روش رنگ کردن کابینت چوبییکی از ارزان ترین ایده های تغییر دکوراسیون آشپزخانه رنگ کردن کابینت ها و تغییر رنگ ام دی اف و چوب است که روش ساده و صحیح آن را خواهیم گفت.

 

چرا باید کابینت های چوبی آشپزخانه را رنگ کنیم ؟

اگر کابینت های خانه شما مایه نفرت شما باشند و می خواهید آنرا تغییر دهید و بودجه کافی ندارید می توانید آنها را رنگ کنید. رنگ کردن کابینت های آشپزخانه یکی از مقرون به صرفه ترین راه ها برای نو کردن آنها می باشد ولی برای رنگ کردن باید برخی کارها را انجام دهید تا این کار به بهترین نحو انجام شود. در این مقاله ما به شما نکته هایی را بیان خواهیم کرد که می توانند در انجام این کار به شما کمک کنند و باید تمام آین نکات را در نظر بگیرید.

 

با رنگ زدن کابینت های چوبی قدیمی با کمترین هزینه آن را تغییر بدهید

 

قبل از رنگ آمیزی و شروع به رنگ کردن کابینت های چوبی آشپزخانه

قبل از اینکه تصمیم به رنگ آمیزی کنید، نگاه کامل و عمیق به کابینت هایتان بکنید. اگر سطح کابینت هایتان صاف باشد، تنها به رنگ آمیزی نیاز دارند و اگر سطح کابینت هایتان پوست پوست شده باشند (یک یا دو عدد از کابینت ها)، در این صورت می توانید این تعداد اندک را سفارش دهید و آن ها را جایگزین نمایید و دیگر کابینت ها را رنگ کنید.

 

سفارش دادن کابینت های پوست پوست شده، یکی از آسانترین و بهترین راه ها برای نو نوار کردن کابینت ها می باشد و برای دیگر کابینت ها اگر امکانش باشد خودتان رنگ کنید و یا اگر نتوانستید می توانید یک نقاش را برای اتمام این کار استخدام کنید. با این حال اگر کابینت های شما بسیار قدیمی باشند، شما نمی توانید از پس آنها بر بیایید و باید آنها را یک شخص ماهر انجام دهد. اگر بودجه شما برای جایگزین کردن کابینت ها کافی باشد، می توانید کابینت هایی با طراحی ساده سفارش دهید و دیگر این مشکلات را نداشته باشید.

 

آسانترین و بهترین راه ها برای نو نوار کردن کابینت ها رنگ کردن آن ها می باشد

 

آماده سازی کابینت های آشپزخانه برای رنگ کردن

پس از نگاه مختصر و عمیق به کابینت ها، کابینت هایی که نیاز به رنگ آمیزی دارند را اگر خودتان می خواهید رنگ کنید، شروع به رنگ آمیزی کنید و اگر خودتان نمی توانید رنگ آمیزی نمایید، کابینت هایتان را به شرکت های مخصوص رنگ آمیزی کابینت بسپارید و با هزینه مناسب آنها را رنگ آمیزی نمایند.

 

پس از ارزیابی وضعیت کابینت ها، اینک زمان حذف اتصالات بین کابینت ها می باشد و باید آنها را کاملا از کابینت جدا کنید و در نهایت پروژه شما تکمیل می شود و فقط رنگ آمیزی آن باقی می ماند.

 

پس از ارزیابی وضعیت کابینت ها، اینک زمان حذف اتصالات بین کابینت ها می باشد

 

قبل از شروع رنگ آمیزی، اطمینان حاصل کنید که فضایی کافی برای اجرا پروژه داشته باشید تا مشکلی برای دیگر قسمت های خانه ایجاد نشود. همچنین اگر خودتان رنگ آمیزی کابینت ها را بر عهده گرفته اید، باید از پوشاک مناسب استفاده کنید (برای مثال از لباس های کهنه استفاده نمایید). قبل از رنگ آمیزی، پس از تعیین قسمتی برای رنگ آمیزی، قسمتی را که برای رنگ آمیزی در نظر گرفته اید را ابتدا کاملا تمییز کنید تا ذره ایی گرد و غبار در کف آن بخش نباشد. 

 

سنباده زدن کابینت ها کار مهم قبل از رنگ کردن آنهاست

اگر خودتان می خواهید وظیفه رنگ آمیزی کابینت ها را در دست بگیرید، ابتدا قبل از انجام هرکاری، برای اینکه کابنت ها به بهترین نحو رنگ آمیزی شوند، باید آنها را با کاعذ سنباده  یا دستگاه سنباده زن کاملا صاف و یک دست نمایید تا در هنگام رنگ زدن کابینت ها مشکلی ایجاد نشود و رنگ کاملا روی کابینت بنشیند.

 

برای سنباده زدن، می توانید تعدادی سنباده نو و تازه مستطیلی شکل را تهیه نمایید و از گوشه های کابینت شروع به سنباده زدن نمایید و پس از سنباده زدن کاملا تکه های رنگ کنده شده را با ابر تمیز کنید و هیچ تکه رنگ باقی نماند.

 

از گوشه های کابینت شروع به سنباده زدن نمایید

 

آموزش مرحله اصلی رنگ آمیزی و رنگ کردن کابینت های چوبی آشپزخانه

اکنون تمام کاهایی که باید قبل از رنگ آمیزی انجام می داید را انجام داده اید و باید در این مرحله شروع به رنگ آمیزی نمایید. برای انتخاب رنگ ما به شما پیشنهاد می دهیم که از رنگ های مدرن استفاده نمایید و تنوع رنگی در میان این نوع رنگ ها زیاد است و لازم به ذکر است که قبل از انتخاب رنگ به این نکته توجه نمایید رنگی که انتخاب می نمایید با دیگر وسایل آشپزخانه هماهنگ باشد و با یکدیگر متفاوت نباشند. انتخاب رنگ نیز به بودجه شما بستگی دارد.

 

انواع رنگهای مناسب برای رنگ کردن کابینت ام دی اف 

رنگ گچ :

این نوع رنگ بسیار ساده است و کار کردن با آن بسیار آسان است و قبل از استفاده کمی باید کابینت ها را سنباده بزنید و نیازی به سنباده کامل ندارند و سنباده جزیی کافیست.

همچنین برای استفاده از این نوع رنگ شما نیاز به یک قلم مو نیاز دارید.

 

اسپری رنگ :

این نوع رنگ دارای طیف گسترده ایی از رنگ ها می باشد و شما می توانید از انواع مان، براق و ... این نوع رنگ خریداری نمایید و روی کابینت ها اعمال نمایید. برای استفاده از این رنگ شما نیازی به قلم مو ندارید ولی به فضایی گسترده با محفظه تهویه نیاز دارید.

 

رنگ آکریلیک :

رنگ های آکریلیک امروزه برای مجموعه وسیعی از وسایلی که رنگ می شوند استفاده می شود و یک نوع ایده ال است. برای رنگ آمیزی این نوع رنگ شما نیاز به یک غلتک رنگ دارید و برای استفاده از این نوع قلم باید ابتدا کاملا آنرا تمیز کنید و سپس با رنگ آغشته نمایید و سپس بر روی کابینت قرار دهید. ما به شما استفاده از رنگ آکریلیک براق را پیشنهاد می کنیم چرا که می توانند باعث مدرن شدن آشپزخانه تان شوند.

 

ما به شما استفاده از رنگ آکریلیک براق را پیشنهاد می کنیم

 

رنگ لعاب مبتنی برآب :

به دلیل فرمول ژل برای این نوع رنگ، باعث شده است که استفاده از این نوع رنگ آسان شود و برای استفاده از این نوع رنگ به یک قلم مو نیاز دارید.

 

بهترین رنگ را برای پروژه خود انتخاب کنید و آنها را روی کابینت ها اعمال کنید. در انتخاب رنگ عجله نکنید و کمی تامل نمایید تا طرح بدست آمده، مطابق خواسته شما باشد.

 

در صورت لزوم ممکن است که شما فریم های کابینت را برای هم رنگی درب ها، رنگ کنید و در نهایت با استفاده از دستگیره های زیبا و جذاب طرح خود را به پایان برسانید.

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین مطالب خانه داری(شستشو، نظافت، لکه گیری، نکات آشپزی، هنر در خانه، مهارتهای زندگی و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------