کدام ظروف برای مایکروویو مناسب ترند؟ ظرف مخصوص مایکروفر,ظرف مناسب پخت کیک در ماکروفر

آشنایی با انواع ظرف مخصوص مایکروویو

 

ظرف مناسب برای استفاده در مایکروفر

آیا تا به حال از خود پرسیده اید که چه ظرفهایی برای مایکروویو مناسب است؟ ظروفی كه در مایکروویو استفاده می کنید، باید توان عبور اشعه را داشته باشد تا این اشعه بتواند به غذا نفوذ كند. به این دلیل ظروف فلزی یا دارای روكش فلزی و نیز فویل های آلومینیومی که اشعه ی مایكروویو را منعكس می كند، نباید در مایكروویو استفاده شود.

چه ظروفی در مایکروویو استفاده کنیم؟

هیچ چیز بدتر از این است که یک ظرف را پر کنید و آن را در مایکروویو قرار دهید تا ناهارتان را گرم کنید و بعد از این فکر کنید که آیا آن ظرف برای استفاده در مایکروویو بی خطر است یا خیر. آیا قرار است ذوب شود، جرقه بزند یا ترک بخورد؟

 

ما در این مقاله تحقیق کرده ایم که چه ظروفی برای مایکروویو مناسب است و بهترین ظروف را انتخاب کرده ایم.

 

استفاده از ظروف گرد یا بیضی شكل بهتر از ظروف مربع است، چون در این ظروف تمام قسمت های غذا به صورت یكنواخت حرارت می بیند، اما در ظروف مربعی شكل، كناره های غذا بیشتر می سوزد. ظروف گود هم به علت اینكه سطح تماس بیشتری ایجاد می كند برای گرم كردن غذا در مایكروویو مناسب تر است.

 

بنابراین بهترین کاسه های مایکروویو کدامند؟ ظروف و قالب های سیلیکونی و همچنین ظروف قابل تجزیه زیست، ظروف شیشه ای و پلاستیکی، ظروف سرامیکی و ظروف چینی شیک و فوق العاده شیک است.

 

در مقاله زیر، ما دقیقاً توضیح خواهیم داد که چرا بهترین کاسه ها را برای مایکروویو انتخاب کرده ایم تا بتوانید ویژگی ها و مشکلات احتمالی را تجزیه و تحلیل کنید تا ببینید چگونه ممکن است در سبک زندگی شخصی شما کار کند.

 

چه ظرف هایی را میتوان در مایکروفر گذاشت

 

ایمنی مایکروویو یعنی چه؟

بسیاری از افراد تصور می كنند كه ایمنی مایكروویو به این معنی است كه با قرار دادن ظروف در مایكروویو خم نمی شود یا آسیب نمی بیند، اما این همه ماجرا نیست.

 

برای اینکه متوجه ایمنی در مایکروویو شوید، باید بدانید ظروف قرار گرفته در مایکروویو نباید خود را گرمتر از دمای اتاق کنند مانند ظروف پلاستیکی مخصوص مایکروویو.

 

بسیاری از ظروف حتی اگر در اثر لمس گرم شوند به عنوان ظروف مایکروویو معرفی می شوند و ما برخی از این ظروف را در لیست 5 ظرف برتر خود قرار داده ایم، اما یک سلب مسئولیت ویژه به شما اعلام کرده ایم که کدام یک هستند.

 

کاسه ها هنوز هم برای استفاده در مایکروویو خارق العاده هستند، فقط باید با دقت استفاده شوند.

 

 

چه موادی در برابر مایکروویو ایمن نیستند؟

متداول ترین موادی که ظروف قابل استفاده در مایکروویو از آنها ساخته می شود، شیشه های سرامیکی، شیشه ای یا ضد حرارت هستند.

 

ظروف کورل از شیشه ساخته می شوند، بنابراین یک محصول محبوب برای ظروف بدون مایکروویو هستند. سیلیکون همچنین برای استفاده در مایکروویو بی خطر است.

 

سرامیک معمولاً برای استفاده در مایکروویو بی خطر است، اما کف ظرف خود را چک کنید زیرا همه اینها مناسب نیستند اما روی هر ظرف مشخص شده است.

 

همچنین می توانید از برخی محصولات کاغذی پخت و پز مانند کاغذ روغنی ، کاغذ مومی ، حوله کاغذی و کیسه های پخت فر استفاده کنید. از کیسه های پلاستیکی تهویه و ظروف پلاستیکی نیز می توان در مایکروویو استفاده کرد، اگرچه خوب است همیشه مطمئن شوید که هر پلاستیکی فاقد BPA (ماده شیمیایی در ساخت بطری های پلاستیکی) یا دارای برچسب مخصوص مایکروویو باشد.

 

شما نباید چینی را بدون اینکه مطمئن شوید از نظر اینکه مناسب مایکروویو هستند یا نه در مایکروویو قرار دهید، زیرا آنها اغلب دارای فلز هستند که باعث ایجاد جرقه یا بدترشدن در مایکروویو شما می شوند.

 

چه ظرفی در مایکروفر بگذاریم ؟

 

نشانه های ظرف مخصوص مایکروفر که برای مایکروفر ایمن هستند چیست؟

هنگام خرید محصول، غالباً داخل ظرف، پشت ظرف یا حداقل روی بسته بندی آن، نمادهای مختلف چاپ می شود. 

 

یک نماد ایمن با مایکروویو همیشه شامل خطوط موج دار است. بعضی اوقات نماد فقط خطوط موج دار است، در بعضی مواقع یک ظرف زیر خطوط خواهد داشت، از کلمه "میکرو" یا حتی "مایکروویو" استفاده می کند یا در شکل یک مایکروویو ساده است. این ظروف مخصوص مایکروویو هستند.

 

از خطوط موج دار فقط برای نشان دادن ایمنی در مایکروویو استفاده می شود، بنابراین در هر زمان که آنها را مشاهده کردید، می توانید اطمینان حاصل کنید که ظرف شما برای استفاده در مایکروویو شما ایمن است. 

 

برخی از نمادهای دیگری که ممکن است مشاهده کنید شامل خطوط مورب یا قطرهای آب مورب است که نشان دهنده ایمنی ماشین ظرفشویی یا دانه برف است که نشان می دهد ظرف شما برای نگهداری مواد غذایی در فریزر ایمن است.

 

ظرف مناسب پخت کیک در مایکروفر :

ظرف مناسب پخت کیک در ماکروفر، قالب های سیلیکونی است. این ظروف را می توانید با خیال راحت در مایکروویو قرار بدهید. حتی بعضی از کیک ها را می توانید در ظروف سرامیکی بریزید و در مایکروویو قرار بدهید.

 

گردآوری: بخش خانه داری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین مطالب خانه داری(شستشو، نظافت، لکه گیری، نکات آشپزی، هنر در خانه، مهارتهای زندگی و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------