل ممکن است التهاب را در سلولهای آئورت انسان مهار کنند.

 

• ممکن است به کاهش وزن کمک کند

مصرف علف گندم ممکن است باعث کاهش وزن به دلیل وجود تیلاکوئید شود. مطالعه ای که روی جوندگان انجام شد ، نشان داد که تیلاکوئیدها می توانند تخلیه معده را کند کنند. افزودن آنها به یک وعده غذایی پر کربوهیدرات نیز می تواند گرسنگی را سرکوب کند. این عوامل ممکن است به کاهش وزن بدن کمک کنند.

 

مطالعه دیگر همچنین بیان می کند که تیلاکوئیدها با افزایش سطح کولسیستوکینین (هورمونی که باعث ترشح صفرا می شود) اشتها را فرو می نشاند. این می تواند منجر به مصرف کمتر غذا شود. تیراكوئیدها همچنین بر سایر هورمونهای اشتها مانند گرلین تأثیر می گذارند كه ممكن است احساس سیری را افزایش دهد.

 

طرز تهیه علف گندم, علف گندم چیست

پروتئین های موجود در علف گندم ممکن است از بیماری جلوگیری کند

 

• ممکن است سلامت گوارش را بهبود بخشد

مصرف علف گندم ممکن است سلامت هضم را بهبود بخشد. علف گندم حاوی آنزیم های گوارشی بسیاری است که هضم را تقویت می کنند. آب علف گندم همچنین باعث افزایش حرکات روده می شود.

برخی از شواهد حکایتی نشان می دهد که علف گندم ممکن است روده ها را تمیز کند و همچنین مواردی مانند نفخ ، گاز و ناراحتی شکمی را کاهش دهد. با این حال ، برای تأیید این ادعا ، مطالعات بیشتری در این زمینه لازم است.

 

• ممکن است متابولیسم را تقویت کند

مصرف علف گندم ممکن است به تقویت متابولیسم و ​​وزن بدن کمک کند. برخی شواهد حکایتی نشان می دهد که پودر علف گندم ممکن است با تحریک غده تیروئید به کنترل وزن بدن کمک کند. این ممکن است باعث بهبود متابولیسم و ​​جلوگیری از سوء هاضمه شود. با این حال ، تحقیقات بسیار محدودی برای تأیید این ادعا در دسترس است.

 

• ممکن است مصونیت را بهبود بخشد

مطالعات نشان می دهد که گندم ممکن است سلامت ایمنی را بهبود بخشد. به افزایش تعداد گلبولهای قرمز (RBC) و گلبولهای سفید خون (WBC) کمک می کند. همچنین دارای خواص ضد ویروسی و ضد التهابی است که ممکن است به تقویت ایمنی کمک کند.

با این حال ، برای دستیابی به نتیجه گیری بیشتر ، مطالعات بیشتری در این زمینه لازم است.

 

 ممکن است فشار خون پایین بیاید

برخی شواهد حکایتی نشان می دهد که علف گندم ممکن است فشار خون را کاهش دهد. کلروفیل موجود در علف گندم ممکن است تولید سلول های خونی را افزایش دهد. این ممکن است به تنظیم فشار خون کمک کند. با این حال ، تحقیقات محدودی برای تأیید این نکته در دسترس است.

 

• ممکن است عملکرد شناختی را بهبود بخشد

اثرات محافظت عصبی علف گندم ممکن است باعث عملکرد شناختی در افراد مبتلا به سندرم خستگی مزمن شود. مطالعه انجام شده توسط دانشگاه Daegu Haany ، کره ، نشان داد که گندم ممکن است به جلوگیری از اختلال حافظه کمک کند.

 

• ممکن است آرتروز را درمان کند

علف گندم ممکن است آرتریت روماتوئید را درمان کند. خواص ضد التهابی علف گندم ممکن است در این زمینه نقش داشته باشد. با این حال ، برای دستیابی به نتیجه گیری بیشتر ، تحقیقات بیشتری لازم است.

 

• ممکن است خستگی مفرط را برطرف کند

پروتئین های موجود در علف گندم ممکن است از بیماری جلوگیری کرده و روند مکانیسم های مربوط به انرژی را در بدن بهبود بخشند. ضعف سیستم ایمنی باعث احساس خستگی در شما می شود. محتوای کلروفیل در علف گندم دارای خواص ضد باکتری است که ممکن است با بسیاری از عفونت ها مقابله کند. این می تواند سیستم ایمنی بدن شما را تقویت کرده و به طور بالقوه سطح انرژی را افزایش دهد. با این حال ، هنوز هیچ تحقیق مستقیمی برای اثبات این ادعا وجود ندارد.

 

• ممکن است مسائل کلیه را درمان کند

تحقیقات در این زمینه محدود است. برخی از شواهد حکایتی نشان می دهد که مصرف پودر علف گندم ممکن است به مقابله با مشکلات کلیوی کمک کند.

 

مصرف مرتب پودر علف گندم علائم بعدی کیست کلیه را تسکین می دهد (مانند کمر درد شدید و شکم درد). گندم همچنین ممکن است به کاهش سرعت رشد کیست کمک کند.

 

• ممکن است سلامت پوست را بهبود بخشد

ویتامین A موجود در علف گندم درخشندگی پوست را افزایش داده و درخشش طبیعی را به همراه دارد. در مطالعات موش صحرایی ، علف گندم می تواند ضایعات پوستی مانند درماتیت آتوپیک را درمان کند.

نوشیدن آب علف گندم ممکن است به مقابله با مشکلات پوستی مانند پسوریازیس و اگزما کمک کند. با این حال ، تحقیقات محدودی در این زمینه در دسترس است.

 

طرز تهیه علف گندم, علف گندم چیست

علف گندم دارای خواص آنتی اکسیدانی است

 

ارزش غذایی علف گندم چیست؟

علف گندم منبع بسیار خوبی از چندین ویتامین و مواد معدنی است. 100 گرم پودر علف گندم شامل:

انرژی - 312 کیلوکالری

♦ پروتئین - 12.5 گرم

♦ کربوهیدرات - 75 گرم

♦ فیبر غذایی کل - 50 گرم

♦ کلسیم - 300 میلی گرم

♦ آهن - 12.5 میلی گرم

علف گندم منبع خوبی از پروتئین ، آنتی اکسیدان ، بیوفلاونوئیدها و اسیدهای آمینه است. علف گندم از 17 اسید آمینه مختلف تشکیل شده است و 8 مورد از آنها برای انسان ضروری است (بدن ما نمی تواند آنها را تولید کند). همچنین حاوی نوعی رنگدانه سبز به نام کلروفیل است که فواید زیادی برای سلامتی دارد.

 

همچنین ، علف گندم دارای خواص آنتی اکسیدانی است که ممکن است به کاهش آسیب اکسیداتیو سلول ها کمک کند.

گرچه گندم به طور کلی برای مصرف بی خطر است ، اما چند عارضه جانبی دارد.

 

عوارض جانبی علف گندم چیست؟

اگرچه معمولاً بی خطر در نظر گرفته می شود ، اما مواردی از اثرات سوء به دنبال مصرف آن وجود دارد. از آنجا که علف گندم درون خاک رشد کرده و به صورت خام مصرف می شود، خطر آلودگی نیز افزایش می یابد. عوارض جانبی شایع گندم شامل سردرد، حالت تهوع و آلرژی است.

 

گردآوری:بخش سلامت بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------