بخوانید و انجام دهید
 

بخوانید و انجام دهید


نکات بهداشتی زیادی وجود دارد که ما بدون چون و چرا آن ها را انجام می دهیم، این توصیه ها نسل به نسل از پدران و مادران به فرزندان انتقال یافته است و محققان زیادی بر روی این باورها تحقیق و آزمایش هایی انجام داده اند.بسیاری از این باورها تایید و بسیاری دیگر مورد بی اعتنایی و انکار پژوهش گران قرار می گیرد. برخی از این توصیه ها را برای شما آورده ایم.

 

▪ نباید کناره های نان برش خورده را دور بیندازید زیرا سرشار از ویتامین است؛ در بررسی که در سال ۲۰۰۲ انجام گرفته، محققان آلمانی دریافتند روند پخت نوعی آنتی اکسیدان که با سرطان مقابله می کند در نان ایجاد می کند و مقدار این آنتی اکسیدان در کناره های نان ۸ برابر خود نان است.

 

▪ اگر با موهای خیس از منزل خارج شوید، سرما خواهید خورد؛به گفته متخصصان، شاید هنگامی که با موی خیس خارج می شوید احساس سرما کنید ولی این کار باعث مریض شدن شما نخواهد شد زیرا که احساس سرما روی سیستم ایمنی بدن تاثیر نمی گذارد.

 

▪ حالت چپ نگاه کردن چشم می تواند ماندگار شود؛ این عادت در صورتی که عمدی باشد نمی تواند روی بینایی فرد تاثیر بگذارد. اما اگر در حالت عادی متوجه تکرار زیاد این حرکت توسط کودک شدید، بهتر است به پزشک مراجعه کنید.

 

▪ خوردن ماهی به بالا بردن هوش کودک کمک می کند؛در مورد کودکان ۳ تا ۴ ساله این موضوع واقعیت دارد. ماهی های چرب مانند ماهی آزاد سرشار از اسیدچرب امگا۳ و نوعی اسید به نام (DHA docosahexaenoic) است. DHA در ۲ سال اول رشد کودک نقش مهمی در رشد مغز و قدرت دید دارد. در بررسی که روی کودکان ۴ ساله انجام گرفت مشخص شد، کودکانی که روزانه از مکمل های DHA مصرف می کردند یادگیری کلمات و درک آنان بهتر است. افرادی که از ماهی خوششان نمی آید می توانند گردو، آواکادو و روغن کانولا را جایگزین آن کنند.

 

▪ یک ساعت پس از خوردن غذای سبک شنا کنید و نه قبل از آن؛پس از خوردن، بیشتر خون به طرف سیستم گوارش جریان پیدا می کند. در زمان قدیم مادربزرگ ها بر این باور بودند که شنا کردن پس از خوردن یک وعده غذای سنگین باعث گرفتگی عضلات و در نهایت غرق شدن می شود، اما این چنین نیست. به گفته کارشناسان، شاید برای شنا کردن انرژی کمتری داشته باشید اما این امر مانع بازی کردن در آب نخواهد شد.

 

▪ هر کودکی باید به طور روزانه قرص مولتی ویتامین مصرف کند؛واقعیت امر این است که کودکانی که در سال اول تنها با شیر مادر تغذیه شده اند باید مکمل های ویتامین D مصرف کنند. پس از آن مصرف مولتی ویتامین مانعی ندارد اما متخصصان معتقدند که حتی اگر کودک شما بدخوراک باشد نیاز به مولتی ویتامین وجود ندارد. مطمئن باشید بدغذاترین کودک نیز که لب به غذا نمی زند، نیاز بدن خود را تامین خواهد کرد.

 

▪ خوردن شیر ولرم قبل از خواب، خواب آور و آرام بخش است؛شیر حاوی مقدار کمی تریپتوفان ( نوعی اسید آمینه موجود در بوقلمون) است و برای ایجاد آن حالت خواب آور، نیاز است فرد شیر بخورد.

 

▪ ۷۵ درصد گرمای بدن خود را از طریق سر از دست می دهید؛این گفته احتمالا برای سر نوزاد که نسبت به سر یک بزرگسال درصد بیشتری از کل بدن را تشکیل می دهد، گفته شده است. بنابراین لازم است سر نوزاد در هوای سرد پوشیده بماند. اما در خصوص بزرگسالان تنها ۱۰ درصد حرارت بدن از سر خارج می شود. البته توجه داشته باشید، حرارت از هر قسمت عریان بدن مانند دست، پا و ... خارج می شود. بنابراین همان گونه که در هوای سرد استفاده از کلاه اهمیت دارد، دستکش نیز فراموش نشود.

منبع:khorasannews.com

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------