تازه های بیماری و راه درمان


انواع کامپوزیت دندان

همه چیز درباره کامپوزیت دندان

کامپوزیت‌ها، یکی از پرکاربردترین و پرمصرف‌ترین مواد مورد استفاده در دندان پزشکی‌ هستند کامپوزیت…


درمان سرماخوردگی فوری در یک روز



سرماخوردگی, سرفه خشک

 

درمان سرماخوردگی فوری در یک روز

استراحت کردن و خوابیدنسبب ميشود عملکرد سیستم ایمنی بدن شما افزایش یابد و تمامی قابلیت خود را براي مبارزه با ویروس سرماخوردگی استفاده کند.


درد و خارش گلو، سرفه خشک و کوتاه و گرفتگی بینی از علایم رایجی هستند که معمولاً تمامی ما در زمان سرماخوردگی از آن ها رنج می بریم، بدین ترتیب طبيعي است که تمامی ما از بیماری سرماخوردگی متنفریم. معمولاً درمان کامل سرماخوردگی حدود پنج روز طول میکشد ولی درصورتی که ما رژیم غذایی و سبک زندگیمان را تغيير دهیم می توانیم سریعتر از دست این بیماري ویروسی خلاص شویم.


آب بنوشید:
زمانی که بدن ما با سرماخوردگی مبارزه ميکند نوشیدن مایعات خيلي اهمیت دارد و به بدن ما بسیار کمک ميکند . بدین ترتیب دست کم شش لیوان در روز آب بخورید. علاوه بر آن، از آبمیوه ها و آب سبزیجات طبيعي و شیرین نشده هم میتوانید استفاده کنید ولی از مصرف نوشیدنی هایی مانند قهوه، چای سیاه غلیظ و سودا پرهیز کنید. برای این که این نوشیدنی ها به جای آنکه به بدن شما آبرسانی کنند، آب بدن شما را کم ميکنند . آشامیدن آب زیاد به بدن شما کمک ميکند که سم ها و مواد زائد را سریعتر دفع کند و سببميشودکه خون و سلولهای شما به خوبی کار کنند.


بخوابید:
هنگامیکه می خوابید و یا استراحت می کنید، در واقع به بدنتان اجازه می دهید که تمامی انرژی خود را براي مبارزه با سرماخوردگی بکار گیرد. خوابیدن و استراحت کردن سبب ميشود عملکرد سیستم ایمنی بدن شما افزایش یابد و تمامی قابلیت خود را براي مبارزه با ویروس سرماخوردگی استفاده کند. بدین ترتیب دست کم ۸ ساعت در شب بخوابید و همچنین در طولروز هم حتما چند خواب کوتاه داشته باشید.


مواد مغذی استفاده کنید:
هنگامیکه بدن شما با سرماخوردگی مبارزه ميکند برای این که قوی باقی بماند و بتواند در مقابل این بیماري از خود دفاع کند، به انرژی و غذای مغذی نیاز دارد. از خوردن غذاهای سرخ شده، شور، چرب و شیرین پرهیز کنید و به جایآن از غذاهایی استفاده کنید که سبک و مقوی باشند و هضم آنها براي بدن آسان‌تر باشد.

 

براي نمونه میوه ها، سبزیجات، غلات و پروتئین های بدون چربی که مملو از مواد مقوی، ویتامین ها، مواد معدنی و فیبر هستند براي بدن بیمار بسیار مفیدند. غذاهای آبکی به درمان سرماخوردگی خيلي کمک ميکنند . برای مثالسوپ مرغ با رشته فرنگی براي درمان سریع سرماخوردگی بسیار مفید است. سوپ مرغ دارای خواص غیر التهابی است و حرکت موکوس ها را بطور موقت تسريع میکند و در نتيجه منجر به تسکین احتقاق( گرفتگی بینی) و افت زمان تماس ویروس با پوشش داخلی بینی ميشود.

دارو:
داروهای زيادي براي درمان سرماخوردگی موجود است ولی پیشنهاد می کنیم که هنگامی کهعلائمسرماخوردگی آغاز شد شما هر روز ۴ وعده و در هر وعده ۴۰۰ ميلي گرم  ویتامین C بهمراه آب زیاد استفاده کنید و همچنین هر ۶ ساعت یکبار یک قرص زینک مصرف کنید.

منبع:aftabir.com



بیشتر بخوانید تا سالم بمانید

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------