6 راه آسان برای درمان پینه پا بدون جراحیراه هایی برای مقابله با مشکل پینه 

 

حدود نیمی از جمعیت بالغ با پینه پا آشنا هستند، که اغلب در زنان اتفاق می افتد. پینه پا می تواند به دلیل پوشیدن کفش های نامناسب ظاهر شوند. پینه پا نه تنها دردناک و ناراحت کننده هستند، بلکه بر کیفیت زندگی شما تاثیر می گذارند و حتی اگر همیشه نمی توانیم از پینه پا جلوگیری کنیم، حداقل می دانیم که چگونه آنها را اصلاح کنیم.

 

در این مطلب شما را در مورد راه هایی برای مقابله با مشکل پینه پا آشنا میکنیم که می تواند به راحتی در خانه انجام شود.

 

 

1. کفش خود را بیرون بیاورید و پابرهنه راه بروید.

هر زمان که فرصت دارید، می توانید پابرهنه  راه بروید . این به تقویت عضلات پا کمک می کند و استخوان پا را به محل مناسب خود بازگرداند. روی فرش ضخیم راه بروید. در غیر اینصورت این پیاده روی می تواند درد بیشتری را برای شما به ارمغان بیاورد. از پوشیدن کفش های ناراحت کننده خودداری کنید. 

 

 

2. فلفل به التهاب کمک می کند

فلفل قرمز دارای اثر ضد التهابی است و همچنین جریان خون را بهبود می بخشد. به منظور استفاده از فلفل به عنوان درمان، شما باید آنها را ریز ریز کنید. و سپس یک راه را که دوست دارید بیشتر انتخاب کنید:

- آب فلفل را بر روی پینه بگذارید. سپس کمی وازلین بمالد و آن را با یک پارچه بپوشانید. 15 دقیقه صبر کنید.

- فلفل را با روغن زیتون در نسبت 1: 2 مخلوط کنید و روی پینه پا بمالید.  به مدت 15 دقیقه منطقه آسیب دیده را به آرامی ماساژ دهید. 

اگر احساس سوزش شدید دارید، مقدار فلفل را کاهش دهید، آن را به تدریج و به نسبت توصیه شده کاهش دهید.

 

 

3. عضلات پا را قوی تر کنید.

تمرینات نه تنها به تقویت عضلات پا کمک می کنند ، بلکه می توانند درد مفاصل را نیز کاهش دهند. شما فقط باید آنها را به دقت انجام دهید.

مستقیما ایستاده و انگشتان پا را روی زمین فشار دهید تا 10 ثانیه بدون بلند کردن پاشنه. سپس آنها را بلند کنید و نگه دارید تا 10 ثانیه. تکرار تا 5 بار

انگشتان پا را در اطراف حوله قرار دهید و به طرف خود بکشید. سپس آن را درست کنید. این را 5 تا 10 بار تکرار کنید .

 

 

4. برای کاهش درد از یخ استفاده کنید

یخ می تواند به کاهش التهاب و درد در پینه کمک کند. شما به یک تکه یخ و یک پارچه نیاز دارید.

یخ را روی یک پارچه  قرار دهید و آن را روی پینه قرار دهید. فشار وارد نکنید و برای 10-20 دقیقه نگه دارید. شما می توانید از این روش درمان 1-2 بار در روز استفاده کنید.

 

 

5. روغن کرچک

روغن کرچک دارای خواص آنتی اکسیدان و ضد میکروبی است. همچنین به کاهش التهاب و درد کمک می کند و به همین دلیل است که به طور فعال برای درمان پینه استفاده می شود.

50-100 میلی لیتر روغن کرچک را در یک کاسه گرم کنید. یک پارچه را در روغن گرم بگذارید و آن را بر روی پینه قرار دهید. پای خود را با باند خشک یا حوله بپوشانید تا آن را گرم نگه دارید. نگه داشتن آن برای 20 دقیقه و تکرار این دارو 1-2 بار در روز.

 

 

6. تنظیم کننده پینه پا

اصلاح کننده ها یک راه خوب برای درمان پینه هستند. اول، کمک به کاهش ناراحتی پوشیدن کفش می کنند و موقعیت پاها را تغییر می دهند.

در مرحله دوم، انگشت شست را در یک موقعیت طبیعی ثابت می کنند، که به بازسازی استخوان کمک می کند. امروزه مجموعه ی اصلاح کننده ها بسیار بزرگ است و شما به راحتی می توانید یکی از بهترین ها را انتخاب کنید. 

 

لطفا توجه داشته باشید: بهتر است پیش از استفاده این داروها با پزشک مشورت کنید.

 

 

گردآوری:بخش سلامت بیتوته

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------