آموزش درست کردن گل رز جاودان و شرایط نگهداری از آنآموزش درست کردن گل رز جاودان,درست کردن گل رز جاودان, آموزش شیوه ساخت گل رز جاودان

آموزش درست کردن گل رز جاودان

 

درست کردن گل رز جاودان

رز جاودان یا رز جاوید به گل رزی است که با استفاده از شیوه های شیمیایی طول عمر آن را افزایش می دهند. این شیوه ها بستگی به نوع رز جاوید می تواند شامل مومیایی کردن ، شیمیایی کردن، دی هیدراته کردن و غیره باشد. رز جاوید بستگی به نوع رز ، رنگ رز ، شکل جعبه ، شیوه تولید و غیره انواع زیادی دارد. که امروزه به عنوان تزیین و هدیه استفاده می شود.

شیوه درست کردن گل رز جاودان

مومیایی کردن گل رز با پارافین جامد

یک تکه بزرگ پارافین جامد تهیه کنید. آنگاه آن را خوب خرد نموده و ذوب کنید. ذوب کردن پارافین‌ها باید به‌آهستگی و با شعله کم انجام بگیرد. برای همین پارافین‌ها را داخل یک ظرف با ارتفاع متناسب با گل رز خود ریخته و ظرف را روی بخار آب بگذارید تا پارافین‌ها به طور کامل ذوب شوند؛ حتی می‌توانید ظرف را داخل آب جوش هم بگذارید.

 

آموزش درست کردن گل رز جاودان,درست کردن گل رز جاودان,روش ساخت گل رز جاودان

شیوه ساخت گل رز جاودان

 

در ادامه گلبرگ‌های پژمرده و خراب را از گل رز جدا کنید و آنگاه آن را از قسمت گلبرگ‌ها به درون ظرف پارافین فرو ببرید. دقت داشته باشید فرو بردن رز در پارافین نباید بیشتر از ۱۰ ثانیه طول‌ بکشد، همین طور چنانچه در این مرحله بخشی از گل به پارافین آغشته نشود رطوبت گل از همان مکان بیرون آمده و طول عمر گل شما کم خواهد شد.

 

در ادامه برای بار دیگر گل را از سمت ساقه به درون ظرف پارافین فرو ببرید تا همه منافذ خروج بخار آب پوشانده شود. در آخر هم گل را به‌صورت عمودی آویزان کنید تا مومیایی شود، گل رز جاودان آماده است.

 

آموزش درست کردن گل رز جاودان,درست کردن گل رز جاودان,چگونه گل رز جاودان درست کنیم

درست کردن گل رز جاودان

 

هیدراته کردن با ژل سیلیکا

در شیوه دوم ساخت گل رز جادوان می خواهیم از ژل سیلیکا استفاده کنیم. برای همین گل رز خود را در  ظرفی که ارتفاع آن قدری بیشتر از گل‌ رز است بگذارید. آنگاه ژل سیلیکا را درون ظرف بریزید. ظرف باید به‌اندازه‌ای از ژل سیلیکا پر شود که سطح ژل کمی بالاتر از گلبرگ‌ها وجود داشته باشد. پس از اینکه ظرف را از ژل سیلیکا پر کردید، ظرف را برای یک روز کنار بگذارید.

 

دقت داشته باشید چون ژل سیلیکا توانایی بالایی در جذب رطوبت دارد و سبب می‌شود گل رز شما خیلی خشک و شکننده شود، حتما هنگام بیرون آوردن ژل از ظرف و برداشتن گل، این کار را به‌آهستگی و خیلی با احتیاط انجام دهید و گل را از ساقه در دست بگیرید تا صدمه ای به آن نرسد. در آخر هم گل را آهسته بچرخانید تا آخرین ذرات باقیمانده‌ سیلیکا از لابه‌لای آن بیرون بریزد.

 

آموزش درست کردن گل رز جاودان,درست کردن گل رز جاودان,رز جاوید چیست

چگونه رز جاودان بسازیم

 

شیوه نگهداری از گل رز جاودان

- رز جاودان اغلب در بسته بندی و محفظه شیشه ای نگهداری می شود تا گرد و غبار روی گلبرگ هایش ننشیند.

 

- چنانچه گرد و غبار روی گل نشست آن را به آهستگی و با فشار هوای کم گردکیری کنید.

 

- توجه داشته باشید که هیچ پاک کننده، براق کننده، خوشبو کنده و عطر و ادکلنی نباید به گیاهتان اسپری کنید.

 

- همینطور این گل های رویایی را نباید اصلا آبیاری کنید چون آب قاتل آن ها می باشد اصلا احتیاجی به آبیاری ندارند. همین طور نباید آب را روی آن ها اسپری کنید.

 

- باک را باز نکنید . نگذارید اکسیژن گل شما را خراب کند.

 

آموزش درست کردن گل رز جاودان,درست کردن گل رز جاودان, آموزش شیوه ساخت گل رز جاودان

رز جاوید چیست

 

- خوب است بدانید که گرد و خاک و استفاده از مواد شیمیایی عمر آن را کاهش می دهد.

 

- توصیه می شود که از دست زدن به گل ها اکیدا پرهیز کنید چون در این صورت مواد روی گلبرگ ها به تدریج از بین رفته و گل زودتر خراب خواهد شد.

 

- مواظب باشید که در مراحل ساخت گل رز جاودان به گیاه فشار وارد نشود و ضربه نخورد.

 

- مکان نگهداری گل های جاودان هم نباید نزدیک پنجره و نور مستقیم و همین طور جایی گرم با رطوبت بالا باشد چون گرما و رطوبت بر کیفیت این گل ها اثر مستقیم دارد و سبب پژمردگی آن ها خواهد شد.

 

گردآوری: بخش خانه داری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------