5 علامتی که نشان می دهد ریه های شما نیاز به کمک داردعلائم بیماری ریه , تنگی نفس

علایم بیماریهای ریه

امروزه ، هوای تازه و پاک به یک منبع کمیاب تبدیل شده ، به این معنی که بیش از هر زمان دیگری ، ما باید به ریه هایمان توجه کنیم و به علائمی که آنها می دهند توجه کنیم. به نظر می رسد که برخی از این علائم بسیار ساده هستند و می توان به راحتی از آنها رد شد ، اما اگر توجه کنید ، ممکن است زندگی شما را نجات دهد.

 

در اینجا در بیتوته چند علایم را جمع آوری کرده ایم که ممکن است نشان دهد شما نیاز به تنفس هوای تازه دارید و در انتها به شما می گوییم چه کاری می توانید برای داشتن ریه های سالم انجام دهید.

 

1. درد پشت و شانه

 

علائم بیماری ریه , تنگی نفس

درد پشت ، شانه یا حتی درد قفسه سینه می تواند نشانگر آغاز سرطان ریه باشد

 

اگرچه این بیماری به عنوان یک نشانه نادر ذکر شده است ، اما درد پشت ، شانه یا حتی درد قفسه سینه می تواند نشانگر آغاز سرطان ریه باشد که در صورت تشخیص در مراحل اولیه ، بسیار قابل درمان است. اگر این درد قوی تر باشد و بیشتر از حد معمول باشد ، یا اگر اغلب آن را تجربه کردید ، مراجعه به پزشک ممکن است ایده خوبی باشد.

 

2. سرفه

 

علائم بیماری ریه , تنگی نفس

سرفه های حاد ممکن است علائم سرطان ریه باشد 

 

سرفه می تواند نشانه چیز ساده ای باشد ، مانند سرماخوردگی ، اما می تواند نشانه بیماری های مزمن باشد ، از این رو شناخت نحوه و تشخیص انواع مختلف سرفه مهم است. سرفه های حاد ممکن است علائم سرطان ریه باشد ، به ویژه اگر با علائم دیگری مانند سرفه کردن خون همراه باشد. (بیشتر بخوانید: علائم عفونت ریه)

 

3. تنگی نفس

 

علائم بیماری ریه , تنگی نفس

 اگر واقعاً دچار تنگی نفس هستید، حتماً با پزشک خود تماس بگیرید

 

تنگی نفس بیشتر در اثر شرایط قلبی یا ریه مانند آسم یا آلرژی ایجاد می شود. اگر این مسئله را تجربه می کنید ، ایده خوبی است که محیط خود را تغییر داده و سعی کنید مدتی از شهر خارج شوید یا روال تمرینی کارآمدتری را امتحان کنید. اگر واقعاً دچار تنگی نفس هستید ، حتماً با پزشک خود تماس بگیرید.

 

4. چشم و پوست زرد (زردی)

 

علائم بیماری ریه , تنگی نفس

زردی چشم و پوست یک نشانه بارز از مشکلات کبدی است

 

این می تواند یک وضعیت به راحتی قابل معالجه باشد ، اما یک امر بسیار مهم است زیرا این یک نشانه بارز از مشکلات کبدی است که می تواند در اثر سرطان ریه ایجاد شود. زردی بیماری است که پوست شما را زرد می کند. همچنین روی قسمت سفید چشم شما تأثیر می گذارد ، آن را به رنگ زرد کمرنگ و در بیماری های حاد ، زرد تیره تبدیل می کند.

 

5- کمبود انرژی

 

علائم بیماری ریه , تنگی نفس

کمبود انرژی یکی از علایم بیماریهای ریه است

 

همه افراد هر از گاهی احساس خستگی می کنند ، این طبیعی است. کمبود خواب یا استرس می تواند دلایل خستگی شما باشد ، اما اگر خیلی اوقات احساس خستگی غیرطبیعی می کنید ، سرفه شما از بین نمی رود و اشتها شما کاهش یافته ، ممکن است یک وضعیت پزشکی اساسی داشته باشید.

 

نکاتی که باید در مورد سلامتی بهینه ریه ها رعایت شود :

 

علائم بیماری ریه , تنگی نفس

هیچ راه حل سریعی برای پاکسازی ریه های شما وجود ندارد 

 

تحقیقات و علم عامه متعهد شده است تا در بین مردم در مورد اهمیت سلامت ریه آگاهی ایجاد کند. در کنار آن حرکت ، بسیاری از سایت ها روش هایی در مورد تمیز کردن ریه ها ایجاد کرده اند. هیچ راه حل سریعی برای پاکسازی ریه های شما وجود ندارد ، به همین دلیل اصلاح عادات بد بسیار مهم است.

 

علائم بیماری ریه , تنگی نفس

 با فعال تر کردن ریه های خود ، آنها را ترمیم کنید

 

ترک سیگار و تنظیم رژیم غذایی بارزترین عادت هایی است که می توانید برای اطمینان از داشتن ریه های سالم کنترل کنید. مهمتر از همه ، آنها مؤثرترین ها هستند. اگر با یک بیماری مزمن زندگی می کنید ، سعی کنید غذای غنی از آنتی اکسیدان را به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

 

صبر نکنید تا مجبور به ورزش شوید! ابتکار عمل داشته باشید و با فعال تر کردن ریه های خود ، آنها را ترمیم کنید. اگر بیماری مزمن دارید نیازی به نگرانی نیست. قبل از تغییر روال خود با پزشک خود تماس بگیرید .

 

حتی اگر آسم هنوز علت مشخصی نداشته باشد ، ما می دانیم كه كنه های گرد و غبار و سایر میكروب های موجود در گرد و غبار می توانند هنگام رسیدن به جریان خون شرایط را بدتر كنند. بنابراین ، مهم است که اغلب جاروبرقی کنید و روی یک جاروبرقی با کیفیت خوب سرمایه گذاری کنید. استفاده از محصولات طبیعی را امتحان کنید و از مصرف عطرها خودداری کنید.

 

 

گردآوری:بخش سلامت بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------