چطور در کارهای هنری از فویل استفاده کنیم؟کارهای هنری با  فویل آلومینیوم, کارایی فویل آلومینیوم

 

استفاده از فویل آلومینیوم برای انجام کارهای هنری- فویل‌های آلومینیومی باعث درخشش پروژه‌های شما می‌شوند. حالت‌پذیری و براق بودن، دو ویژگی برجسته کار با فویل است. کارهای انجام شده با این ابزار، موفقیت‌آمیز بوده و تعداد آن بسته به خلاقیت شما می‌تواند نامحدود باشد.


1- ساخت اشکال مختلف با فویل را امتحان کنید
یک تکه متوسط یا بزرگ کاغذ فویل را انتخاب و آن را مچاله کنید. فویل را فرم دهید. درست به همان روشی که خمیر را مثلا به شکل توپ در می‌آورید، فویل را نیز به شکل گوی، مکعب یا قلب شکل دهید. می‌توانید فویل را دور سیم نیز بپیچید.


2- سطح چیزها را با فویل بپوشانید
می‌توانید با فویل زیورآلات، جعبه‌های کادویی و جعبه‌های فانتزی داشته باشید.
اشیاء کوچک را داخل فویل بپیچید. چسب مایع را با قلم روی شیئ مورد نظر بکشید. فویل را روی آن بچسبانید. ممکن است اثر چسبی که در زیر به کار برده‌اید، روی کار مشخص شود، برای رفع این مشکل بین کار از کاغذهای پشت چسب‌دار استفاده کنید. شکل را با چسب روی کاغذ بکشید بعد فویل را روی آن فشار دهید.


3- به سطوح صاف، رنگ و بافت دهید
روی یک تکه مقوا فویل بپیچید. با استفاده از یک مداد یا خلال‌دندان، سوراخ‌های کوچکی روی فویل ایجاد کنید و تصویر یا طرح مورد نظر را با کمک این سوراخ‌ها ایجاد نمایید. با رنگ، مداد شمعی یا مداد رنگی آن را رنگ کنید. رنگ‌های آبکی به فویل نمی‌چسبند مگر آن که مقداری چسب به آن اضافه کنید. همچنین می‌توانید چسب را مستقیم روی فویل مالیده، روی آن اکلیل بپاشید.


4- از قطعات کوچک فویل برای تغییر بافت استفاده کنید
فویل‌های استفاده شده را دور نریزید. فویل را به شکل مربع یا قطعات کوچک ببرید و روی سطوح مختلف بچسبانید و ظاهری جدید به آن‌ها دهید.
منبع : ehow.com

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------