تازه های هنر در خانه

دوخت کیف دستی همه کاره ,آموزش دوخت کیف دستی همه کاره ,آموزش دوخت کیف دستی

آموزش دوخت کیف دستی همه کاره

دوخت کیف دستی همه کاره آموزش دوخت کیف دستی همه کاره برای قرار دادن چیزهای مانند لوازم التحریر و یا…

آموزش کاشت سبزه به شکل درختامروز، می خواهیم سبزه به شکل درخت را آموزش بدهیم

مرحله اول ماکت سبزه را به هرشکلی که دوست دارید آماده کنید.

 

آموزش کاشت سبزه به شکل درخت

 

روش آماده كردن ماكت برای سبزه درختی

ابتدا یک میله فلزی ظریف به طول دلخواه روی یک صفحه فلزی مثل سینی جوش دهید. به شكل تنه درخت آماده خواهد شد. در اینجا به 3 عدد سبد پلاستیكی در 3 اندازه  و یک قیف نیاز دارید. اول بزرگترین سبد را به اندازه میله فلزی سوراخ كنید، از میله رد كنید تا روی صفحه فلزی قرار بگیرد.

 

سپس یک تكه لوله پولیكای باریک از میله رد كنید و روی آن الیاف درخت خرما و یا پوست درخت مو بچسبانید. حالا سبد متوسط را مثل سبد بزرگ از میله رد كنید و با چسب حرارتی در جای خودش محكم كنید. دوباره یک تكه پولیكا از میله رد كنید.

 

در مرحله آخر سر قیف را ببرید و روی سبد كوچكتر بچسبانید تا حالت كله قندی به خود بگیرد و آن را هم داخل میله فرو كنید. وقتی ماكت آماده شد، سبد‌ها را با پنبه روكش كنید.

 

روش خیس كردن بذر

در این مدل می توانید از انواع بذر لعابدار مثل بذر شاهی، منداب، خرفه، ریحان و... استفاده كنید. این بذر‌ها چون ظریف هستند زمان خیساندن كوتاهی دارند.

 

معمولا بین 2-4 ساعت برای این كار كافی است. مقدار آبی كه روی بذر می ریزید باید به اندازه ای باشد كه حالت ژله ای به خود بگیرد چون اگر رقیق باشد بین دانه ها فاصله ایجاد می شود و سبزه ها كم پشت خواهد شد.

 

مقدار آب لازم خیس کردن بذرهای مختلف

مرو ………………………. ۴ برابر

منداب (کی کج) …………. ۵/۲ برابر

شاهی (ترتیزک) ………….. ۵ برابر

خاکشیر …………………… ۵ برابر

 

نحوه مالیدن بذر روی ماكت برای سبزه درختی

ابتدا باید سطح ماكت را كه قبلا با پنبه و تنظیف روكش كرده اید با آب افشان كاملا خیس كنید. سپس یک لایه از بذر خیسانده را به طور یكنواخت روی ماكت بمالید. دقت كنید اگر 2 یا 3 لایه بذر روی كار باشد باعث گندیدگی سبزه می شود. دقت کنید تمام سطح ماکت بذرها چسبیده باشند که سبزه تان زشت و خراب نشود.

 

کاشت سبزه درختی

 

قرار دادن روكش نایلونی روی ماكت

بعد از اینكه بذرها را روی ماكت مالیدید، آن را آب پاش آب افشانی كنید و یک روكش نایلونی شفاف و بزرگی روی آن بگذارید. دقت كنید كه نایلون با سطح ماكت تماس نداشته باشد، زیرا باعث خرابی سبزه می شود. سپس روی سطح نایلون 2 سوراخ به ابعاد 3×3 سانتیمتر ایجاد كنید تا هوا داخل نایلون جریان پیدا كند و اضافه های نایلون را در زیر كار جمع كنید.

 

بعد از طی كردن این مراحل سبزه را داخل ساختمان در جای خنک و پرنور قرار دهید. دقت كنید سبزه را در معرض آفتاب مستقیم قرار ندهید.

 

تکنیک های آبدهی و نگهداری سبزه درختی

در روز اول 3 مرتبه بذر‌ها را با اسپری آب افشان كنید و روكش نایلونی را روی كار قرار دهید. از روز دوم به علت اینكه بذر‌ها ریشه كرد می توانید دیگر از آبپاش استفاده نكنید و به ملایمت آب را روی بذر‌ها بریزید، روز دوم هم احتیاج به 3 بار آبدهی دارد و روكش نایلونی باز هم هنوز باید روی كار قرار بگیرد.

 

در روز سوم و چهارم سبزه روی سطح كار نمایان می شود. دیگر نیازی به روکش نایلونی نیست در این مرحله سبزه به روزی 2 بار آبدهی احتیاج دارد. در روز‌های بعدی سبزه به حد كافی رشد كرده است، در این مرحله به روزی 2 بار آب دهی نیاز دارد. اكنون سبزه را روز‌ها در هوای آزاد و ه علت سردی هوا در شب ها به خانه منتقل كنید.

 

گردآوری: بخش اسرارخانه داری بیتوته

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------