3 روش درست کردن قلکساخت قلک به شکل خوک با بطری آب

ابتدا بطری خود را با تمیز بشویید و اجازه بدهید خشک شود. روی بدنه بطری شکاف سکه ای مانند شکاف قلک برش بدهید. برای درست کردن پاهای خوک 4 عدد از قالب های شانه تخم مرغ را جدا کنید و قالب ها را 2 تا 2 تا با چسب حرارتی به هم وصل کنید و مانند زیر بطری بچسبانید وقتی خوک را روی پاهای آن قرار دادید باید برش به سمت بالا قرار داشته باشد.

 

روی بطری را شکاف سکه ای برش بزنید

 

برای دم آن می توانید از سیم های روکش دار استفاده کنید به این صورت که انتهای بطری ببندید و به صورت مارپیچ آن را بپیچانید.

 

از شانه تخم مرغ برای درست کردن پا استفاده کنید

 

می توانید بطری تان را رنگ کنید و بعد گوش و چشم برای آن قرار بدهید می توانید هم بدون رنگ بگذارید و با کاغذ یا مقوای رنگی برای گوش آن برش های مثلثی ببرید و با چسب آن ها را بچسبانید و برای چشم ها می توانید از چشم آماده استفاده کنید می توانید با کاغذ رنگی درست کنید.

 

از سیم های روکش دار برای دم آن استفاده کنید

 

درست کردن قلک با شیشه

ابتدا شیشه و درب آن را تمیز بشویید و اجازه بدهید خشک شوند. بعد از آن به وسیله کاتر برش سکه ای روی در شیشه ایجاد کنید. سپس درب آن را ببندید و روی شیشه را به سلیقه خود تزیین کنید.

 

روی درب شیشه شیار سکه ای ایجاد کنید

 

می توانید با نوارهای رنگی یا سنگ های رنگی آن را تزیین کنید.

 

با سلیقه خود شیشه را تزیین کنید

 

درست کردن قلک به شکل خوک با روزنامه

ابتدا 1 لیتر آب را بگذارید بجوشد در حین جوشیدن آب 1 فنجان آرد را درون قابلمه ای تفلون بریزید و 1 فنجان چسب چوب به آن اضافه کنید و خوب مخلوط کنید. باید کمی شل شود. بعد از آن آب جوش را به آن اضافه کنید. و خوب مخلوط کنید مخلوط کمی رقیق است. اجازه بدهید کمی بجوشد تا مقداری سفت تر شود. سفتی آن باید طوری باشد که بعد از سرد شدن مانند ماست شود.

 

بادکنک را باد کنید و سر آن را گره بزنید. روزنامه را کمی فشار بدهید تا از حالت خشکی در بیاید و سپس آن را باز کنید. تکه های روزنامه را برش بزنید. سپس پشت و روی تکه های برش خورده را درون مخلوط آرد و چسب قرار بدهید. و روی بادکنک بچسبانید روزنامه ها روی هم قرار بگیرند هم اشکالی ندارد بهتر است زیرا بعد از خشک شدن ضخیم تر می شود حدودا 2 تا 3 لایه روزنامه روی هم بچسبانید.

 

روزنامه را کمی فشار بدهید و آن را باز کنید

 

تکه های روزنامه را درون خمیر بزنید و روی بادکنک بچسبانید

 

تکه های روزنامه را کامل روی بادکنک بچسبانید

 

و در مکانی ثابت قرار بدهید تا خشک شود.

بعد از خشک شدن با کاتر روی آن را برش سکه ای مانند برش های قلک برش بزنید. سپس برای دست و پا و بینی آن از قالب های شانه تخم مرغ استفاده کنید و با چسب حرارتی یا قطره ای آن ها را بچسبانید.

 

بعد از خشک شدن با کاتر روی آن را برش سکه ای بزنید

 

سپس برای گوش های خوک یک قالب شانه تخم مرغ را نصف کنید و برای گوش ها استفاده کنید. سپس آن را کامل رنگ بزنید و بعد برای آن چشم و ... بگذارید.

 

از شانه های تخم مرغ برای پاهای قلک استفاده کنید

 

بعد از آماده شدن قلک را رنگ کنید

 

قلک خوکی آماده شده است

 

گردآوری: بخش اسرارخانه داری بیتوته

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------